Zcela netradiční osud zápasu dostal prostor v titulku ke krajským soutěžím a v úterý jej svými slovy odsoudil sekretář Úpice Bohumil Kafka. Svůj postoj zaujal i trenér hostujícího družstva Bohumil Skořepa.

Den na to do redakce Krkonošského deníku dorazilo vyjádření prezidenta trutnovského klubu Bohumíra Fuchse, jenž požádal o prezentaci postoje svého klubu k dané věci.

„V průběhu minulého týdne jsme se dostali do potíží s hráčským kádrem. Z těchto důvodů jsme v týdnu požádali SK Spatra Úpice s ohledem na tyto důvody, o dohodu a přeložení utkání na náhradní termín. Přitom jsme garantovali, že za mužstvo v náhradním termínu nenastoupí nikdo z kádru A mužstva. Soupeř však toto jednoznačně sekretářem p. Kafkou odmítl s pofidérními důvody o již vynaložených nákladech na propagaci utkání. Očekávali jsme od soupeře trochu více pochopení a ochoty,“ píše mimo jiné Bohumír Fuchs ve svém vyjádření.

Na webovém odkazu www.krkonosskydenik.cz/nedohrano najdete vyjádření v plném znění.

DOPIS PREZIDENTA FK TRUTNOV, BOHUMÍRA FUCHSE.

Vážená redakce,

s pozorností jsem si přečetl Váš článek, v němž sekretář SK Sparta Úpice, pan Kafka, na stránkách Vašeho deníku hovoří ve svém stanovisku k utkání o tom, jak náš klub degraduje sportovní stránku fotbalových soutěží. Váš deník samozřejmě v touze o senzaci, aniž by znal i stanovisko druhé strany, to použije jako palcový titulek.

Věřím tedy, že dáte na Vašich stránkách prostor i našemu klubu, abychom se k celé záležitosti nedohraného utkání našeho B mužstva vyjádřili.

V průběhu minulého týdne jsme se dostali do potíží s hráčským kádrem a jediné, co je pravdou, a jak uvádí i trenér Skořepa, že přístup hráčů k soutěžím není na potřebné úrovni a takový, jak bychom si i my představovali. V průběhu týdne se však omluvili z kádru B mužstva tři hráči pro pracovní povinnosti mimo Trutnov, dva hráči jsou zraněni po předchozím utkání a další dva netrénovali ze zdravotních důvodů. Navíc vzhledem k tomu, že i A mužstvo má s hráči kádru taktéž velké zdravotní potíže a nebylo možno určit kdo bude schopen v neděli nastoupit, přesto si ponechal trenér k dispozici pouze 13 hráčů v A mužstvu (jen pro zajímavost tři hráči v týdnu netrénovali, další mají svalové potíže již delší dobu a v neděli museli vynuceně střídat, takže na lavičce zůstal pouze trenér, vedoucí družstva, masér a v týdnu nemocný brankář).

Z těchto důvodů jsme v týdnu požádali SK Spatra Úpice s ohledem na tyto důvody, o dohodu a přeložení utkání na náhradní termín. Přitom jsme garantovali, že za mužstvo v náhradním termínu nenastoupí nikdo z kádru A mužstva. Soupeř však toto jednoznačně sekretářem p. Kafkou odmítl s pofidérními důvody o již vynaložených nákladech na propagaci utkání. Očekávali jsme od soupeře trochu více pochopení a ochoty, obzvláště vzhledem k tomu, že v mužstvu mají naše hráče na hostování a před měsícem jsme jim uvolnili ještě kvůli osobním důvodům hráče Martina Kejzlara, a to i přesto, že jsme si tím velmi oslabili náš kádr A mužstva a tím i B mužstva, vzhledem k povinnosti doplnění soupisky.

Ve svém stanovisku p. sekretář Kafka pouze dokazuje, že vůbec nezná legislativu, když poukazuje na možnost doplnění z kádru SCM dorostu. Jednak A i B dorost hrály ve stejný den utkání a jednak vzhledem k tomu, že A dorost startuje v NL dorostu pod jiným názvem, nelze hráče použít pro střídavý start v kategorii dospělých (tento je možný pouze v mládežnických kategoriích). Střídavý start takto umožňuje pouze výjimka krajského fotbalového svazu pro soutěže jím řízené.

Ptám se tedy:

PROČ, když se mohou jiná mužstva domluvit na náhradních termínech, to nešlo v tomto případě. Divák by nebyl ochuzen – jenom chtít.

PROČ, když mužstvo vede 5:0, přesto jde jeho hráč do souboje s tím, že zraní protihráče, a to není výmysl, když se jedná o zlomenou klíční kost.

PROČ pořadatel za 40 minut nezajistí vozidlo záchranné zdravotní služby.

PROČ trenér Úpice p. Čáp uráží, tak jak je jemu příznačné, hráče soupeře, nazývá je simulanty a jeho funkcionáře výrazy, které nelze ani publikovat.

Domníváte se tedy ještě stále, že jsme to my, kdo degraduje sportovní stránku soutěží?

Dnes je totiž situace taková, že sport se musí podřizovat potřebám hráčů a ne, jak tomu bylo v minulosti naopak. Proto je třeba, aby všichni, co se v něm angažují, si také toto uvědomili a byli si vědomi, že se může skutečně stát, že mužstvo může mít nárazově problémy s hráči a ne v tom vidět pouze snahu se utkání vyhnout a naopak.

Věřím, že naše stanovisko najde na Vašich stránkách místo, aby se i veřejnost dozvěděla celou skutečnost.

Fuchs Bohumír, Prezident FK Trutnov