Krajský přebor

MFK Trutnov – SK Libčany 5:0 (1:0).

Dvořákovi svěřenci šli do utkání s jasným cílem vyhrát, v prvním poločase ale naráželi na tuhý odpor snaživého soupeře. Překonat hostujícího gólmana dokázal jen záložník Kovář, jenž v 15. minutě otevřel skóre.

Po přestávce se pěkná návštěva dočkala odměny v podobě dalších branek. Nejprve se po přihrávce Markse prosadil Čech, aby zbylé tři góly domácí nastříleli v závěrečné čtvrthodině. Dvakrát se do role nahrávače vžil Holubec, z jehož asistencí těžili Čech a Mařas. Gól na 4:0 mezitím zařídil Kamitz, když si jej našel míč z kopačky dobře hrajícího Kováře. „Naše vítězství bylo naprosto zasloužené. Soupeře jsme nepustili do žádné gólové šance. Mužstvo se dobře vyrovnalo s důrazem soupeře. Hrál se rychlý a otevřený fotbal," pochvaloval si přesvědčivý výsledek 5:0 trutnovský lodivod Miloš Dvořák.

TJ Dvůr Králové – Jiskra Česká Skalice 3:3 (2:1).

Hodně naštvaní na sebe byli po závěrečném hvizdu rozhodčího fotbalisté dvorské rezervy. Ti už potřetí v sezoně přišli o tříbodový zisk v závěru utkání. Ve druhém kole ztratili vedení 2:0 nad Slavií Hradec, ve čtvrtém náskok 3:1 v Červeném Kostelci.

Tentokrát se jako první trefil M. Otradovský, na jehož úspěch dokázali hosté brzy odpovědět Vítem. Poločasovou přestávku ale orámovaly dvě branky kanonýra Urbana a zdálo se, že domácí i bez svého hrajícího kouče Hrušky směřují k premiérovému podzimnímu vítězství. Jenže dokud hosté cítili šanci, kousali. Devět minut před koncem se střelecké štěstí usmálo na střídajícího Železova a stejný hráč v 89. minutě srovnal na konečných 3:3.

1.A třída

Vrchlabí si s chutí zastřílelo, Úpice prohrála

Také v I. A třídě se z vítězství radoval pouze jeden ze dvou regionálních reprezentantů. Fotbalisté Vrchlabí potvrdili v kunčickém azylu skvělou podzimní formu a pěti góly zničili soupeře z Roudnice. Bez bodů se naopak vrátil úpický nováček z Chlumce.

FC Vrchlabí – SK Roudnice 5:0 (3:0).

Druhé místo v tabulce, skóre 13:5, taková je podzimní bilance vrchlabských hráčů. V šestém kole se jim postavila Roudnice i s exligovým gólmanem Tomkem, domácí si ale duel užili. Výsledek vypadá jednoznačně, tak velký rozdíl ale mezi oběma týmy nebyl. Hosté nehráli vůbec zle, po dvaceti minutách hry však proměnil penaltu Kraus, za minutu zvýšil na 2:0 Šlechta, a když stejný hráč gólem do šatny upravoval na 3:0, roudnické naděje se rozplynuly.

Po pauze se navíc slepenými góly prosadili střídající borci Votoček s Jakoubkem a předposlední tým tabulky nakonec z Kunčic odjel s pořádnou nakládačkou.

Fakta – branky: 21. P. Kraus z pen., 22. a 41. Šlechta, 61. Votoček, 63. Jakoubek. Rozhodčí: Čejchan. ŽK: 2:2. Diváků: 100. FC Vrchlabí: Michal Šulc – Panýr, O. Kraus, Hawel – Fink (71. Jiřička), Miloš Šulc, Pokorný (59. Votoček), Horák – Šlechta (46. Jakoubek), Vejnar.

Roman Fictum, vedoucí družstva Vrchlabí: „Utkání se hrálo v dobrém tempu. Rozhodla jej střelecká produktivita, jelikož hosté byli místy i lepším týmem, ale gólově se prosadit nedokázali."

FK Chlumec – SK Sparta Úpice 2:0 (0:0).

K dalšímu utkání nastoupili úpičtí fotbalisté proti jednomu z favoritů soutěže a rozhodně neodehráli špatnou partii. V prvním poločase se dění na hřišti odvíjelo za mírné převahy domácích, avšak bez větších brankových příležitostí. Ve 34. minutě sehráli domácí roh na přední tyč a míč propadl klubkem hráčů až ke zcela volnému Davidu Jelínkovi, jenž rozvlnil síť – 1:0.

Po pauze se hosté začali čím dál více osmělovat. V 64. minutě po centru Macha mířil M. Kejzlar hlavou těsně vedle, za chvíli šli Úpičtí do přečíslení, Mach předložil ideální míč Stránskému, který jej netrefil. Na zadní tyči se jej zmocnil P. Kejzlar P, brankář Kukal jeho šanci ale vychytal. V 79. minutě domácí zahrávali rohový kop opět na přední tyč, tam se prosadil hlavou Beneš a definitivně rozhodl o osudu utkání.

Fakta – branky: 34. Jelínek, 78. Beneš. Rozhodčí: Kos. ŽK: 2:3. Diváků: 120. SK Sparta Úpice: Kobos – Kaplan, M. Kejzlar, Hanzlík, Kulhánek – Mach, Finger (37. P. Kejzlar), Vasilijev (67. Řehák), Vaněček (75. Vlček) – Winter, Rada (53. Stránský).

Roman Čáp, trenér Úpice: „V poli bylo utkání vyrovnané, bohužel nás domácí potrestali ze standardních situací. Je škoda, že se nám nepodařilo proměnit obrovskou šanci, kdy jsme byli ve třech hráčích osamoceni před domácí brankou."

Další kolo I. A třídy nabídne z pohledu podkrkonošských celků sobotní duely Třebechovice – Vrchlabí a Úpice – Ohnišov.