Pouhých pět kol zbývá do konce krajských a vyšších soutěží. Stále se bojuje o postupy i záchrany a nejinak tomu bude o následujícím víkendu. Zatímco oba divizní zástupci regionu čekají venkovní tripy, všechny tři celky v I. A třídě se představí na vlastním hřišti.

Divize C

Vidina záchrany divizní příslušnosti je z podkrkonošského hlediska na dobré cestě. Zatímco královédvorští fotbalisté docílili letos možná klíčové mety 38 bodů již před dvěma týdny, hráči Trutnova se jí velice přiblížili v posledních třech kolech. Po nezvládnutém okresním derby partu trenéra Miloše Dvořáka čekaly samé nováčkovské souboje. Nejprve Trutnov uzmul bod Živanicím (0:0) a poté dokázal vyhrát na hřišti Železného Brodu (3:1) i doma s Jabloncem nad Jizerou (5:1). Tým, který na jaře střelecky táhne univerzál Martin Kejzlar, odskočil od sestupových pozic a na „osudovou" čtrnáctou příčku nyní drží náskok čtyř bodů.

O trochu klidnější atmosféra panuje za kopcem ve Dvoře Králové. Tamní svěřenci kouče Miroslava Chalupy sice přišli o lichotivou čtvrtou příčku, více je ale určitě mrzí dva neúspěchy z domácího hřiště. Absencemi decimovaný tým však hostil dva nejlepší celky jara a porážky od Nové Paky a Vysokého Mýta nejsou ostudou. Pokud se ale chtějí Dvoráci udržet v horní polovině tabulky, musejí ještě nějaké body rozhodně získat.

Do konce soutěže zbývá odehrát pět kol a hned v tom aktuálním čekají oba okresní rivaly nároční soupeři. Dvůr Králové se v sobotu od 17 hodin představí na horké půdě v tabulce čtvrtých Živanic, o 24 hodin později pak Trutnov svede boj na hřišti třetího celku divizní skupiny C FK Pěnčín-Turnov.

Krajský přebor

Do slušné formy se na jaře dostali fotbalisté úpické Sparty. Ti takřka pravidelně bodují a v tabulce se jich původní strach o záchranu soutěže už takřka netýká. Aby mohli mluvit o jistotě, stačí svěřencům trenéra Jana Vojnara uspět v nedělní bitvě na hřišti Broumova (17.00). Tamní mužstvo momentálně drží sestupovou 15. příčku a na domácím hřišti prostě musí vyhrát. O takovém cíli soupeře ale Úpičtí nechtějí ani slyšet a cestou domů by naopak rádi slavili záchranu. Pravdou navíc je, že krajský přebor možná díky vývoji v divizi opustí jen jeden sestupující.

I. A třída

V druhé nejvyšší krajské soutěži letos podkrkonošský region reprezentují tři kolektivy. A všechny se o víkendu představí na domácím hřišti. Malý svátek čeká podzimního nováčka z Bílé Třemešné. Tamní Sokol vyzve „Na Dubině" již jistého postupujícího do přeboru. V sobotu totiž dorazí tým Vysoké, který na jaře kosí jednoho soupeře za druhým a uspět bude chtít i před jistě solidní návštěvou.

O den později půjde především o záchranářské boje. Dvorská rezerva před týdnem pauzírovala, zásluhou jiných výsledků ale v tabulce klesla na sestupovou příčku. Aby se z ní dostala, musí v neděli pod Hankovým domem bodovat s týmem Nového Hradce Králové a ještě věřit, že Police neuspěje na hřišti Dolní Branné. Právě tam mají letos svůj azyl fotbalisté Vrchlabí, kterým naopak půjde o přetrvání na skvělém čtvrtém místě.

I. B třída

Po minulém kole skupiny o postup se zdá, že o jediné nabízené místo v I. A třídě se v závěrečných pěti dějstvích popere již jen trojice mužstev. Rezerva Trutnova má momentálně 21 bodů, Miletín o tři méně a fotbalisté Rudníku 16. Zbylá pětice už do bojů o pomyslný titul nezasáhne. Trutnov B se musí vypořádat s odstoupením kouče Jiřího Skučka, jenž u týmu skončil už před minulým kolem. Jeho bývalí svěřenci v sobotu přivítají rezervu Jičína a v dalších duelech se střetnou Rudník s Kopidlnem, Sobotka s Hostinným a Libáň s Miletínem.

Ve skupině o záchranu „to mají spočítané" Janské Lázně, zbylé tři podkrkonošské kolektivy jsou ale na dobré cestě za záchranou. O víkendu se hrají duely: Žacléř – Robousy, Lokomotiva HK – Mladé Buky, Kobylice – Janské Lázně (vše v sobotu od 17.00) a Dolní Kalná – Malšovice (neděle 14 hodin).