Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Postup, pak Krajčo. Sobota v Hostinném plná překvapení

Hostinné - Pořádný poprask způsobili v sobotním horkém odpoledni fotbalisté Tatranu Hostinné. Svěřenci trenéra Petra Petružálka si totiž v 1. kole Poháru hejtmana Královéhradeckého kraje vyšlápli na jednoho z největších finálových kandidátů, když tým RMSK Cidlina po remíze 1:1 a vítězném penaltovém rozstřelu vyřadili!

5.8.2017

Fotbalové Hostinné slaví.Foto: archiv

Hostinné - Cidlina 1:1 (0:0), na penalty 3:0

Loňský semifinalista poháru a zároveň druhý nejlepší tým poslední sezony krajského přeboru do Hostinného dorazil v den, kdy je toto město vůbec nejnavštěvovanější v roce. Konala se zde tradiční Porcinkule. Na tu ve večerních hodinách přijel zazpívat zcela neplánovaně i Richard Krajčo z kapely Kryštof a podobné překvapení si už odpoledne připravili pro své fanoušky také fotbalisté Tatranu.

Ti byli proti soupeři z Nového Bydžova velkým outsiderem, už v prvním poločase ale divákům předvedli, že se na svého soka připravili dobře. Ano, hosté byli lepším týmem, vypracovali si i několik gólových příležitostí, za záda brankáře Zítka se ale v první půli trefit nedokázali.

První změna stavu přišla až šest minut po přestávce. To se jako první prosadil hostující kapitán Holec a nasměroval svůj tým k branám osmifinále. Stav 0:1 však RMSK uhájil pouhou čtvrthodinu. Pak totiž Valášek našel střídajícího Jakoubka a domácí kanonýr srovnal. Protože pak hosté svoji šanci v 91. minutě namířili jen do břevna, následovalo penaltové rozuzlení.

V rozstřelu mladá hostující sestava nezvládla souboj s gólmanem Janem Zítkem, jehož nedokázala překonat ani v jednom ze tří pokusů. Domácí byli naopak ve třech ze čtyř případů neomylní a v poháru se tak budou moci těšit na dalšího kvalitního soupeře. Ten vzejde z utkání Vrchlabí Kocbeře, které uzavře program 1. kola až ve středu 16. srpna.

„V prvním poločase si hosté vypracovali několik slibných příležitostí. Z našich šancí se neujal ani brejk Romana Poláka a do šaten se šlo za bezbrankového stavu. Ve druhé půli se hosté rychle ujali vedení, za pár minut ale po kolmém pasu srovnal Martin Jakoubek, který do branky dorazil nahrávku Valáška. Penaltový rozstřel jsme zvládli lépe a můžeme se radovat z postupu do dalšího kola,“ řekl k utkání vedoucí mužstva Pavel Šmucer.

Hodí se dodat, že Tatran nebyl jediným týmem, který v sobotu přehrál favorita z vyšší soutěže. Kunčice si ve stejnou dobu poradili s mužstvem Hořic (2:0), Černilov po výsledku 3:1 vyprovodil z poháru fotbalisty Rychnova a stejné skóre se zrodilo na hřišti Velkého Poříčí, kde východočeskou fotbalovou obec zaskočil účastník I. B třídy, který přehrál Nové Město.

Fakta, branky: 66. Jakoubek - 51. Holec. Rozh.: Vítek. ŽK: 1:2. Diváci: 110. TJ Tatran Hostinné:J. Zítko - J. Slavík (46. D. Kracík), Valeš (61. Purkert), Marek, Šmucer ml. (46. D. Polák) - Pištora (57. Brož), L. Kracík, Vladeka, R. Polák - Valášek, Hykel (46. Jakoubek).

Fotbalisty Bílé Třemešné zradila produktivita

Velmi dobrou partii proti účastníkovi krajského přeboru sehráli v neděli v Poháru hejtmana Královéhradeckého kraje hráči Sokola Bílá Třemešná. Ti si v duelu s Jičínem vytvořili hromadu šancí, neproměnili však žádnou a sami naopak čtvrt hodiny před koncem inkasovali rozhodující gól z nohy Chramovského.

Bílá Třemešná – Jičín 0:1 (0:0)

Fakta – branka: 74. Chramovský. Rozhodčí: Klečka. ŽK: 7:3. Diváci: 120. TJ Sokol Bílá Třemešná: Vočka – J. Pátý, J. Kubelka (80. J. Polák), J. Hažer, B. Hradecký (61. Forman) – Krkonoška, J. Jákl, D. Kubelka, Schneider – Hendrych, M. Jákl.

Autor: Tomáš Otradovský

5.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
AUTOMIX.CZ
3

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

SkiResort Černá hora - Pec postavil v lyžařském areálu v Černém Dole novou lanovku. V minulých dnech na ní instaloval sedačky, teď projde zátěžovými zkouškami.

Nová lanovka v Černém Dole už má sedačky, vyhlíží zimní sezonu

Kuriozity volebních místností: Autoservis, dům hasičů i sauna

Královéhradecko - Poslance lidé do sněmovny pošlou z různých míst. V Petříkovicích na Trutnovsku volební komise sídlí na koupališti, V Polici na Náchodsku zase v prostorách sauny.

Mánie lyžáků v úředních místnostech přijde u prezidentských voleb

Krkonoše - Volební urna lanovkou cestovat nemusí, o možnost volit z domova požádala jen hrstka obyvatel horských středisek.

Herečka Eva Holubová uvedla přehlídku šperků trutnovského Riapsu

Trutnov /FOTO/ - Stacionář RIAPS v Trutnově, který poskytuje službu duševně nemocným dospělým lidem, předvedl výsledky své práce při přehlídce šperků s příběhem, pojmenované Šperky s/z duší. Vydařený charitativní večer uváděla v Uffu herečka Eva Holubová.

Přivezli si čtyři body. A teď znovu ven

Turnov - Volejbalisté Turnova dokázali v hale zatím neporažených Beskyd urvat bod. Za stavu 1:2 ale mysleli na víc.