Fortuna Divize C o víkendu pokračovala 23. kolem a v jeho rámci se náramně dařilo třem zástupcům horského regionu. Sobota přála Trutnovu, který doma v záchranářském souboji s přehledem přehrál „namočenou“ Chrastavu, rozdílem tří branek na hřišti jabloneckého Mšena překvapivě vyhrál i Turnov.

O den později zabodovali i fotbalisté Dvora Králové. Na horké půdě Čáslavi zvítězili 2:1. Obě branky vsítil středopolař Martin Hruška, vždy z pokutového kopu.

Trutnov – Chrastava 5:2 (2:1)

Pro domácí nezačalo utkání ideálně. Od 11. minuty prohrávali, ke všemu jim v sestavě kromě Markse chyběl i distancovaný Kejzlar. I bez nich ale Trutnov fanouškům převedl střelecký koncert.

Své „Ano“ si řekli dva sportovci

Fotbalista Petr Holubec v pátek spojil svůj život s oporou trutnovských basketbalistek Andreou Vackovou, nyní již Holubcovou. Stalo se tak před zraky spoluhráčů a spoluhráček v trutnovské Koncertní síni Bohuslava Martinů. Oběma sportovní redakce Krkonošského deníku blahopřeje.

Načal jej v 19. minutě Káva, jenž využil spolupráce s Holubcem a pohotově vyrovnal na 1:1. Za dalších deset minut přistál rohový kop Holubce na hlavě Kováře a domácí šli do kabin s těsným náskokem.

Brzy po přestávce domácí po dalších centrech od rohového praporku zápas definitivně rozhodli. Tentokrát se prosadili nejprve Brejcha nohou a po něm Matěj Káva hlavičkou na zadní tyči. Naděje hostům ponechala penalta proměněná Štajnerem, ale v 89. minutě zahrál v pokutovém území nešťastně rukou Kopecký a z penaltového puntíku na konečných 5:2 udeřil Tobiáš.

Mšeno – Turnov 0:3 (0:3)

V jabloneckých Břízkách v sobotu dopoledne ožily vzpomínky na nedávná severočeská derby mezi Turnovem a Jabloncem nad Jizerou. Po skočení tohoto oddílu v divizi totiž řada jeho opor přešla do Mšena, v jehož barvách ve stejné soutěži úspěšně působí.
Na podzim Turnov vzájemné střetnutí na domácím hřišti prohrál 0:3, odveta ale svěřencům kouče Petříka vyšla na výbornou. A to hlavně zásluhou skvěle odehraného prvního poločasu. Už ve 2. minutě poslal hosty do vedení Matěj Horák a stejný hráč po půlhodině zvyšoval už na 0:2. Jen několik sekund před poločasovou přestávkou si navíc domácí Koblížek vsítil vlastní gól, a ten Mšeno definitivně položil.

Ve druhé půli se hosté soustředili především na uhájení náskoku a soupeři nakonec nedopřáli ani jeden čestný úspěch.

Čáslav – Dvůr Králové 1:2 (1:1)

Naposledy 7. září loňského roku přivezli dvorští fotbalisté ze hřiště soupeře tři body. Znovu se dočkali až včera. Vítězství na půdě Čáslavi jim zajistily pokutové kopy proměněné Hruškou v 8. a 70. minutě.