I. B třída

Bílá Třemešná – Hostinné 1:0 (1:0).

Domácí vstoupili do okresního derby drtivým náporem a Josef Horák v brance Tatranu musel v úvodní čtvrthodině čarovat, aby držel naděje svého týmu. Při ráně Tomáše Kubelky jej dokonce zachránilo břevno, na umístěnou střelu jeho bratrance Davida Kubelky z 11. minuty ale neměl nárok – 1:0. Jenže Sokol více šancí proměnit nedokázal a hosté po půlhodině zcela vyrovnali hru. Nebýt odmávaného ofsajdu, srovnali by i skóre!

Po přestávce znovu začali lépe domácí, opět ale ztroskotali na Horákovi, jenž paralyzoval sólové úniky Nováka i střídajícího Hrubého. A tak byl na řadě dobře hrající Tatran. Dvakrát se za obranou zjevil agilní Polák, pokaždé si však vylámal zuby na hrdinovi utkání Dobřichovském. Domácí dorostenec za záda míč v sobotním odpoledni prostě pustit nehodlal, a tak zůstaly všechny body, tentokrát šťastně, „Na Dubině".

Žacléř – Mladé Buky 1:1 (0:1).

Také druhé okresní derby přineslo boj o mistrovské body až do úplného konce utkání. Tentokrát ale byli spokojenější hosté. Ti odehráli vydařený první poločas, v němž bylo soupeři zcela vyrovnaným soupeřem. Navíc se dočkali i gólu. Ve 28. minutě se prosadil Dvořák a papírový favorit duelu musel dohánět těsnou ztrátu – 0:1.

Po přestávce si svěřenci kouče Votočka vytvořili místy až drtivou převahu, překonat gólmana Strassera však pro ně byl takřka neřešitelný problém. Až v 63. minutě konečně protrhl smůlu Lukáš Vít a do závěrečné půlhodiny se šlo za stavu 1:1. Více ze hry měl nadále Baník, hosté ale remízu uhájili a v tabulce díky ní i náskok před svým sokem.

Rudník – Libáň 4:2 (3:1).

Fotbalisté Rudníku to se záchranou soutěže myslí vážně a potvrdili to v obou dosavadních jarních duelech. Nejprve před týdnem vyloupili nedobytnou tvrz Kopidlna a v sobotu zvládli i domácí premiéru. Avon vlétl do zápasu s vervou a již v 2. minutě se z úvodní branky radovala zimní posila Privara – 1:0. Za dalších devět minut se střelecky prosadil i Víšek a vše nasvědčovalo pohodlnému průběhu utkání – 2:0. Jenže další šance zůstaly nevyužity a na druhé straně naopak snížil tečí Mička. Hosté ožili, jejich snahy o vyrovnání ale nejprve zmařil Rodr a poté před pauzou třetí gól Čápa – 3:1.

Druhý poločas poznamenala nervozita a časté dohadování se a udělování žlutých karet. Hosté museli dokonce dohrávat o deseti. Přesto dokázal snížit matador Bányácski (3:2) a jistotu tří bodů zajistil domácím hráčům až druhý gól Privary deset minut před koncem. Rudník měl v sobotu co slavit, prchá totiž ze sestupových vod!

Mostek – Kopidlno 0:0.

V jarní domácí premiéře čekal mostecké fotbalisty soupeř, který jim v podzimní části nasázel šest branek. Hráči Kopidlna se také tentokrát prezentovali velmi pohyblivým fotbalem, ať už s míčem nebo bez, ale domácí dokázali jejich útočnou aktivitu eliminovat poctivou defenzivou. Nutno dodat, že někdy se štěstím. Jednu z největších šancí prvního poločasu měl ale Zigo, jenž dostal přihrávku za hostující obranu. Jeho lob skončil metr vedle tyče. V 66. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen středový obránce Kopidlna Odvárko. Hosté však i v deseti nutili domácí hrát na krev a tři jejich střely volaly po bance. Rozhodnout zápas ale mohl na druhé straně třikrát Vohnout. V první situaci si ve vápně míč sám smolně ukopl, pak jeho střela přes hlavu postrádala větší razanci a v samém závěru hlavou jen lízl výborný centr do malého vápna. Pro domácí bojovníky dobrý bod.