Mírová – Hrádek 3:1 (1:0)

Nováček z Mírové nevstoupil do krajského přeboru ideálně, když v minulém kole prohrál 0:3 v Sedmihorkách. Nyní na jeho hřiště navíc přijel silný Hrádek povzbuzený vítězstvím nad Mšenem. Domácí ale začali lépe. V 7. minutě otestoval brankáře hostí Beneš, skóre se ale měnilo až o minutu později. To Horák využil zaváhání stopera hostí s brankářem, vypíchl jim míč a pohodlně vstřelil historicky první branku Mírové v přeboru. Zkušenější hosté pak ale převzali otěže utkání. Při šancích Mizery nebo Brožíka je podržel gólman Jíra. Když nápor opadl, zkoušeli štěstí Beneš se Špínou, totéž platilo před půlí o Brožíkovi.

Po změně stran byli hosté lepší, ale bez efektu. A tak udeřili domácí. V 59. minutě centroval Kulhánek a Špína ač těsněn dal na 2:0. Pak překonal domácího Jíru Hetver, ale na brankové čáře zaskočila domácí obrana. Radovat se Hrádek tak mohl až za tři minuty, kdy skóroval po rohu Vinš. Dramatické utkání pak ale rozhodl Benešův pas a další trefa Špína.

Fakta – branky: 59. a 77. Špína, 8. Horák – 68. Vinš. Rozhodčí: Ginzel. ŽK: 1:2. Diváků: 60. SK Mírová: Jíra – Ráliš, Hejduk, M. Zelnický, Marcel Kovář (65. Michal Kovář) – Kulhánek, Horák, Bernard, Tokan – Špína, Beneš (90. Dědeček).

Desná – Sedmihorky 0:2 (0:1)

Úvodní výhrou nad Mírovou dostaly Sedmihorky do svých řad potřebný klid. Ten přenesly také do utkání v Desné, kde od začátku měly navrch. Šance přibývaly na straně hostů. Vavřich trefil tyč, prosadit se zkoušeli i Červinka, Bakeš nebo Koudelka, ale poločasový stav zůstal bezbrankový.

Domácí vystrčili růžky až po změně stran, ale také neúspěšně. První branka padla v 52. minutě. Z individuální akce se prosadil sedmihorský Valentin. To hosty možná až příliš ukolébalo a Koubus v brance musel předvést kvalitní zákrok. V 62. minutě odmítl pojištění náskok Vavřich s Červinkou, ale druhý jmenovaný trefil zblízka břevno. Neúspěšný střelec si to ale vynahradil o chvíli později, kdy předvedl kličkovou i přes brankáře a stanovil konečné skóre.

Fakta – branky: 52. Valentin, 77. Červinka. Rozhodčí: Linhart. ŽK: 1:1. FK Sedmihorky: Koubus – Bangha, Bakeš, Vítek, Kratochvíl – Koudelka (89. Drahoňovský), Valentín, Dvořák, Kroupa – Vavřich, Červinka (81. Holý).

Bozkov – Semily 0:4 (0:3)

V očekávaném lokálním derby hrály před krásnou návštěvou prim hosté. Těm k tomu pomohla výborná produktivita. Z první šance se trefil Hájek, ze druhé Hrmo a když ve 24. minutě skóroval i Klazar, bylo prakticky rozhodnuto. Domácí se na hřišti nemohli najít, hosté eliminovali klíčové hráče Bozkova. Naopak Semily ještě další šance nevyužily.

Po přestávce domácí začali konečně hrát fotbal. Snažili se o korekci výsledku, snaha ovšem k brankovému vyjádření nevedla. V 76. minutě navíc dovršil zkázu Bozkova novic Šulc. Tři sta padesát přihlížejících fanoušků tak vidělo skutečnou výsledkovou katastrofu domácích.

Fakta – branky: 8. Hájek, 12. Hrmo, 24. Klazar, 76. Šulc. Rozhodčí: Blaschke. ŽK: 1:3. Diváků: 350. Sokol Bozkov: Maňák – Liďák (53. Krejčík), Červený, Burnus, Kobrle – Feri (37. Plátek), Jíra – Havel (64. Coufal), Mazánek, Makula – Nesvadba. SK Semily: Koudelka – Hrmo, Brett, Klazar, Kočí – Vávra (68. Vrchovský), Hájek, Šulc, Havlín – Buček (75. Hartman), Veg (80. Močkovský).

Mimoň – Turnov B 1:1 (1:0)

Turnovští mladíci po výkonu v minulém kole prožili během týdne velký dril. A taktika kouči Petříkovi vyšla. Tým v Mimoni šlapal jako hodinky a byl jasně lepší. Narážel však na vlastní neschopnost proměňovat šance. V první půli si tým vypracoval čtyři velké příležitosti, zatímco soupeř žádnou. Přesto šli domácí do vedení, když dokázali se štěstím zužitkovat nakopnutý míč.

Festival zahozených hostujících šancí pokračoval i po změně stran. Alespoň bod pak Turnovu B vynesla Zdražilova úspěšně zahraná penalta.

Fakta – branky: 34: Feher – 66. Zdražil z pen. Rozhodčí: Neugebauer. ŽK: 2:1. Diváků: 120. FK Pěnčín-Turnov B: Malík – Tvrdý, Matoušek (65. Petřík), Šteffan, Čermák – Kunst, J. Škréta – Korček, Zdražil, D. Škréta (80. Náhlovský) – Šulc (64. Poláček).

Ostatní: Doksy – Višňová 0:2 (0:1), Doubí – Č. Lípa 3:0 (1:0), Skalice – Mšeno 0:1 (0:1).