Je tomu rok, co jsme s Deníkem chválili výsledky trutnovské kopané. Zdejší klub od „narození" značky MFK vysílá do mistrovských soutěží tři kolektivy dospělých a na všech frontách sbírá úspěchy. Výkladní skříní je pochopitelně divizní A mužstvo, a to dokázalo letos na podzim zopakovat vynikající výsledek z předešlé sezony. Během podzimní části nastřádalo 29 bodů, v tabulce drží bronzovou pozici a před jarním pokračováním tak má záviděníhodnou pozici.

Největší odpovědnost za výsledky A týmu nese trenér MILOŠ DVOŘÁK a také jeho může těšit, že se před vedením klubu od svého nástupu na lavičku ani jednou nemusel zpovídat za neuspokojivé výkony mužstva. S pochvalou nejen trenérovi se proto při rozhovoru přidává i redakce sportu Krkonošského deníku.

Trenére, máte za sebou fantastickou podzimní část. Jak byste svými slovy shrnul období uplynulých patnácti kol?
Jsme samozřejmě moc rádi, že se po podzimní části znovu pohybujeme ve vyšších patrech tabulky a podařilo se nám navázat na loňskou sezonu. Odehráli jsme několik opravdu kvalitních utkání hlavně v domácím prostředí a podařilo se nám bodovat i na hřišti soupeře. Dosažených 29 bodů a třetí místo v tabulce proto hodnotíme jako vydařenou polovinu soutěže.

Jak jste trochu naznačil, na bohaté bodové sbírce měla lví podíl bilance z domácího hřiště. Co stojí za tím, že z Trutnova byla na podzim nedobytná tvrz?
Základem bylo, že jsme se, vyjma zápasu s hradeckou Olympií, nebáli hrát hodně vysoko, přidali jsme na důrazu a dostávali své soupeře pod tlak. V několika utkáních jsme také dali brzy gól, díky čemuž si hráči začali hodně věřit. Nebáli se pak držet míč, kombinovat a tím i vytvářet další šance.

Na vlastním trávníku vás porazila pouze Olympia Hradec Králové. Jak byste popsal tento tým, jak se vám jeho hra líbila a považujete jej za jasného kandidáta postupu?

Celý rozhovor s Milošem Dvořákem najdete na straně 17 středečního vydání Trutnovského deníku nebo také v elektronické verzi vydání listu.

Umístění kazí dojem, Dvůr měl na víc

Stejně jako v minulém ročníku divize C, také letos jsou fotbalisté z města Safari v podkrkonošském regionu „až" tím druhým nejúspěšnějším kolektivem. Nepovedený vstup do sezony zapříčinily mimo jiné i problémy na postu trenéra.

Na jaře velmi úspěšného Milana Ujce v létě zlákala nabídka ambiciózních Živanic a najednou vznikl problém. Ten vedení klubu brzy vyřešilo angažováním zkušeného Josefa Košátka, jeho působení na dvorské lavičce ale mělo doslova jepičí život. Krátkou letní přípravu pod ním tým sužovaný absencemi absolvoval, úvodní dvě těsné porážky v mistrovských zápasech však kouč neustál a na vlastní žádost klub záhy opustil.

Dvoráci tak na dva týdny byli bez šéfa kabiny, tým vedl zraněný kapitán Ježek. A během této doby zaznamenalo mužstvo penaltovou výhru na hřišti pražské Admiry a porážku 1:2 v Suchdole.

Až před utkáním s Jaroměří se trenérského kormidla chopil novic Pavel Matějka a práci mistra republiky v dresu Sparty z roku 1985 si samotní hráči nemohli vynachválit. Na dvě remízy navázal nejlepší podzimní výkon v utkání proti hradecké Olympii, kterou Dvoráci jako jediní dokázali porazit (2:1). Také v následujících duelech se týmu dařilo předvádět slušný fotbal, vítězné série se ale mužstvo nedočkalo. Vždy, když se zdálo, že je tým v ideální formě, přišla nečekaná ztráta. Zcela zbytečně Dvůr odevzdal body na vlastním hřišti Trutnovu i Turnovu, tedy v zápasech, kdy domácí pokaždé brzy vedli, ale následně se hrubkami v defenzívě připravili o dobrý výsledek.

Ztracené body tak Matějkovi svěřenci získávali na půdách soupeřů. Hned ve čtyřech případech uhráli venku bod, aby nakonec v penaltových rozstřelech získali jeden „bonusový". Závěrečné dvě podzimní výhry v Semilech a doma s Kutnou Horou vylepšily dvorskou náladu, v tabulce tým ale zůstal třináctý.

Panika však není na místě. Loni měl Dvůr bodů pouze dvanáct, před sebou navíc hlubokou ztrátu na ostatní. Letos je tomu jinak. Vždyť podkrkonošský celek ztrácí pouhé tři body na sedmý Suchdol, pět na čtvrtý Jablonec nad Jizerou.
Těšit může dvorské fotbalisty fakt, že stadion pod Hankovým domem patří podle serveru www.fotbal.cz k nejnavštěvovanějším v soutěži. V průměru si na něj během sedmi podzimních duelů našlo cestu 333 diváků. Pouze sousední Jaroměř se může pyšnit vyšším průměrem (351). Třetí v tomto ohledu je Sokol Jablonec nad Jizerou (238), čtvrtý Trutnov (236).