Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Trutnov B i Dolní Kalná si s chutí zastřílely

Trutnovsko - Keramtech okresní přebor mužů pokračoval o víkendu 19. kolem a v něm se dařilo převážně favorizovaným celkům. Hlavně dva vedoucí celky připravily soupeřům krušné chvíle a v tabulce si díky gólovým hodům upevnily postavení.

5.5.2013

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Michael Kalinics

Podhůří – Trutnov B 1:7 (0:5). Branky: Přívratský – Kulda 3, Skuček, Makovský, Z. Doubic, Dřímal. Rozhodčí: P. Prokop. ŽK: 1:1. Diváků: 80. Hosté byli po prvním poločase velice ohleduplní a své vyložené šance až přátelsky neproměňovali. Jiskra pokračuje v hrůzném trápení. Pochválit lze snad pouze mladého brankáře, který i přes příděl statečně napravoval herní chyby domácí obrany.

Dolní Kalná – Vítězná 5:0 (1:0). Branky: Tauchman ml. 2, Najman 2, D. Ježek. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 1:2. Diváků: 110. Oslabený domácí celek nezahrál na velmi těžkém terénu nejlepší utkání, přesto však soupeře jednoznačně přestřílel. V prvním poločase se i přes výraznou převahu trefil pouze specialista na Vítěznou David Ježek. Soupeř se na domácí polovinu dostal jen zcela výjimečně. Ve druhé půli měli hosté územní převahu, ale paradoxně branky stříleli jen stoprocentně produktivní domácí. Pro Vítěznou je porážka krutá, doplatila zejména na mizernou koncovku, neboť šancí měla více než dost. Pro Kalenské i vzhledem k ostatním výsledkům neskutečně cenné tři body.

Kocbeře – Lánov 1:1 (1:1), na penalty 3:2. Branky: Šmíd – Hájek. Rozhodčí: Mlynář. ŽK: 1:2. Diváků: 30. V prvním poločase měli hosté převahu a jen díky výbornému výkonu domácího brankáře skončilo úvodní dějství remízou. Ve druhém se hrál fotbal slabé úrovně, především domácí zklamali na celé čáře. V penaltách byla úspěšnější Jiskra a připsala si tak druhý bod, vzhledem k průběhu utkání hodně nezasloužený.

Volanov – Poříčí 3:5 (3:2). Branky: Milkušák, M. Nývlt, Weiss – Janas 4, Brus. Rozhodčí: M. Říha. ŽK: 2:1. Diváků: 70. Domácí měli skvělý začátek, ve 25. minutě vedli už o tři branky. Poté, ale zvolili špatnou taktiku, když bezhlavě útočili a zapomínali bránit. Hosté stačili do poločasu snížit na rozdíl jediné branky. Druhé dějství bylo představením střelce Janase, jenž byl vždy tam, kde bylo třeba.

Kunčice nad Labem – Staré Buky 3:4 (2:2). Branky: M. Kracík, J. Hamrozi, T. Jílek – J. Kuric 2 (1 z pen.), A. Vilám, J. Prokop. Rozhodčí. P. Valenta. ŽK: 2:1. Diváků: 68. Domácí hráči hlavně v první půli neproměnili šance, a to se jim stalo osudným. Hosté ze Starých Buků se mohou radovat ze zisku tří bodů.

Rtyně – Vrchlabí B 0:1 (0:0). Branka: Vejnar z penalty. Rozhodčí: Pálka (OFS Náchod). ŽK: 4:1, ČK: 3:0 (Marvan, Černý, Středa). Diváků: 60. Ve Rtyni se odehrálo utkání, o kterém se ještě dlouho budou vést diskuze. Domácí v zápase, v němž měli převahu, vstřelit branku nedokázali, ačkoliv k tomu měli spoustu příležitostí. Velkou zásluhu na tom měl i hostující gólman, nejlepší hráč soupeře, který měl i patřičné štěstí. Dlouhý bezgólový stav se nezamlouval asi rozhodčímu Pálkovi, a tak vzal otěže utkání do svých rukou. V 75. minutě k údivu všech, po akci kdy míč skončil v zámezí, posoudil následnou situaci, jež nastala při dohrání souboje domácího brankaře s útočníkem, jako penaltovou. Z té se hosté ujali vedení. Domácí dřeli alespoň o bod, ale štěstí v zakončení je zcela opustilo. Před brankou hostů se pak odehrálo mnoho soubojů na hranici únosnosti, některé měly dohru i po přerušené hře. Pochopitelné emoce domácích hráčů po křivdě nebraly konce.

Strážné – Janské Lázně B 2:0 (1:0). Branky: Zarebski 2. Rozhodčí: Žirovnický. ŽK: 2:1. Diváků: 80. V nedělním utkání vyhrál po zásluze domácí celek, který byl po většinu utkání lepším týmem. O oba góly vítězů se zasloužil Ondřej Zarebski.

Autor: Redakce

5.5.2013 VSTUP DO DISKUSE
Samec Mike přijel v úterý do Zoo Dvůr Králové, aby tu doplnil dvě stávající samice Hulu a Monu. Přijel z německého Stuttgartu i s ošetřovatelem, který mu v prvních dnech v krytém zimovišti vypomůže s aklimatizací.
4

Ve Dvoře Králové přivítali hrocha. Znovu přijel z Německa

Otevření nového useku D11 u Hradce Králové

Dálnice zadarmo? Ministerstvo může rozhodnout v příštím roce

Dobrovolný hasič zachránil život sebevrahovi. Chtěl skočit z přehrady

Špindlerův Mlýn - Pětatřicetiletého muže ve středu večer zachránili policisté ze Špindlerova Mlýna společně s místními dobrovolnými hasiči před skokem z přehrady.

Jablonečtí zabránili fiasku v hodině dvanácté

Pojizeří - Čtyři své reprezentanty má pojizerský region v nejvyšší krajské soutěži na Liberecku, vyhrát se ale o víkendu podařilo pouze fotbalistům Přepeř. Ti k derby do Semil dorazili bez několika opor především obranných řad (Hrma, Nesvadba, Petřík, Vokáček), přesto si odvezli tři body.