V pravého žolíka se v dresu Turnova proměnil nestárnoucí Petr Papoušek, jemuž na vyrovnání v rodné Čáslavi scházela minuta pobytu na hřišti.

Čáslav – Turnov 1:1 (0:0), penalty 9:8

Také po jedenáctém kole se turnovští fotbalisté drží v první polovině tabulky. V neděli svoji pozici potvrdili cenným ziskem ze hřiště třetí Čáslavi. Proti favoritovi museli hosté předvést statečný a bojovný výkon, který nakonec stačil na remízu.

Celý první poločas probíhal mezi šestnáctkami a gólové šance byly spíš vzácností. Po pauze už ale branky padaly. Jako první se prosadil domácí Maxa, jenž v 62. minutě otevřel skóre. Nepříznivý stav vedl ke střídání v turnovské sestavě a zkušený Petr Papoušek hned minutu po svém příchodu na hřiště vyrovnal. Centr Cigánka dokázal trefit volejem a stav 1:1 už vydržel do úplného konce.

Penaltový rozstřel se na čáslavském „bahně" protáhl až do 13. série. Šťastnější byli nakonec domácí hráči.

Fakta – branky: 62. Maxa – 69. Papoušek. Rozhodčí: Raplík. ŽK: 1:4. Diváci: 150. FK Turnov: Hyka – Šimek (85. Š. Havel), Novotný, Kordík, Tvrdý – Sedláček, Benek, Beníšek, Cigánek (91. P. Havel) – Dlouhý (68. Papoušek), Horák.

Kratonohy – Dvůr Králové 0:1 (0:0)

Dvorští fotbalisté po výhře nad rezervou Pardubic (2:0) chtěli uspět také mimo svůj stadion a povedlo se jim to na hřišti nováčka z Kratonoh. První poločas patřil hostům, kteří měli míč častěji na svých kopačkách, gólové odměny se ale nedočkali. Nejblíže byli po deseti minutách, kdy domácí branku zachránila tyč.

Po přestávce se na úvodní změnu skóre čekalo do 60. minuty. V ní ke střele napřáhl hostující Fejk a krásnou ranou poslal svůj tým do vedení – 0:1. Domácí otevřeli hru, Dvoru se nabízela řada brejkových situací, ani jedno přečíslení však tým kouče Matějky nevyužil. I proto se strachoval do úplného konce, v němž však nováček ze hry vabank vyrovnání nevytěžil.

Trutnov – Letohrad 1:1 (0:0), penalty 4:5

Z poslední příčky koukají soupeřům na záda fotbalisté Trutnova a aby tomu bylo jinak, potřebovali v neděli nutně porazit tým Letohradu. Protivník ze středu tabulky potvrdil pověst dobře bránícího celku, přesto na jeho obranu domácí našli recept. To se v 67. minutě dostal k hlavičce Kejzlar a poprvé překonal gólmana Ehrenbergera – 1:0.

Při hostující snaze o vyrovnání mohl zvýšit vedení Hyunh. Místo proměnění samostatného úniku na bránu ale z protiútoku přišlo nedorozumění domácí obrany s gólmanem Šťastným. A výhra byla fuč.

Penaltová loterie navíc vyšla lépe Letohradu. Domácím zbyl pouhý bod.