Krajský přebor

Olympia Hradec Králové – Úpice 5:1 (2:1)

Bez odstoupivšího trenéra Romana Čápa dokázali jít úpičtí fotbalisté již posedmé v aktuální sezoně do vedení, ani tentokrát se ale nedočkali vítězné radosti. Na hřišti hradecké Olympie ji od nich ale asi nikdo ani neočekával. Domácí aspirují na nejvyšší pozice v krajském přeboru, naopak Sparta se topí na dvě tabulky. Přesto hosté začali dobře a ve 25. minutě šli dokonce díky gólu Beláka do náskoku – 0:1. Jenže za dalších šest minut si vsítili vlastní branku a krátce před pauzou otočil stav Karanský. Ač se hosté drželi, 22 minut před koncem inkasovali z penalty potřetí a v závěru domácí favorit přidal ještě dvě trefy.

„Po standardní situaci jsme se ujali vedení v zápase. Bohužel po vlastní brance a gólu před koncem prvního poločasu jsme se postupně vytratili z hřiště a přenechali iniciativu domácímu týmu. Soupeři gratulujeme k zasloužené výhře," proneslo k průběhu utkání duo trenérských asistentů Radek Luštinec, Marek Kaplan.

Fakta – branky: 31. vlastní, 42. Karanský, 68. Pavlů z pen., 72. Kopřiva, 81. Chromek – 25. Belák. Rozhodčí: Stieber. ŽK: 0:3. Diváků: 75. SK Sparta Úpice: Kobos – Punar, Hanzlík, Řehák, Kulhánek – Mach (68. Kejzlar), Finger (57. Šulitka), Belák (77. M. Čáp), Jan Marel – Winter, Vaněček.

I. A třída

Bílá Třemešná – Kunčice 4:2 (1:0)

Nováčkovi se vydřenou výhrou nad zkušeným týmem Kunčic podařilo odskočit od dvou bodově nejchudších soupeřů v tabulce. První poločas za moc nestál, na jeho konci ale hosté darovali Sokolu penaltu a kapitán Kubelka se nemýlil – 1:0. Brzy po pauze hosté srovnali přímo z rohového kopu, za další čtyři minuty už ale domácí vedli o dva góly díky umístěným trefám Otradovského a Jaroslava Kubelky. Hosté zapnuli na vyšší obrátky, měli spoustu šancí, stihli ale jen snížit a na konečných 4:2 upravil z trestného kopu Josef Kubelka.

Fakta – branky: 45. z penalty a 86. Josef Kubelka, 54. T. Otradovský, 55. Jaroslav Kubelka – 51. Hůlka, 83. Bína. Rozhodčí: Kos. ŽK: 1:2. Diváků: 140. TJ Sokol Bílá Třemešná: Vočka – Kiss, J. Hažer, Jos. Kubelka, Čuboň – Jan Jákl (88. M. Jákl), M. Pátý, T. Kubelka, Jar. Kubelka – T. Otradovský (81. Forman), D. Kubelka (90. Dobřichovský).

Zbyněk Šturma, trenér Bílé Třemešné: „V utkání jsme byli šťastnější, ale zároveň platí, že náš tým udělal pro vítězství maximum. Vstřelili jsme čtyři branky a body jsme si rozhodně zasloužili. Také hosté ale měli několik velmi dobrých šancí.

Vrchlabí – Třebeš 0:2 (0:0)

V přímém souboji o průběžné páté místo si Vrchlabští připsali druhou porážku v sezoně. Rozhodně k ní ale nemuselo dojít. Domácí si během utkání vypracovali řadu šancí, s koncovkou ale byli na štíru. Naopak hosté hráli jednoduše a čekali na chyby soupeře. V obou poločasech se střelecky dokázali prosadit díky potenci Vlkanovy, a tak si odvezli cenné tři body.

Fakta – branky: 35. a 76. Vlkanova. Rozhodčí: Hron. ŽK: 3:0. ČK: 1:0 (61. Vejnar). Diváků: 100. FC Vrchlabí: Michal Šulc – Horák, Zajíc, Mejsnar, Panýr – Vejnar, Fink, Hawel, Votoček (83. Renner) – P. Kraus, Jakoubek (63. Kolář).

Roman Fictum, vedoucí mužstva Vrchlabí: „Z naší strany šlo o nepodařený výkon. Hosté nás přehráli bojovností a hlavně rychlostí."

Častolovice – Dvůr Králové B 6:0 (3:0)

Dvorská rezerva zajížděla do Častolovic v roli tabulkově lépe postaveného celku, přesto v opět mladém složení propadala ve všech směrech. Již do poločasu inkasovali hosté tři branky. Po pauze se sice herní pojetí Cellerových svěřenců zlepšilo, kontaktní branka ale nepřišla, a tak si o slovo v závěrečných dvaceti minutách řekli znovu domácí. Nakonec z toho byl tak trochu „tenisový" debakl.

Fakta – branky: 10., 31. a 72. Sehnal, 25. Mráz, 75. Brandejs, 80. Bílek z pen. Rozhodčí: Čožík. ŽK: 2:2. Diváků: 110. TJ Dvůr Králové B: Daniel – D. Bednář, Volf, Blažek, Černý – V. Hák (36. M. Hák), Macek, Tichovský (18. Machek), Vondrouš – Marks, Vohnout.

Čeněk Celler, trenéra Dvora Králové B: „Domácí vyhráli zcela zaslouženě. Po celé utkání byli jednoznačně lepší, my jsme zcela selhali ve všech herních činnostech. A když se za celý zápas vystřelí dvakrát na branku, není možné myslet na body."