Třináctka fotbalových celků z našeho regionu svede o víkendu další souboje v krajských a vyšších soutěžích. Šestice se představí vlastním fanouškům doma.

Divize C

Důležité bitvy o záchranu divizní příslušnosti čekají na oba podkrkonošské rivaly. Hráči Dvora Králové po vítězství v derby zamíří dnes na hřiště posledního celku tabulky. Od 17 hodin se svěřenci trenéra Miroslava Chalupy představí proti libereckému Rapidu. Bodovat by potřeboval také Trutnov. Ten zítra pod vedením kouče Miloše Dvořáka na vlastní umělce přivítá na jaře velice úspěšné Živanice.

Krajský přebor

Ohromně cenné vítězství si před týdnem ze hřiště Chlumce přivezli hráči úpické Sparty. Ti se díky výhře 3:1 odrazili od spodních příček tabulky a na domácím hřišti by skvělý výsledek rádi potvrdili i dnes. Soupeře ale budou mít hodně silného. Na jejich stadion totiž dorazí hradecká Olympia.

I. A třída

V krajské soutěži I. A třídy před týdnem pauzírovala dvorská rezerva, která neodcestovala k duelu na hřiště Nového Města. Utkání bylo posléze kontumováno ve prospěch soupeře. Pokud chtějí Dvoráci myslet na zachování soutěže i pro příští ročník, potřebují nutně vyhrát v dalším kole. V neděli se na stadionu pod Hankovým domem představí Častolovice.

Zbylé dva podkrkonošské celky se o záchranu bát nemusí. Nováček z Bílé Třemešné na jaře válí a po čtyřech vítězstvích cestuje dnes na hřiště nebezpečných Kunčic. O den později se podobně rozjeté Vrchlabí představí na hřišti na jaře tápající Třebše. I zde mají všechna utkání shodný začátek v 17 hodin.

I. B třída

Nejnižší krajská soutěž se v zimní přestávce rozdělila na dvě poloviny. V té první bojují mužstva o postup do I. A třídy, ve druhé se naopak kolektivy musejí strachovat o záchranu.

Tabulku „lepší společnosti" vede nadále Rudník, jehož hráče dnes od 17 hodin čeká utkání na hřišti nevyzpytatelné Libáně. Už ve 14.30 vyběhnou na zelený trávník hráči Tatranu Hostinné, kteří se představí na pažitu Jičína B. O patnáct minut později přivítá ambiciózní trutnovská rezerva doma soupeře ze Sobotky.

Skupina o záchranu nabídla před týdnem hned dvě okresní derby. Tentokrát se ale cesty podkrkonošské čtveřice rozejdou. Na domácím hřišti vyzve nováček z Dolní Kalné stále neporažené Kobylice a Mladé Buky přivítají soupeře z Robous. Žacléř musí cestovat na hřiště hradecké Lokomotivy a fotbalisté Janských Lázní se představí o kus dál v Malšovicích.