FK Trutnov – SK Horní Staré Město 6:2 (2:1).

Trutnov si k dalšímu utkání pozval dávné rivaly z Horního Starého Města a trenér Kozák dal v přípravě prostor hráčům ze širšího kádru. Domácí se v průběhu první půle dostali do dvoubrankového vedení, o to ale přišli.

Nečekaný stav 2:2 byl i s ohledem na trutnovskou sestavu překvapivý, v závěru si ale mladíci v domácím dresu vylepšili reputaci. Dvakrát se trefil Holubec, o zbylé trefy se hráči rozdělili. Na straně hostů se vedle tradičního střelce Kuldy prosadil i Višňovský, jenž by v Horňáku mohl působit po návratu ze zahraničí. „V utkání s účastníkem okresního přeboru dostali prostor hráči ze širšího kádru a výkonem tým zaostal za očekáváním. Hrál se fotbal na okresní úrovni a nic na tom nemění ani konečné vysoké vítězství,“ popsal další přípravný duel vedoucí FK Trutnov Petr Brejcha.

Fakta – branky Holubec 2, Hlava, Musil, Ficner z pen., Knap – Kulda, Višňovský z pen. Rozhodčí: Šiling. Hráno bez karet. Diváků: 50. FK Trutnov: Dousek (46. Švejdar) – Groer, Kozák, Proček, Doubic – Martínek, Musil, Ficner, Hlava – Knap, Hruška (46. Holubec).

FK Mladá Boleslav B – TJ Dvůr Králové 3:1 (1:1).

Přípravný zápas čekal ve středu také na trutnovského divizního rivala. Dvoráci využili faktu, že rezerva Mladé Boleslavi momentálně trénuje v Horním Maršově, kam za ní vyrazili k vzájemnému měření sil.

Duel byl zpočátku zcela vyrovnaný, ačkoliv se po chybě obrany ujal favorit hned v první minutě vedení. Dvůr si dokázal již v průběhu první půle vytvořit brankové příležitosti, gólu se však dočkal až chvíli před pauzou, kdy se z trestného kopu za šestnáctkou trefil Diviš – 1:1.

V 57. minutě se po souboji v pokutovém území Dvora kopala sporná penalta, z níž Mladoboleslavští vrátili vedení na svoji stranu. Následovaly obrovské příležitosti hostů, kdy Marks, Fejk ani Privara nedokázali vyzrát na gólmana soupeře. Trestem tak byla 89. minuta a v ní další gól z penalty v síti Ulrycha. „Juniorka Mladé Boleslavi tradičně ukázala svoji kvalitu a nezůstala dlužna ani úrovni vyšší soutěže. Pro nás utkání rozhodně splnilo účel přípravy na sobotní pohárový zápas,“ poznamenal kouč Dvora Králové Miloš Dvořák.

Branka Dvora: 42. Diviš. TJ Dvůr Králové n. L.: Tomek (46. Ulrych) – Macek (46. Podolník), Rejl (70. Šulc), Šulc (46. Bělina), S. Ježek – Samler (60. Čenovský), Holub (46. Fejk), Gorol, Diviš (70. Blažek) – Kořínek (60. Marks), Privara.

Duel 1. kola Ondrášovka Cupu s Letohradem odehraje Dvůr zítra od 17 hodin.