Po nevydařeném závěru zápasu v Plzni, kde prohrály s domácí rezervou 3:4, se svěřenkyně trenérky Lukáškové vrátily s prázdnou i z Mladé Boleslavi. V utkání Trutnov prospal úvodní minuty, kdy nabral dvoubrankové manko. To poté sice smazal, ale na další gól domácích už odpověď nenašel.

M. Boleslav – Trutnov 3:2 (2:1)

Trutnov působil od začátku utkání zakřiknutě a brzy byl soupeřem potrestán. V 7. minutě přešla domácí hráčka od poloviny hřiště až před brankářku Benschovou a v koncovce se nemýlila – 1:0. V 9. minutě po chybě stoperky Jiráskové šla opět sama na branku útočnice Boleslavi a zvýšila na 2:0. Hostující hráčky dávaly hodně prostoru domácím, které si vypracovávaly i další střelecké příležitosti, ty naštěstí neproměňovaly. Naopak Trutnovu se nedařila kombinace a gólmanku Mladé Boleslavi moc neprověřoval. Přesto ve 43. minutě snížila na poločasových 2:1 po přihrávce Kosové Petříková.

Po přestávce se snažily hráčky Trutnova o vyrovnání, což se jim podařilo v 51. minutě, kdy skórovala Rovenská – 2:2. Jenže! Hned v 55. minutě po zbytečně ztraceném míči daly třetí branku v utkání domácí hráčky. Trutnov bojoval, ale vyrovnat se mu nepodařilo. Podruhé v řadě se tak ze hřiště soupeře vracel bez bodu a náskok na druhém místě se ztenčil.

Fakta – branky: 43. Petříková, 51. Rovenská. Sestava ŽFK Trutnov: Benschová – Romančáková, Jirásková, Zuntová, Brusová – Králová, Myšičková, L. Kosová, Rovenská – Teislerová, Petříková (71. Valentová).

Výsledky 19. kola: Pavlíkov – Liteň 0:2, Karlovy Vary – Dubice 7:1, Varnsdorf – Teplice B 2:2, Uhlířské Janovice – Plzeň 1:6. V příštím kole Trutnovačky hostí Varnsdorf.