Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Trutnovská rezerva vyhořela v Chlumci

Trutnov – V derby zápase mezi Mostkem a Bílou Třemešnou byli nakonec šťastnější hosté, kteří o svém vítězství rozhodli minutu před koncem. Sobotní zápas velkých rivalů sledovalo v Mostku 300 diváků. V dobrém světle se v prvním zápase nové sezony představil tým Úpice. I bez hlavního trenéra si její hráči na domácím hřišti si poradili s Hlušicemi.

16.8.2010

Ilustrační foto.Foto: Hradecký deník

FK Mostek – Bílá Třemešná 2:3 (0:1)

Nejočekávanější bitva sezony. Sousední derby Mostku a Bílé Třemešné bývá pro oba tábory vždy něčím výjimečným a odpovídala tomu i divácká kulisa. V sobotu na mostecký stadion zavítaly tři stovky „nadržených“ fotbalových nadšenců. V prvním poločase měl překvapivě navrch nováček hostujícího Sokola. Domácí tým prakticky k ničemu nepustil. Ve 40. minutě vyrobila mostecká defenziva před vlastní šestnáctkou chybu v rozehrávce, kterou bleskově potrestal Jaroslav Kubelka – 0:1. Hned po příchodu z kabin Třemešná svůj náskok zvýšila, když penaltu pro změnu proměnil Josef Kubelka – 0:2. Mostečtí však utkání nezabalili, ve druhém poločase byli lepší a velmi brzy vyrovnali. V 60. minutě po centru V. Robka doklepával míč do branky D. Duchek a už dvě minuty po něm nabídku Bogáně přetavil v gól Brádle – 2:2. Domácí poté byli blíže vítězství, v 89. minutě však nepokryli na vápně D. Kubelku a ten odražený míč napálil do sítě – 2:3. Na mosteckém hřišti vzápětí vybuchl gejzír bílotřemešenské radosti.

Rudník – Kopidlno 2:0 (1:0)

První poločas bylo nebezpečnějším týmem hostující Kopidlno. Hráči Rudníku však nedali svou kůži zadarmo a svou znatelnou chutí do fotbalu a uvolněnou hrou se dopracovali až k úvodní vedoucí brance. Po závaru před brankou hostí se nejlépe zorientoval domácí Štemberka a poslal Rudník do vedení. Ve druhém poločase už domácí hru opanovali. Soupeře přehrávali hezkými kombinacemi a rychlými narážečkami. Druhé brance předcházela akce pravého obránce Hlouška. Jebavý přeposlal míč na druhou stranu hřiště, kde našel Halmara, který krásnou brankou stanovil konečné skóre.

SK Sparta Úpice - Hlušice 3:1 (1:1)

V úvodu utkání se oba soupeři nejprve oťukávali, hrálo se mezi oběma vápny. Mírně aktivnější však byli domácí borci, hosté hrozili z brejků a ze standardních situací. Ve 33. minutě vyslal z 25 metrů přízemní střelu M. Kulhánek a brankář hostí, i přes svoji značnou výšku, na míč nedosáhl - 1:0. O 5. minut později přišla individuální chyba v rozehrávce, čehož hosté bleskově využili ke skórování - 1:1. Poslední šancí v prvním poločase byla tyč Wintera po obrovském závaru v pokutovém území Hlušic. Nástup do druhého poločasu vyšel výborně domácí Spartě. V 51. minutě Kaplan poslal ideální centr za obranu a Trunkát z první nekompromisně zavěsil - 2:1. V 66. minutě se prodral pokutovým územím Winter, ustál podražení soupeře a předložil gólovku pro S. Řeháka, který premiérový start v úpickém dresu přetavil v branku - 3:1. Poté převzali iniciativu hosté, ale na pozornou obranu domácích nedokázali vyzrát.

Chlumec nad Cidlinou - Trutnov B 6:1 (1:1)

Mladí hráči z Trutnova poprvé v sezoně okusili hořkost porážky. V 11. minutě se po individuální akci Miklušáka sice ujali vedení, ale nedokázali si ho udržet ani pět minut. Po špatně zahrané standardní situaci na útočné polovině následoval rychlý brejk domácích. Záchranná brzda přišla až na hranici pokutového území. Z nařízeného trestného kopu se domácí Sedláček nemýlil – 1:1. O osudu zápasu rozhodl sporný výrok rozhodčího, který pustil zřejmě ofsajdové postavení domácí, kteří upravili na 2:1. Po třetí brance v 60. minutě již vesměs devatenáctiletí trutnovští mladíci rezignovali a zápas se dohrával pouze v režii domácích.

Libáň – Horní Staré Město 3:4 (1:3)

Velmi dobrý první poločas ze strany Horního Starého Města. Hráči dokázali vstřelit tři branky, ale kdyby výsledek byl ještě o několik branek vyšší, nemohl by se nikdo divit. V poslední minutě před přestávkou však po obranné chybě domácí snížili a do kabin se tedy odcházelo za stavu 1:3. Ve druhém poločase se Libáň i přes vlnu zranění v sestavě Horního Starého Města dostala do hry a zápas zdramatizovala. Svěřenci tre〜néra Záplaty si však výhru zasloužili a po právu ji také ubránili.

Jičín B – Mladé Buky 4:1 (2:0)

Již v 7. minutě se domácí dostali po hrubé chybě mladobucké obrany do vedení v zápase. Ve 20. minutě přišla další hrubka obránců Mladých Buků a jičínské „béčko“ se dostalo do dvoubrankového vedení. Jiskřička naděje svitla hostům po pokutovém kopu, který byl nařízen za faul brankáře na hostujícího útočníka. Sič s klidem proměnil – 2:1. Obrat v utkání se však nekonal. Domácí proměnili dvě brejkové příležitosti a dali výsledku konečnou podobu.

Duel Stará Paka – Vítězná byl odložen pro nezpůsobilý terén.

Jaroslav Pich

16.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
AUTOMIX.CZ
3

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

SkiResort Černá hora - Pec postavil v lyžařském areálu v Černém Dole novou lanovku. V minulých dnech na ní instaloval sedačky, teď projde zátěžovými zkouškami.

Nová lanovka v Černém Dole už má sedačky, vyhlíží zimní sezonu

Kuriozity volebních místností: Autoservis, dům hasičů i sauna

Královéhradecko - Poslance lidé do sněmovny pošlou z různých míst. V Petříkovicích na Trutnovsku volební komise sídlí na koupališti, V Polici na Náchodsku zase v prostorách sauny.

Mánie lyžáků v úředních místnostech přijde u prezidentských voleb

Krkonoše - Volební urna lanovkou cestovat nemusí, o možnost volit z domova požádala jen hrstka obyvatel horských středisek.

Herečka Eva Holubová uvedla přehlídku šperků trutnovského Riapsu

Trutnov /FOTO/ - Stacionář RIAPS v Trutnově, který poskytuje službu duševně nemocným dospělým lidem, předvedl výsledky své práce při přehlídce šperků s příběhem, pojmenované Šperky s/z duší. Vydařený charitativní večer uváděla v Uffu herečka Eva Holubová.

Přivezli si čtyři body. A teď znovu ven

Turnov - Volejbalisté Turnova dokázali v hale zatím neporažených Beskyd urvat bod. Za stavu 1:2 ale mysleli na víc.