Začátek září věnují fotbalové kluby nejen v podkrkonošském regionu k náborům malých fotbalistů, z nichž jednou mohou vyrůst naděje českého a třeba i světového fotbalu. Zapojíte se v roli rodičů i vy?

Nová fotbalová sezona totiž odstartovala, a tak mají fotbalisté od přípravek po muže konečně příležitost zúročit vše, co se stihli naučit a natrénovat v letní pauze.

Když se ale podíváme na naše zelené trávníky, případně nahlédneme do našich klubů, najdeme zde méně dětí hrajících fotbal, než tomu bývalo v dřívějších dobách. A přitom je mezi námi stále určitě mnoho dětí, které by chtěly sportovat a patřit do nějakého kolektivu. Stejně tak se ale najdou i rodiče, které by chtěli toto svým dětem umožnit a poskytnout jim novou životní výzvu, zábavu i radost v partě, smysluplné trávení volného času, ale i mnoho výhod, které každý člen Fotbalové asociace ČR automaticky získá.

A právě v tomto období přichází jedinečná šance přihlásit své dítě do jakéhokoli fotbalového klubu v okolí a zaregistrovat ho jako člena FAČR. Stačí si vybrat nejvhodnější klub, přivést malého fotbalistu nebo malou fotbalistku na nábor nových dětí a dát jim tím možnost začít oficiálně hrát tento nejrozšířenější, nejpopulárnější a pohybově nejvšestrannější sport na světě. Kluby vám poté vyřídí členství FAČR, díky kterému získává každý člen i mnoho zajímavých možností a výhod, které je možné najít na webových stránkách www.clenstvi.fotbal.cz.

Každý může najít nové hvězdičky českého fotbalu a jednou se třeba těšit na nové Nedvědy, Rosické, Kollery, Baroše, Daridy a další skvělé hráče, jež můžeme na českých, ale i mezinárodních stadionech vídat. Společně s patronem akce Luďkem Zelenkou se pak můžeme těšit na setkání během Týdne náborů, který probíhá ve spolupráci s Fotbalovou asociací ČR, Českou televizí, kluby Gambrinus ligy a Fotbalové národní ligy. Zapojit se může každý tým nejen v Podkrkonoší.

Jste rozhodnuti přivést svého malého fotbalistu? A potřebujete vědět, jak na to?

1. Vyberete si klub ve svém okolí.

2. Vezměte svého malého fotbalistu a zúčastněte se náboru, který se koná v týdnu od 9. do 13. září 2013. Informace o přesném datu konání náboru získáte v daném klubu.

3. Ve spolupráci s klubem poté vyřiďte registrační průkaz a členství ve FAČR.

4. Na stránkách www.clenstvi.fotbal.cz můžete kdykoliv kontrolovat, zda již je členství aktivní.

5. Pokud je vše úspěšně vyřízeno, pak už svého malého fotbalistu podporujte v jeho dalším fotbalovém růstu a buďte dobrým a slušným fotbalovým fanouškem.

Kdo už se zapojil?

MFK Trutnov

MFK Trutnov pořádá nábor nových fotbalistů ročníku nar. 2006 a mladších. Tréninky budou probíhat od 2. září vždy v pondělí 16.00 17.30 a středu 15.30 16.30 na stadionu Osvobození, ul. Na Lukách. Trenérem je Karel Vašíček (tel: 737451059). Více na www.mfktrutnov.cz a l.molkova@centrum.cz.

TJ Dvůr Králové n. L.

Dvorský oddíl uspořádá nábor nových talentů v týdnu od 9. do 13. září. Na nejmenší nováčky v modrobílém dresu (ročník narození 2005 a mladší) bude čekat trenér Jan Vágner (tel: 605982424) v úterý a ve čtvrtek, kdy probíhají tréninky od 16.00 do 17.00. Více informací na www.fotbal-dvur.cz.

SK Sparta Úpice

Úpický fotbalový klub pořádá nábor mladých hráčů ve čtrvrtek 12. září v 17 hodin na stadionu Sparta. Kontakt na trenéra Bohumila Kafku: 776595557. Více informací na www.sparta-upice.cz.

Baník Rtyně v P.

Ve středu 11. září od 17 hodin proběhne nábor mimo jiné také na stadionu Rtyně. Kontaktní osobou je Milan Romančák (tel: 606342320)