VOTROK 1.A TŘÍDA

Kostelec nad Orlicí – Janské Lázně 2:1 (0:1)

Dosud nejlepší utkání v 1.A třídě předvedli hráči z Krkonoš. Přesto však odjíždějí smolně z Kostelce bez jediného bodu. Hosté se sice dostali do vedení, ale těsně před poločasovou pauzou se trefil útočník Kult a posadil outsidera na koně. Po změně stran však přišel vlastní gól stopera Dvořáka, kterým, podle slov trenéra Janských Lázní Oldřicha Hanuše, „nedal svému brankáři přesně umístěným balónem šanci“. Druhé brance předcházel útok hostů, ale Kostelec dokázal z precizně provedeného protiútoku rozhodnout zápas ve svůj prospěch.

Opočno – Dvůr Králové B 1:6 (0:5)

Svěřenci Čeňka Cellera v devátém kole narazili na notně oslabeného soupeře a na hřišti to bylo znát. Úvod utkání nepřinesl příliš vzruchu. Až přišla 22. minuta a odstartoval střelecký galakoncert lídra tabulky. Akce střídala akci a domácí nestíhali na rychlé kombinace Dvoráků reagovat. Nejprve Samler předložil parádní přihrávku Kořínkovi a Dvůr šel do vedení – 0:1. Do poločasu pak přidali ještě další čtyři branky a o výsledku utkání bylo rozhodnuto. Po pauze se domácí nestačili ještě ani rozkoukat a už lovili míč ze své sítě pošesté. Picha chytře rozehrál rychle outové vhazování, Řežábek odcentroval a parádní střele Martina Čenovského zatleskali i domácí příznivci – 0:6. Domácí již pak pouze korigovali.

Jaroměř – Vrchlabí 4:2 (2:2)

Fotbalisté Vrchlabí zavítali na hřiště trápící se Jaroměře a pomýšleli na bodový zisk. K úspěšnému konci také hosté směřovali. Výkop brankáře Michala Šulce letěl, letěl, až doletěl za záda jeho protivníka na druhé straně. Když pak skóroval po centru i Pranýr, byl stav velmi nadějný – 0:2. Domácí ale nesložili zbraně, ještě do přestávky Horákem a Matějíčkem srovnali, a když se trefil chvíli po přestávce Škoda, směřoval duel ke zlému konci. Vrchlabští již síly zmobilizovat nedokázali a po čtvrté inkasované brance se jejich bodové ambice rozprášily zcela. Potřetí v řadě tak vyšli borci z Podkrkonoší naprázdno a za týden se proti předposlednímu Opočnu budou za každou cenu chtít vrátit na vítěznou vlnu.