Místní divizní fotbalisté si k dalšímu přátelskému zápasu pozvali loňského účastníka čtvrté ligy z Železného Brodu. Ten po sestupu od nového roku bude působit v krajském přeboru Liberecka. Utkání hrané na Malé Skále absolvoval Pěnčín-Turnov s kombinovaným týmem „áčka" a rezervy.

Novicem v sestavě byl obránce Michal Janec, který přichází na hostování ze Slovanu Liberec. Do utkání se zapojili i ze Semil B vracející se Žabokrtský a z Benátek nad Jizerou Antonín Fingerhut.

Železný Brod – Turnov 0:2 (0:0)

Poprvé se v sestavě po návratu z Německa objevil i Daniel Hurt, který se postavil na pravý okraj obranné řady. S jeho bratrem Vojtěchem nakonec námluvy turnovskému oddílu nevyšly.

„Místo Vojty k nám přichází Janec. Liberecký hráč, který u nás bude hostovat, nebude tedy chodit na farmu," řekl trenér pojizerských divizionářů Pavel Jícha. Dvaadvacetiletý Janec je stále kmenovým hráčem Slovanu, kam přišel v zimě roku 2013 ze Žiliny. Loňskou sezonu ale strávil po hostováních. Nejprve hrál půl roku ve slovenském Ružomberoku, na jaře působil ve druhé české lize v barvách Třince.

Po bezbrankovém prvním poločase se Janec uvedl náramně. Druhým gólem pečetil vítězné skóre turnovských fotbalistů 2:0, přičemž úvodní trefu v utkání obstaral útočník Žabokrtský.

„Namíchaná sestava mě velmi mile překvapila. V úterý jsme měli kondiční trénink, kluci dostali zabrat, ale v zápase vypadali po fyzické stránce velmi dobře. Byli jsme lepší jak z hlediska výdrže, tak herního projevu," těšilo hlavního trenéra Slovanu Pavla Jíchu, který má nyní se svým novým mužstev před sebou poslední týden přípravy.

Dnes na Turnováky čeká další přípravné utkání. Na domácím hřišti se od 17 hodin střetnou s účastníkem divize B Novým Borem. Start mistrovské sezony je naplánován na následující neděli, kdy Turnov zamíří do Benátek nad Jizerou (17.00).

Branky: Žabokrtský, Janec. FK Pěnčín-Turnov: Hyka (46. Semenský) – D. Hurt, Kastelovič, Vanc (46. Tvrdý), Janec – Korček (70. Vanc), Kunst, Petřík – Havel, Žabokrtský, Fingerhut.