Nová Paka - Trutnov 1:0 (1:0)

O sobotní ztrátě všech bodů v Nové Pace však Trutnovští mohou hovořit jako o velké smůle. Hosté si totiž v zápase vypracovali dostatek střeleckých příležitostí i šancí na pět, šest gólů, ale muž zápasu, Balatka, stál v domácí brance.

V první půli ještě Novopačtí fotbalisté drželi s Trutnovem krok a co víc ve 41. minutě vstřelili branku. Teprve další vývoj utkání ukázal, že to byl rozhodující okamžik zápasu.

Svěřencům kouče Kozáka se dvakrát nepodařilo odkopnut míč do bezpečí. Balón se dostal k domácímu hráči, ten jej přiťukl Počtovi a novopacký útočník s tečí jednoho z hostujících hráčů překonal gólmana Šťastného, jehož míč přeskočil.

Inkasovaná branka do šatny ale Trutnov nějak nepoznamenala. Naopak. Po přestávce hosté „přiložili pod kotel“ a domácí uzamkli na jejich polovině. Co však Trutnov byla platná drtivá převaha, když prostor mezi domácími tyčemi byl pro ně zakletý.

Zvláště potom pro Holubce, Pejchala nebo třeba hlavičkujícího Kamitze. Dát gól ale v sobotu Trutnovu zřejmě nebylo souzeno, a tak hosté na novopackém stadionu v Jírových sadech body nebrali.

Šanci na odvetu budou mít Trutnovští ve středu, kdy na domácím hřišti sehrají od půl páté s Novou Pakou krajské pohárové utkání.

Fakta – branka: 41. Počta. Rozhodčí: P. Průcha (N. Bydžov). ŽK: 0:1. Diváci: 210. 1. FK Nová Paka: Balatka – Jisl, Ptáček, Čokina, Mačí – Tabaka, Rozsévač, Kubíček (69. Mindl), Keszeg (79. Fišar) – Počta, Bažík (30. Dlabola). FK Trutnov: Šťastný – Kejzlar (46. Görner), Makovský, Kozák, Syrovátka – Groer (57. Mařas), Kuneš (64. Machalík), Marks, Pejchal – Kamitz, Holubec.