Vrchlabí – Libčany 2:0 (1:0)

Domácí si lepší úvod utkání nemohli přát. Neuběhly ani dvě minuty a už se radovali ze vstřeleného gólu. Nutno dodat, že jim k němu výrazně pomohl chybující brankář Rolejček, jenž se v úrovni břevna snažil chytit míč, ten mu ale z rukou vypadl a po dorážce Kouta skončil v síti. V dalším průběhu utkání se dlouho zdálo, že půjde nakonec o jediného střelce celého zápasu.

Hrála se totiž jinak vyrovnaná bitva bez vyložených šancí. Hosté si zřejmě roli výrazného favorita začali uvědomovat až s blížícím se závěrečným hvizdem. To soupeře zatlačili, vynutili si tlak, na obranu v čele s gólmanem Šulcem si ale nepřišli. Navrátilec do klubu si tak hned v premiéře připsal čisté konto a na konci duelu se spoluhráči mohl oslavit ještě jednu trefu.

Celá hostující jedenáctka včetně brankáře se minutu před koncem při rohovém kopu nastěhovala do vrchlabské šestnáctky. Míč se ale odrazil k domácímu Krausovi, jenž vzal nohy na ramena, přeběhl celé hřiště a dovezl balon až za brankovou čáru – 2:0.

„Ujali jsme se vedení již v druhé minutě. V dalším průběhu utkání se spíše bojovalo v poli bez vyložených příležitostí. V závěru nás dostali hosté pod tlak, hodně otevřeli obranu a nám se podařilo po odraženém míči skórovat. K dobrému průběhu zápasu přispěla i trojice rozhodčích, která zvládla i některé napjaté situace,“ zhodnotil vítěznou jarní premiéru vedoucí domácího mužstva Roman Fictum.

VRCHLABSKÝ SPORT A JEHO VÍKEND SNŮ

PÁTEK
Hokejisté HC Stadion zvítězili v hale pražské Kobry a dokonali postup do čtvrtfinále play off II. ligy.

SOBOTA
Snowboardkrosařka Eva Samková si v Moskvě připsala třetí vítězství ve Světovém poháru v řadě.

NEDĚLE
Vrchlabští fotbalisté v jarní premiéře zaskočili obhájce krajského titulu, když doma porazili Libčany 2:0.