Živanice - Vysoké Mýto 0:1

Milan Ujec st., trenér TJ Sokol Živanice: „I přesto, že jsme měli po celý zápas více balon v držení, nedokázali jsme se v koncovce prosadit. Soupeř z ojedinělého útoku vstřelil branku a náskok pak urputně ubránil."

Roman Oliva, trenér SK Vysoké Mýto: „Vyrovnané utkání rozhodla branka z prvního poločasu. Chtěl bych pochválit mančaft za disciplinovaný a bojovný výkon."

Kratonohy - Letohrad 2:0

Václav Pišta, trenér FK Kratonohy: „Úvod zápasu byli mírně aktivnější hosté a dostali se do první šance, kterou naštěstí neproměnili. S přibývajícími minutami se náš výkon lepšil a ve 29. minutě jsme se ujali vedení, když se překrásně do šibenice trefil Jošt. Těsně před poločasem jsme mohli přidat druhý gól, ale Kořínka bravurně vychytal hostující gólman. Druhý poločas jsme měli herně pod kontrolou, ale uklidňující gól nepřicházel i proto, že gólovku Čady znovu chytil brankář Letohradu. V 86. minutě však Kořínek proměnil penaltu a potvrdil tak naše zasloužené vítězství."

František Dvořák, trenér FK Letohrad: „Spokojeni můžeme být maximálně s prvními deseti minutami, kdy jsme bylo aktivnější a měli i jednu velkou šanci. Tento okamžik bohužel znamenal konec našich ofenzivních snah. Naše hra byla komplikovaná a bez momentu překvapení. Když domácí vstřelili první branku zápasu, bylo prakticky o osudu utkání rozhodnuto. Naše sterilita na venkovních hřištích se natáhla již na pět zápasů."

Ústí n. O. - Chrastava 2:0

Vladimír Chudý, trenér Jiskra Ústí nad Orlicí: „V sobotu jsme odehráli pro oko diváka velmi zajímavé utkání, které se muselo líbit. Hrálo se nahoru dolů a šance ne jedné straně střídaly šance na druhé. Já jako trenér jsem z toho nadšený moc nebyl. Z mého pohledu jsme odehráli nejméně povedené utkání, zejména po taktické stránce se nám moc nepovedlo. Měli jsme okénka v obraně a v útočné fázi jsme velmi špatně řešili rychlé protiútoky. Musím říci, že jsme měli velký kus štěstí, jelikož soupeř nedokázal proměnit i ty nejvyloženější šance. My jsme z mnoha těch šancí, které jsme si vytvořili, dvě proměnili a proto jsme vyhráli."

Trutnov - Přední Kopanina 4:0

Miloš Dvořák, trenér MFK Trutnov: „První poločas měl z naší strany kvalitu. Byli jsme spokojení s tím, jakou hrou se kluci prezentovali. Předváděli krásné kombinace a zaslouženě jsme vedli o dvě branky, i když těch gólů jsme mohli přidat i více. Je škoda, že jsme v té hře nepokračovali i druhou půli, kdy už to od nás bylo takové rozhárané. Po dlouhé době jsme vedli, z předchozích zápasů ležela na hráčích určitá deka, takže jsme to nechtěli pokazit. Samozřejmě trošku se zvedl i soupeř, šel víc do rizika a tlačil se na nás, ale do šance jsme ho nepustili. Výhru jsme už potřebovali."

Pardubice B - Ostrá 2:1

František Kovárník, trenér FK Pardubice B: „Oproti minulému kolu, jsme hráli prakticky v úplně jiné sestavě. A bylo to znát. Prim hrála zejména dvojice Jeřábek – Řezníček ve středu pole a s nimi se hned zlepšila hra i ostatních. V první půli jsme byli jasně lepší a šli do dvoubrankového vedení. Ve druhé jsme měli šance na navýšení, ale nedali a soupeř stále bojoval. Závěr jsme si zkomplikovali, kdy hosté po naší chybě snížili. Se štěstím jsme důležitou výhru uhájili."

Čáslav - Dvůr Králové 4:1

Pavel Matějka, trenér TJ Dvůr Králové: „V poli jsme s druhým celkem tabulky odehráli vyrovnanou partii, v obou šestnáctkách nás ale soupeř jednoznačně předčil agresivitou. První šanci jsme sice měli my, ale nepodařilo se ji proměnit a hned z následné akce šli domácí do vedení. Před dalším utkáním se musíme výrazně zaměřit na vlastní defenzivu, která nám nefunguje."

Náchod - Kolín 2:4

Jaroslav Panenka, trenér FK Náchod: „Dobře rozehraný zápas jsme ztratili kvůli našim individuálním chybám. Soupeř se u nás představil ve velmi dobrém světle."

ČFL a divize C

Hvězdy kola

1. Zdeněk Vaňous (Ústí n. O.): Dal dva nádherné góly. Trefil se z „přímáku" a poté pohotově z první.

2. Ondřej Tobiáš (Trutnov): Ten kluk má nervy ze železa. Dvakrát se postavil k penaltě a pokaždé uspěl.

3. Lukáš Mastík (Chrudim): Z pozice beka podporoval ofenzivu, vyhrával hlavičky a hlavně vsítil vítězný gól.

Vítěz kola

MFK Trutnov: Ono to půjde, ne že ne. Trutnovští hráči v neděli „museli" a důležitý úkol proti nováčkovi zvládli.

Poražený kola

TJ Dvůr Králové n. L.: Dvoráci si věřili před týdnem na vedoucí Ústí i na druhou Čáslav. Z prověrky ale vyšli bez jediného bodu.

Střípky a zajímavosti

Derby: Góly padaly jen na začátku

Převýšov - Nedělní třetiligové derby Převýšov vs. Chrudim přineslo těsné vítězství hostujícího týmu v poměru 2:1. Všechny tři góly tohoto zápasu padly v úvodní dvacetiminutovce, konkrétně v rozmezí 13. až 20. minuty. Hosté se nejprve dostali do dvoubrankového vedení, načež domácí snížili z penalty. Poté se už diváci branek nedočkali. Velký šlágr ČFL sehrál i třetí regionální zástupce. Hradecká Olympia na domácím trávníku nestačila na Jirny (0:2).

Ani exligový kouč nenašel recept

Ústí nad Orlicí - Ani exligový trenér Josef Petřík nevyzrál na Ústí, které tak i po devátém kole vede tabulku. Zápas s Chrastavou se musel líbit divákům, z pohledu koučů už to bylo horší. Jejich svěřencům se nechtělo bránit, hráli dopředu celý zápas. A je třeba dodat, že Jiskra měla štěstí. Hosté si vypracovali nespočet vyložených šancí. Jenže góly dávali jen domácí, respektive jejich kapitán Zdeněk Vaňous. Ústecké tažení nekončí. Kouzlo neodčaroval ani bývalý reprezentant Jiří Štajner.

Vysoké Mýto zaskočilo Živanice

Živanice - Už nechtěli snášet ta živanická utrpení. Vysoké Mýto se s Živanicemi střetává pravidelně v divizi a nepravidelně v poháru. Ve většině případů vítězil celek z pardubického okresu. Zápasy obou celků jsou velice prestižní, neboť v sestavách či realizačních týmech se objevují jména, která figurovala na obou stranách. Jako zářný případ lze uvést hostujícího útočníka Macha. V Živanicích neměl na růžích ustláno, a tak před žádným jiným duelem nemá vyšší motivaci. A byl to on, kdo jediným zásahem do černého krajské derby rozhodl. Domácí tak po dvou střeleckých hodech nyní vyšli úplně naprázdno.