Pohár pro vítěze 13. ročníku McDonald’s cupu putuje do Základní školy z Plzně. Ve finále porazili žáci plzeňské školy hráče z Hlučína v poměru 2:1. Hrál se útočný fotbal a na chlapcích bylo vidět, jak moc oba týmy touží po vítězství. Nakonec se z těsného vítězství radoval tým Plzně, který tak kráčí ve šlépějích prvoligového mančaftu, který dokázal vyhrát finále Ondrášovka Cupu a zajistil si pohárovou Evropu.

Na třetí příčce se umístily Pardubice, které porazily Brno až v penaltovém rozstřelu po základní hrací době, která skončila 1:1. V boji o 5. a 6. místo vyzvala Olomouc Příbram a jednoznačným výsledkem 3:0 zvítězila Olomouc. Dále se na 7. příčce umístila Jihlava, když porazila Teplice 5:1. Pořádající ZŠ Mozartova z Jablonce skončila na celkovém 10. místě a ZŠ U lesa z Nového Boru na místě 12.

Cesta obou finalistů až na vrchol byla lehce trnitá. Po pondělních zápasech bylo družstvo ZŠ Plzeň na druhém místě ve skupině. Hlučín byl v pondělí bez ztráty bodu a inkasoval jen jednu branku, čímž dal najevo svou sílu a naději na celkové vítězství.

Velké překvapení se zrodilo také v exhibičním zápase mezi Týmem McDonald’s a Týmem osobností. Esa jako Vladimír Šmicer, Horst Siegel, Ivan Hašek, Pavel Kuka nebo Robert Neumann, prohrávala po prvním poločase 6:1 s výběrem McDonald’s, za který nastoupil například Václav Kadlec, novopečený mistr ligy s pražskou Spartou, nebo Vašek Černý, mladý a talentovaný fotbalista, který ve svém útlém věku dokázal pořádně zamotat soupeři hlavu.
Druhá půle však byla zcela „jiná káva“ a bývalí reprezentanti začali hrát na plné obrátky, jenže čas stále ubíhal a nakonec se přeci jen z těsného vítězství 9:8 radoval výběr McDonald’s.

„Utekl nám začátek. Mysleli jsme si, jak nám to půjde samo. Ale to se nepovedlo a úplně jsme zapomínali na zadní vrátka, takže jsme moc nebránili. Pak jsme začali hrát lépe, ale soupeř nás nenechal ani jednou otočit výsledek,“ zhodnotil duel kanonýr Horst Siegl.

„Nejde přeci o vítězství. Jsme rádi, že jsme se mohli turnaje opět zúčastnit a podpořit ho tak,“ dodal Siegl

Konečné umístění základních škol na Svátku fotbalu:

1. ZŠ Plzeň
2. ZŠ Hlučín
3. ZŠ Pardubice
4. ZŠ Brno
5. ZŠ Olomouc
6. ZŠ Příbram
7. ZŠ Jihlava
8. ZŠ Teplice
9. ZŠ Praha
10. ZŠ Mozartova Jablonec
11. ZŠ Sokolov
12. ZŠ U lesa Nový Bor
13. ZŠ Uherské Hradiště
14. ZŠ Milevsko
15. ZŠ Uhlířské Janovice
16. ZŠ Lázně Bělohrad