V rámci devatenáctého kola nejvyšší okresní soutěže sice padlo 35 branek, 27 z nich ale viděli fotbaloví příznivci v Mladých Bukách, Vítězné a Bílé Třemešné. Prvně jmenovaný tým se díky rekordnímu nášupu sezony vrátil do čela tabulky, jelikož Kocbeře zaváhaly v Poříčí.

Mladé Buky – Lánov 11:1 (4:0)

Fakta – branky: J. Špička 5, Ruml 3, Liška, Brhel, Sucháň – Půlpán. Rozhodčí: Šolc. ŽK: 0:5. ČK: 0:1 (Tringela). Diváci: 80. Kromě úvodních dvaceti minut se hrálo na jednu branku a bylo jen otázkou, jakým skóre utkání skončí. K vidění bylo několik krásných branek, při kterých domácí rozebrali obranu hostů. Hattricku dosáhl domácí kapitán Pavel Ruml, ještě o dvě branky více nastřílel dvaadvacetiletý Jan Špička.

Poříčí  – Kocbeře 1:0 (0:0)

Fakta – branka: vlastní (Hrneček). Rozhodčí: Lebeda. ŽK: 3:1. ČK: 1:0 (Machalík). Diváci: 50. V Poříčí se potkali dva soupeři, kterým se na jaře výsledkově daří. Ač si obě mužstva dokázala vytvořit šance, gól padl jediný. V 84. minutě jej do vlastní sítě vstřelil hostující Hrneček. Vyrovnat se již favorizovaným hostům nepodařilo, a tak těžce vydobytou první příčku hned po týdnu musejí znovu opustit. Domácí si naopak zajistili tři důležité body.

Vrchlabí B – Strážné 2:0 (2:0)

Fakta – branky: A. Zajíc, Hanuš. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 0:0. ČK: 0:1 (Absolon). Diváci: 50. Atraktivní derby bylo odehráno na hlavním travnatém hřišti. Hosté měli potíže se sestavou, ale o to víc bojovali. V první půli měli domácí stálou převahu, kterou dokázali zúročit až ke konci poločasu, kdy vstřelili dvě branky. Druhá půle probíhala ve stejném duchu, ale bez branek. V 86. minutě za stavu 2:0 ukončil rozhodčí utkání pro inzultaci po červené kartě hostujícího hráče.

Bílá Třemešná B – Staré Buky 0:8 (0:4)

Fakta – branky: Kuric 3, Týnek, Prokop z pen., Sedláček, Korec, Pálinkáš. Rozhodčí: Andrýs. ŽK: 2:1. Diváci: 70. Fotbalisté Starých Buků dokázali Bílé Třemešné oplatit podzimní porážku doslova i s úroky. V prvním poločase se hrál vcelku vyrovnaný fotbal, hosté však soupeře vyučovali v produktivitě, když se činil hlavně střelec tří branek Jan Kuric. Po pauze se výhoda silného větru přesunula na kopačky domácího mužstva, to ale po hodině hry inkasovalo z penalty popáté a zbytek zápasu již jen z povinnosti dohrálo.

Vítězná – Janské Lázně 7:0 (3:0)

Fakta – branky: V. Robek 2, Andrle 2, Vladeka 2, Krákora. Rozhodčí: Šamko (OFS Jičín). ŽK: 1:1. Diváci: 99. Jednoznačný zápas pro domácí, kteří si na svém hřišti opět s chutí zastříleli. Hostující tým měl velké potíže s rychlým přechodem domácích hráčů do útoku a může být rád, že si neodvezl dvouciferný výsledek. Domácí totiž zahodili ještě několik stoprocentních brankových příležitostí. Ofenzivní trio Robek – Andrle – Vladeka potvrdilo, že je na jaře pořádnou hrozbou pro obrany soupeřů.

Bohuslavice – Rtyně v P. 0:3 (0:1)

Fakta – branky: Černý, Hoffman, Jaroš. Rozhodčí: Žák. ŽK: 3:2. Diváci: 30. Ač to podle výsledku nevypadá, domácí odehráli celkem vyrovnané utkání. Zápas však rozhodlo proměňování šancí. Hosty poslal do vedení ve 29. minutě Černý. Pojistku přidala Rtyně po sedmi minutách druhé půle a konečnou podobu skóre získali v 84. minutě po trefě Jaroše.

Mostek – Podhůří 1:1 (1:0), na penalty 2:3

Fakta – branky: Brádle – David Zdržálek. Rozhodčí: Skrbek. ŽK: 1:1. ČK: 0:1 (Hladík). Diváci: 80. Hosté prohrávali a na začátku druhé půle šli do deseti, přesto dokázali vyrovnat a zvítězit v penaltovém rozstřelu. Fotbalisté Mostku začali utkání ospale, po úspěšném brejku zakončeném Brádlem šli ale do vedení. Hráči Podhůří byli kombinačně lepší, snažili se zakončovat, ale gólman Hlušička vytáhl několik skvělých zákroků. Hosté hráli i v deseti dobrý fotbal. V 73. minutě využili špatného mosteckého odkopu, prokombinovali se až do vápna a Zdržálek ze strany prostřelil Hlušičku. Poté ze hry odstoupil pro zranění rozhodčí Skrbek a zápas dořídil asistent Střížka. V penaltovém rozstřelu neuspěl hned první střelec, když domácí Kubín trefil tyčku. Bonusový bod hostům zajistil ve třetí sérii Zdržálek.