Hráč, který v klubu hostoval již na podzim, prokázal střeleckou formu už v přípravě a přenesl si ji i do utkání ve Svitavách. Tedy do zápasu proti klubu, který byl jeho domovem před příchodem pod Krkonoše. „Čerňas" bývalým spoluhráčům nastřílel v sezoně tři branky a v neděli se podílel na velkém obratu.

Máte za sebou bláznivý zápas. Čím si vysvětlit, že jste první poločas prohráli 0:2, aby po pauze přišel obrat?
To máte pravdu, první poločas nebyl vůbec dobrý. Hráli jsme proti větru a navíc naše kombinace vypadala jako před týdnem s Letohradem. Mohli jsme být rádi, že poločas skončil jen výsledkem 2:0.

Jít do druhé půle se ztrátou dvou branek, to nikdy není příjemné. Na co vás nabádal trenér Chalupa?
O poločasové pauze jsme si říkali, že nemůžeme bláznit, naopak musíme hrát až do konce. Doufali jsme, že nějaké góly dáme, navíc když jsme měli mít vítr v zádech. Ale že jsme to takhle otočili, klobouk dolů před všemi. Byla tam znát velká vůle po vítězství.

Brzy přišel kontaktní gól z nohy Podolníka. Co říkáte na kopací techniku svého spoluhráče? Už se zase trefil z trestného kopu.
Jirka má náramnou pravačku (usmívá se). Ty jeho góly jsou jako z jiné planety.

Hrdinou utkání jste ale byl i vy. Jak byste popsal své dvě branky? Na obě vám právě Podolník přihrával.
První gól jsem dal právě ze standardní situace. Podolka to kopl výborně do prostoru mezi obránce a brankáře. Já jsem se snažil jen netrefit gólmana a trošku to dát o zem, což se nakonec povedlo. No a druhý gól byl opět hlavou, tentokrát z rohového kopu, který zase kopal Jirka. Balón propadl ke mně na zadní tyč a já ho umístil k tyči. Skvělý pocit.

V tabulce se Dvůr vyšvihl na čtvrté místo. Myslíte, že je v silách týmu zde vydržet až do konce sezony?
Momentálně jsme čtvrtí a budeme se snažit udržet se v pětce. Tabulka je však strašně vyrovnaná. Ale myslím, že to v našich silách je.

Hodně důležitý bude nyní zápas s Náchodem. S jakou taktikou do něho půjdete?
Všichni v kabině chápeme význam utkání, ale půjdeme do něj rozhodně s cílem vyhrát a potěšit naše věrné fanoušky. V domácím prostředí se přece jen představíme po delší době.

Každý chvilku tahá pilku. Bohužel, v případě fotbalistů Dvora Králové a Trutnova už je to v této sezoně evergreen. Zatímco před týdnem si tři body připsali pouze svěřenci trenéra Miloše Dvořáka, ve druhém jarním kole se zaradoval tým Miroslava Chalupy.

Divize C

Dobrovice – Trutnov 4:0 (2:0)

Jestli může v aktuálním ročníku nějaký tým ohrozit postupové ambice Nové Paky, pak je to především kolektiv z obce nedaleko Mladé Boleslavi. Dobrovice před letošní sezonou poskládala vynikající mužstvo a jeho sílu okusili v sobotu také hráči z Trutnova. Stejně jako na podzim, i tentokrát inkasoval brankář Šťastný čtyři góly.

Katem podkrkonošských nadějí byl v prvním poločase šikovný Miškovský, jenž poprvé potrestal chybu v hostující rozehrávce a ve 32. minutě zakončil rychlý kontr svého mužstva. Stejný hráč byl krátce po zahájení druhé půle faulován v pokutovém území a penaltu proměnil s přehledem Froněk – 3:0. Aby toho nebylo pro Makovského a spol. málo, inkasoval Trutnov sedm minut před koncem ještě čtvrtý gól a v tabulce tak dál okupuje sestupovou pozici.

Svitavy – Dvůr Králové 2:3 (2:0)

Také Dvoráci prohrávali na hřišti tabulkově lépe postaveného soupeře o poločasové přestávce 0:2, ve Svitavách měl ale duel jiný scénář. Přímou bitvu o průběžné čtvrté místo totiž značně ovlivnil silný vítr. I s jeho pomocí hosté o přestávce ztráceli, nepřestávali však věřit ve zvrat.

A ten přišel se změnou stran. Nejprve se z trestného kopu trefil nádherně do šibenice Podolník a kopací technika stejného hráče zařídila i dokonalý obrat. V 53. minutě si na jeho centr počkal přesně hlavičkující Černík a stejný hráč byl ve vzduchu nejvýš i po rohovém kopu v 69. minutě.