Po třech gólech nastříleli ve svých posledních venkovních duelech fotbalisté Turnova a Jablonečku, body však získal jen prvně jmenovaný tým. Jabloneckým totiž v Živanicích nestačilo ani vedení 3:2 osm minut před koncem utkání.

Živanice – Jablonec n. J. 4:3 (2:2)

První poločas se v Živanicích proměnil v hlavičkovou gólparádu. Jako první se ze vzduchu prosadil po čtvrthodině hry domácí Novák. Uplynulo pouhých šest minut a na centr Štěpánka si na druhé straně počkal Tichý – 1:1. Vedení si ale druhý tým tabulky vzal brzy zpět. To se k míči dostal Janecký a opět hlavou skóroval na 2:1. Zdálo se, že stejný stav vydrží až do přestávky, krátce před ní ale Štemberk našel Tichého, a ten svou druhou brankou srovnal na 2:2.

Po pauze to byli domácí, kdo se snažil určovat tempo zápasu. V 74. minutě se ale Jabloneckým povedla kombinační akce, na jejímž konci Rozkovec pohodlně dával na 2:3. Přesto se hosté bodů nedočkali. Osm minut před koncem totiž vyrovnal kanonýr Petrus a poslední slovo patřilo expardubickému Hundákovi.

Fakta – branky: 16. Novák, 25. Janecký, 82. Petrus, 89. Hundák – 22. a 45. Tichý, 74. Rozkovec. Rozhodčí: Erlebach. ŽK: 3:3. Diváci: 70. TJ Sokol Jablonec nad Jizerou: Farský – Sedláček, Halama, Macháček, Štěpánek – Tichý, Kubista, Zemánek, Rozkovec, Pelta (76. Šulc) – Štemberk (84. Žitka).

Jaroměř – Turnov 1:3 (1:2)

Dnes již jistý sestupující z Jaroměře na podzim Turnovské zaskočil bezbrankovou remízou, a tak chtěli borci z Českého ráje získat ztracené body zpět. Odvetu rozjeli skvěle, když už ve 14. minutě Moravec uvolnil Havla a na jeho zakončení gólman Ondráček nedosáhl – 0:1. Domácí ve 27. minutě vyrovnali Častvajem, zanedlouho však Hurt oslovil pasem Tvrdého a hosté znovu vedli.

Ve druhém poločase brzy zvýšil Moravec na 1:3 a ve zbytku duelu si již favorit vítězství pohlídal. Blízko je tak konečná třetí příčka, ke které by Turnovští potřebovali ještě tři body z derniéry proti Vysokému Mýtu. Aktuálně bronzovou pozici drží fotbalisté pražské Admiry, zálusk si na ni ale nadále dělají i hráči ze Dvora Králové.

Fakta – branky: 27. Častvaj – 14. Havel, 35. Tvrdý, 54. Moravec. Rozhodčí: Kotyza. ŽK: 2:3. Diváci: 160. FK Turnov: Hyka – Šimek (83. Matoušek), Kordík, Novotný, Petřík – D. Hurt (75. Drahovzal), Dlouhý, Horák (88. Beníšek), Tvrdý – Havel, Moravec.