Pěnčín/Turnov B – Višňová 1:1 (0:0)

Utkání prvního se třetím nabídlo zajímavý a pohledný fotbal. Šance se v prvním poločase střídaly na obou stranách, ale ani jedno mužstvo v nich neuspělo. Tu největší měli hosté, jenže v 16. minutě neproměnili Soukupem pokutový kop. Po změně stran byli domácí mladíci aktivnější. V koncovce se jim ale dlouho nedařilo podle představ. Tři velké šance zazdili, až následně se trefil Randák a čtvrt hodiny před koncem otevřel skóre. Bohužel vedení Petříkovým svěřencům nevydrželo dlouho, protože už za dvě minuty ho smazal kanonýr Soukup a stanovil konečný účet zápasu.

„Hodně těžce jsme se na gól nadřeli a když už jsme ho dali, tak následně opět lacino inkasovali z trestného kopu. Měli jsme pak ještě dvě velké šance, ale trochu nám tentokrát habrovala defenziva. I když to bylo utkání s lídrem tabulky, jsem spíše zklamán, protože si myslím, že jsme ztratili," řekl k souboji o čelo tabulky trenér Turnova B Josef Petřík.

Fakta – branky: 75. Randák – 77. Soukup. Rozhodčí: Ujka. ŽK: 3:2. Diváků: 200. FK Pěnčín-Turnov: Hyka – Tvrdý (85. Bezemek), Matoušek, Šteffan, Kratochvíl – Kunst (65. Nedošetko), Škréta – Korček, Zdažil, Randák – Havel (70. Poláček).

Mimoň – Semily 0:2 (0:0)

Už bez nepříjemně zraněného lídra týmu Juraje Hrma nastoupily Semily s povinností zvítězit. V prvním poločase ale předvedená hra neodpovídala postavení týmů v tabulce. Ani jedno z mužstev si nevytvářelo šance, Semily se trápily a do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Po změně stran ale začaly domácím ubývat síly. Exdivizní účastník získával stále znatelnější převahu a po sérii zmařených šancí, které zakončil do tyče či přímo do domácího gólmana, udeřil v 70. minutě. Tehdy se prosadil Horák a celý tým uklidnil. O pět minut později navíc navýšil Havlín, čímž zápas rozhodl.

„První půle byla z naší strana taková nijaká. Byl to nemastný, neslaný výkon. Ale cítil jsem, že domácím po změně stran dochází kyslík. My jsme si vytvořili řadu šancí, hrálo se na jednu bránu a jsem rád, že máme vítězství, které jsme i po nepovedené přípravě už hodně potřebovali. Doufám, že se díky němu odrazíme," řekl trenér SK Semily Miroslav Procházka.

Fakta – branky: 70. Horák, 75. Havlín. Rozhodčí: Neugebauer. ŽK: 2:3. Diváků: 100. SK Semily: Opatřil (46. Kumprecht) – Kočí, Šulc, Brett, Bohatý – Horák, Hradecký (46. Hartman), Zonyga, V. Hurt – Kysela (70. Tokan), Havlín.

Bozkov – Sedmihorky 4:2 (2:2)

Velmi zajímavé utkání se sehrálo mezi zkušeným týmem domácího Bozkova, který se v tabulce nachází na druhém místě, a až dorosteneckým výběrem Sedmihorek, který se zachraňuje. Domácí začali lépe a po standardní situaci se hlavou prosadil Jíra, ale hosté se nenechali zastrašit. Mladíci rychle skóre otočili, když se v 10. minutě prosadil po Dvořákově centru stoper Bakeš a o tři minuty později Martin Špína.

Nečekané vedení hostů zaskočilo nejen fanoušky, ale i domácí hráče. V jejich hře byla znát křeč a Sedmihorští je mohli vytrestat dalšími brankami. Proti byl však Maňák, který s rukavicemi tradičně hájil síť domácích. A tak paradoxně udeřil Bozkov. Po takřka ojedinělém útoku se trefil hlavou Coufal – 2:2.

Do druhé půle ale vstoupili domácí koncentrovaně. Začínali nabírat na převaze a když přečkali úvodní šanci Sedmihorek, dvakrát udeřili. Nejprve skončil v síti centrovaný míč Plátka z trestného kopu, v 75. minutě pak rozhodl Mazánek, který se chytře prosadil z hranice vápna. Závěrečné šance skončily mimo tyče, a tak se z vítězství nakonec přece jen radoval favorit.

„Zápas se divákům musel líbit. Hrálo se v tempu, padlo šest branek, bylo hezké počasí. Hosté se představili jako velmi dobře hrající a organizovaný tým, který využije každé příležitosti k zaútočení a celý zápas nás hodně prověřil. Nám zachránil zápas opět vynikající Maňák, který za stavu 1:2 zneškodnil další dvě vyložené šance. Po přestávce jsme začali více bojovat, vyhrávat osobní souboje a mít mírnou převahu, kterou jsme využili ke vstřelení dvou branek. Utkání bylo z obou stran velmi dobré a korektní," okomentoval zápas trenér domácího týmu Milan Mayer.

„Bohužel jsme prohráli utkání, v němž jsme měli alespoň na bod. Výkon z naší strany byl srovnatelný s domácím výběrem a proto si myslím, že spravedlivější by byla remíza. V první půli jsme byli lepší my, ve druhé Bozkov, kterému k výhře pomohly i trochu šťastné góly," řekl vedoucí FK Sedmihorky Miroslav Kobrle.

Fakta – branky: 2. Jíra, 27. Coufal, 57. Plátek, 62. Mazánek – 10. Bakeš, 13. Martin Špína. Roz.: Bohatý. ŽK: 3:2. Diváků: 140. Sokol Bozkov: Maňák – Liďák, Jíra, Feri, Červený – Krejčík, Makula, Mazánek (70. Prousek), Plátek – Coufal, Havel (65. Nesvadba). FK Sedmihorky: Králíček – Drahoňovský, Bakeš, Marek, Čermák (79. Bangha) – Petrlák, Dvořák, Pařízek, Červinka (72. Iluska) – Škréta, Martin Špína.

Mírová – Skalice 1:5 (0:4)

Velké trápení Mírové pokračuje. V sobotu bylo už po prvním poločase jasné, že zůstane dál samostatně přikována ke dnu krajského přeboru. Už v desáté minutě domácí prohrávali 0:2 a když Močkovký se Zelnickým své šance neproměnili, trestala Skalice na konci úvodní půle dalšími dvěma trefami.

Beznaděj domácích tak vrcholila. Ve druhé půli nebylo takřka o co hrát, a tak domácí fanoušky ani moc nepotěšila kosmetická úprava Beneše na konečných 1:5. „Není se na co vymlouvat. Tvoříme neuvěřitelné hrubky a v útoku i v těch největších šancích selháváme. Plyne z toho špatná nálada, rozepře a bídná hra," byl zklamán vedoucí SK Mírová Jiří Kadlec.

Fakta – branky: Beneš – 35. a 43. Martínek, 6. Švec, 10. Hlavinka, 58. Dvořák. Rozhodčí: Hnětynka. ŽK: 2:5. Diváků: 50. SK Mírová: Jíra – Kovář, M. Zelnický, Hejduk, Gerboc (27. Maňkoš) – Hlubuček (46. Buček), Grebeníček st., Močkovský, Rypl (75. Beneš) – Taibr, Kázmer.

Ostatní: Mšeno – Č. Lípa 2:0 (2:0), Desná – Hrádek 1:0 (0:0), Doubí – Doksy 2:1 (1:0). ⋌(jp)