OKRESNÍ PŘEBOR

Kocbeře – Staré Buky 6:2 (1:2). Branky: Šturma 3, Hulík 2, Jakub Stránský – Mengler, Janas. Rozhodčí: P. Prokop. ŽK: 1:2. Diváků: 45. V prvním poločase se domácí fotbalisté trápili, nevyužili několik svých šancí a zaslouženě prohrávali. Po přestávce hosté odešli fyzicky a Kocbeře jim nastřílely několik snadných branek.

Bohuslavice – Lánov 1:0 (0:0). Branka: Najman. Rozhodčí: Rolf. ŽK: 3:1. Diváků: 60. Domácí nedokázali převahu v prvním poločase proměnit ve vedení. Ve druhé půli se hra vyrovnala a šance přišly na obou stranách. Utkání by spíše slušela remíza, ale nakonec získali všechny body šťastnější domácí.

Dolní Kalná – Hostinné 1:0 (1:0). Branka: Tauchman st. Rozhodčí: Dytrych. ŽK: 0:2. Diváků: 190. Prestižní derby před pěknou diváckou kulisou. Domácí byli v úvodní dvacetiminutovce lepším týmem, ale své brejkové situace nevyužili. Poté převzali otěže utkání fotbalovější hosté, paradoxně ale do vedení šli domácí, když za benevolence sudího využili důrazu kapitána Tauchmana v pokutovém území. Hosté se poté dožadovali dvakrát penalty, ale marně. V závěru poločasu podržel domácí gólman Junek, který vyrazil trestný kop Jakoubka do šibenice. Ve druhé půli se hrálo bez šancí a domácí tak vítězství i přes čtyřminutové nastavení udrželi. Nevyhrál lepší tým, ale jelikož se fotbal hraje na branky, tak to bylo mužstvo domácích. Je k zamyšlení, jak se „čachruje“ s nominací rozhodčích v nejvyšší okresní soutěži.

Podhůří – Libeč 3:0 (1:0). Branky: D. Zdržálek 2, Přívratský. Rozhodčí: Přiklopil. ŽK: 1:2. Diváků: 140. Sedm neproměněných tutovek domácích v prvním poločase se mohlo proklatě vymstít. Přestože hosté v něm ani jednou na branku nevystřelili, ve druhém mohli po deseti minutách průběh zápasu otočit. Díky bohu, resp. díky jejich střelecké impotenci se to nestalo, a tak mohl ještě tento týden svobodný D. Zdržálek přidat další branku a na třetí mistrně přihrát. Přestože následné nemusí patřit do řádného komentáře, „Dáda“ Zdržálek je ale tak výraznou osobností harteckého fotbalu, že mu takto veřejně všichni přejí šťastné vykročení mezi ženáče.

Rtyně – Vrchlabí B 2:0 (0:0). Branky: Krátký, Brát. Rozhodčí: Teichmann. ŽK: 1:1. Diváků: 60. První dějství bylo vyrovnané, prakticky bez šancí. Ve druhém poločase se domácí zlepšili a dvěma brankami v poslední čtvrthodince utkání rozhodli. Trefili se Krátký s Brátem, a tak body zůstaly doma.

Svoboda – Dolní Branná 5:1 (2:0). Branky: Vlček 2, Matějka, Doležal, Karlík – Sombet. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 5:1, ČK: 0:1 (Šedivý). Diváků: 50. Hosté hráli od 10. minuty o deseti, když za faul šel předčasně do sprchy Šedivý. Domácí měli převahu, ale za poločas dokázali vsítit pouze dvě branky. Začátek druhé půle už vypadal o poznání lépe, domácí dokázali přidat další dvě branky. Poté ale zbytečně polevili a nebýt brankáře a nemohoucnosti hostů, kteří neproměnili dvě tutovky, mohlo být ještě drama. A když hostující tým neproměnil ani pokutový kop, bylo o výsledku rozhodnuto.

Pilníkov – Janské Lázně B 3:0 (1:0). Branky: Kozaňák, Ruml z pen., Řeháček. Rozhodčí: Mahrla. Bez karet. Diváků: 50. Úroveň utkání odpovídala tomu, že se střetla poslední dvě mužstva tabulky. Domácí byli šťastnější a stříleli branky. Hosté byli doslova neškodní. Oboustranně šlo o velice slabý zápas.

Žacléř – Strážné 1:0 (1:0). Branka: Herman. Rozhodčí: Mlynář. ŽK: 2:2. Diváků: 70. Ve vyrovnaném utkání oběma mužstvům znepříjemňoval kombinaci tvrdý a hrbolatý terén. Baník měl šance, hosté se do zakončení po celé utkání nedostali, přesto zanechali velice dobrý dojem. Zvýšenou aktivitu domácích v závěru poločasu proměnil šťastnou trefou Herman. Po změně stran se obraz hry nezměnil, hosté pro zranění museli vystřídat brankáře. Baník neproměnil tři vyložené šance, a tak utkání skončilo hubenou jednogólovou výhrou domácích.