Asi každý z účastníků nejnižší krajské soutěže si vzpomene na loňský ročník, v němž se o sestupujících týmech hrálo do posledních kol. Navíc byly v ohrožení takřka všechny celky z regionu. Jak tomu v dolní části tabulky bude letos, ukáže až jaro. Na čele se ale zdá být vše jisté již nyní. Do I. A třídy mílovými kroky spěje úpická Sparta, jež má na prvním místě luxusní jedenáctibodový náskok.

SK SPARTA ÚPICE

Hned v prvním kole na půdě Rudníku svěřenci trenéra Čápa ukázali, jaký fotbal je na podzim bude zdobit. Rychlé akce, kvalitní zakončení brejků a důrazná hra obrany. Úpice nastřílela za podzim takřka 50 branek, když hned osmi soupeřům nasázela čtyři a více a doma neztratila ani bod. Jedno varování před jarní částí ale přece jen přišlo. V 5. kole prohrál tým 2:5 v Libáni, ve zbytku podzimu však již byl stoprocentní.

SOKOL BÍLÁ TŘEMEŠNÁ

Překvapení podzimu! Jako by vydařená loňská sezona v roli nováčka dodala partě kolem rodiny Kubelků ještě větší sílu. Z domácího hřiště vytvořili hráči takřka nedobytnou tvrz a „Na Dubině“ s podporou svých skvělých fanoušků válcovali jednoho soupeře za druhým. Když se k tomu krátce před zimní pauzou přidaly i dvě vítězství venku, bylo z toho nečekané druhé místo a pro jaro výhoda sedmi domácích duelů k tomu.

SK JANSKÉ LÁZNĚ

Loňský účastník I. A třídy prožil smolný podzim. Když hrál kolektiv z Krkonoš v plné síle, málokterý soupeř mu stačil. Jenže takových zápasů mnoho nebylo. Kouče Hanuše trápila řada zranění, ať už Koblížka, Hejny či Kulta. Doma ale „Jánky“ neztrácely, a to jim stačilo na třetí flek.

FC MLADÉ BUKY

Vynikající start měl do sezony tým vedený Petrem Zierisem. Dvanáct bodů po čtyřech kolech, to bylo skvělé vysvědčení. Pak si ale Mladobučtí pokazili reputaci dvěma debakly (Stará Paka, Sobotka) a závěr se jim nepodařil vůbec. Vysoká porážka od Žacléře byla prvním domácím zaškobrtnutím a mužstvo obrala o slušnou třetí příčku.

TJ BANÍK ŽACLÉŘ

Takhle hraje typický nováček. Zpočátku se Baníkovci v soutěži rozkoukávali a zisk šesti bodů z devíti utkání předurčoval jarní trápení. Pak se ale Gajdošovi hoši zmátořili, vyhráli čtyři zápasy v řadě a díky nim si mohou směle broukat známé klišé: „Konec dobrý, všechno dobré“.

FC TJ AVON RUDNÍK

Pokud si nějaké mužstvo v I. B třídě zaslouží označení „nevyzpytatelné“, pak je to právě parta z Rudníku. Tým, v němž se kloubí zkušenosti s dravým mládím, si nedokázal udržet stabilní formu a vydařené výsledky střídal s trápením. Matěnovi svěřenci bodovali podobně doma i venku a ani na jaře se nedá očekávat něco jiného.

FK MOSTEK

Tradice fotbalových trávníků. Mostek v I. B třídě letos kroutí již svou dvanáctou sezonu v řadě a jak je u týmu zvykem, podzimní část doslova prospal. Také Lebedovi svěřence trápila řada absencí, úvod měli přesto kvalitní. Posledních pět duelů před zimní pauzou ale mužstvo prohrálo a očekává se od něho znovu proslulá „jarní jízda“. U té již nebude letitý kouč Miroslav Lebeda, jehož na střídačce nahradí jeho syn.

FK TRUTNOV B

Výhra ve druhém kole, výhra ve třetím kole, pak ale osmkrát ani bod! Pokud se v kádru trutnovské rezervy přes zimu nestane nic převratného, zřejmě se zdejší hráči neubrání tomu, že uslyší neoblíbenou frázi: „Jste nejslabší, máte padáka“.

Kanonýři soutěže:

Bílá Třemešná - 8 D. Kubelka 5 J. Hažer 4 T. Kubelka, Jos. Kubelka 3 Otradovský, Jar. Kubelka 2 Čuboň 1 M. Pátý

Janské Lázně - 7 Koblížek 5 Dvořák st. 4 Romančák 3 Pelcl, Hejna 2 Kult, Stránský, Horák, Němeček 1 Kašpar, Krudenc, Prokop

Mostek - 7 Hendrych 6 V. Robek 4 Brádle 2 Polák, O. Pacák, Besšapošnikov 1 D. Duchek, Záruba, Plch

Mladé Buky - 6 Mikolajczyk 3 Doležal 2 Hrubeš, Brhel 1 Tamchyna, Patsch, Síč, Liška

Rudník - 5 Havránek 4 Víšek 2 Matěna, L. Novák, Hylmar 1 Gregor, Sucháň

Trutnov B - 4 Hruška, Knap 2 Holubec, Vomočil, Ficner 1 Hlava, Martínek, Doubic, Groer, Valkoun, Skořepa

Úpice - 7 Hanzlík, Winter 5 Mach, M. Kejzlar 4 Břicháček, Kulhánek, Finger 3 Melichar, Řehák 1 P. Kejzlar, Marel

Žacléř - 8 Maňuch 5 Skála 4 Vít, Hradecký 2 Janata, Brožek, Kotyk 1 T. Knap, Baše, Kovačík, Kuric, Špecián, Petrů