Před týdnem trutnovští fotbalisté bojovali na hřišti Jablonce nad Jizerou o úvodní vítězství v ročníku 2014/2015. Ani na čtvrtý pokus se jim uspět nepodařilo a v létě posílený tým už musí strašit hlavně slabá střelecká produktivita. Jak na ni hráči spolu s trenérem Dvořákem v týdnu pracovali, to ukáže už nedělní zápas s dalším silným sokem. Na břeh Úpy zavítá FK Pěnčín-Turnov.

„Když budu někomu vypravovat, co jsme zase zavraždili, už mi snad nikdo nebude věřit," přesně tak hodnotil neproměněné šance z utkání v Jablonečku kouč Dvořák. Jeho svěřenci během úvodním čtyř kol nasázeli do sítí soupeřů pouhé tři branky.

Doma dvakrát Martin Kejzlar, venku jednou Petr Holubec. Tak vypadají trutnovské střelecké zápisy v divizních statistikách. Za čtyři kola je to opravdu málo. A tak se nelze divit, že podkrkonošský celek nastřádal doposud chudé dva body za remízy, na něž pokaždé navázal neúspěšný penaltový rozstřel.

Aby se tato bilance v neděli pohnula, budou trutnovští hráči potřebovat stoprocentní výkon, potřebnou dávku štěstí, ale také podporu publika. Turnov musí poznat, kdo je v Trutnově doma, jinak zůstane domácí tým nadále přikován ke dnu tabulky.

O pouhý jeden bod jsou momentálně v tabulce bohatší fotbalisté Dvora Králové. Ti ale sbírku nerozšíří zcela jistě. Z důvodu kolize s pohárovým duelem České pošty si totiž Dobrovice sobotní divizní zápas nechala odložit na středu 17. září, a tak si Dvoráci o tomto víkendu odpočinou. Na trávník vyběhnou až příští sobotu, to pod Hankovým domem přivítají Vysoké Mýto.