Ústí n. O. – Semily 2:3 (1:2)

Sestupující semilský celek se postaral o překvapení, když znechutil domácímu trenérovi Saňákovi domácí derniéru.

O první branku zápasu se postaral už ve 14. minutě Brož, kterému na zadní lajnu výborně přihrál Buček. Ve 28. minutě se navíc za obranu domácích dostal Jakub Radačovský a jeho únik skončil druhou brankou v síti Jiskry! Domácí dokázali do půle odpovědět. Ve 35. minutě proměnil nařízenou penaltu za faul na Kuklu Zdeněk Dostál.

Ústí vstoupilo do druhé půle velmi aktivně a jeho snaha gradovala v 69. minutě, kdy se o vyrovnávací branku na 2:2 postaral Borek. Před tím se Macháček blýskl při souboji jeden na jednoho s Dostálem. Hosté ale přesto vezou domů vítězství. V 78. minutě byl nařízen trestný kop těsně před vápnem po sražení Radačovského. Z následného trestňáku skóroval skrz zeď podruhé v utkání Lukáš Brož a alespoň částečně tak poupravil sestupujícímu celku bodový obraz. Sezonu SK Semily zakončí v sobotu od 10.45 na domácím hřišti proti sestupem stále ohroženému Novému Bydžovu. Kvalitně hrající defenziva hostů poté vítězství i přes nápor domácích uhájila.

SK Semily: Macháček – Matocha, Novotný, Brett, Jung (72. Kázmer) – Močkovský (84. Bernard), Kočí, Brož, Vrchovský – Buček, Radačovský.

FKP Turnov – Kolín 1:1 (0:1)

Domácí převzali proti ofenzivnímu celku otěže utkání a již v 8. minutě zahrozil výrazněji Vojtěch Hurt, ale jeho pokus z trestného kopu branku minul. Hosté se poprvé do šance tlačili v minutě patnácté, ale po rohovém kopu zaskočil za Metelku Novotný. V 19. minutě se ale hosté již radovali. Hlavička Michálka prošla za záda Metelky. Na druhé straně se následně pokusil vyrovnat znovu V. Hurt, ale jeho bombu gólman hostů zlikvidoval. Akrobaticky zkoušel štěstí Koubek, ale jeho nůžky zablokovala obrana, stejně jako břevno hlavičku Horáka o chvíli později.

Ve druhé půli Turnováci svou aktivitu ještě zvýšili. V 54. minutě čaroval gólman hostů po hlavičce Novotného. Obránce domácích poté na druhé straně hasil, když Metelka neudržel střelu Holuba. Sám gólman Turnova se následně vyznamenal při tutovce Štočka. V 70. minutě si domácí stadion mohl vychutnat nádhernou akci, při které po ose Koubek – Bárta – Mendlík posledně jmenovaný kapitán týmu placírkou z hranice velkého vápna vyrovnal na konečných 1:1. V závěru se oba týmy spokojili s bodem, a tak Turnov se ziskem 35 bodů zachránil divizi.

Fakta – branky: 19. Michálek – 70. Mendlík. Rozhodčí: Tikal. ŽK: 4:2. Diváků: 200. FKP Turnov: Metelka – D. Hurt, Novotný, Horák, V. Hurt – Bělík, Mendlík, Maňas, Kulhánek (55. Bárta) – Vavřich (75. Moravec), Koubek.

Velim - Trutnov 1:0 (1:0)

Trutnov se v úvodu utkání podrobil tlaku soupeře, bohužel ale nevyvázl bez újmy. To když se ve 25. minutě trefil Wolf. Po přestávce hosté měli mírně navrch a hlavně přicházely šance. Dvakrát Holubec a jednou Marks ale skórovat nedokázali a o osudu Trutnova se rozhodne za týden.

Fakta – branka: 25. Wolf. Rozhodčí: Orel (Vysoká nad Labem). ŽK: 4:2. ČK: 1:0 (60. Kubík). Diváci: 270. Poločas: 1:0. FK Trutnov: Šťastný – Přívratský (79. Ficner), Kejzlar (84. Doležal), Makovský, Mařas – Marks, Kuneš, Kamitz – Jiroušek, Holubec, Hejna.