Krajský přebor

Broumov – Dvůr Králové B 4:5 (2:1).

Zápas jako na houpačce odehráli fotbalisté dvorské rezervy na hřišti Broumova. Od 6. minuty prohrávali 1:0, za minutu srovnal Urban a v 8. minutě již domácí vedli 2:1. Ihned po přestávce Urban vyrovnal a když po hodině hry zkompletoval hattrick, upravoval tím na 3:3. Ještě jednou dovolila Cellerova družina jít soupeři do vedení, pak ale přišel velký obrat. Čtvrtou branku si domácí vsítili sami a o vítězství Dvora rozhodl těsně před koncem Klazar.

I. A třída

Vrchlabí – Kunčice 3:0 (1:0).

Vrchlabští fotbalisté včera na domácím hřišti převálcovali soupeře z čela tabulky poměrem 3:0. Již v prvním poločase se dokázal střelecky prosadit Votoček a brzy po pauze zvýšil na dvoubrankový rozdíl Šlechta. Poslední slovo ve slušně hraném utkání patřilo Vejnarovi, jenž v 72. minutě upravil na 3:0. Domácí mohli přidat i více branek, nakonec ale mohla být s výsledkem spokojena obě družstva. Na nesestupovém místě má Vrchlabí dvě kola před koncem čtyřbodový náskok.

I. B třída

Úpice – Mostek 6:0 (3:0).

Jistý vítěz soutěže přivítal ve 24. kole zachraňující se Mostek, pokud ale hosté žili nadějemi na bodový zisk, museli už po prvním poločase pochopit, že tentokrát budou mít v tomto ohledu smůlu. Úvodní minuty přinesly oboustranné oťukávání, ve 21. minutě se ale v pokutovém území uvolnil Winter a přesnou trefou otevřel skóre – 1:0. Před přestávkou se domácí prosadili ještě dvakrát. Nejprve se do sítě odrazil míč od Rady, pak trefil břevno Hanzlík a další gól přidal Winter – 3:0. Byl to zápas právě úpického útočníka. V 60. a 64. minutě mu spoluhráči připravili další dvě šance a Winter skvělou produktivitou dokonal své čtyřgólové představení – 5:0. Tenisovou podobu dal výsledku devět minut před koncem Kejzlar.

Bílá Třemešná – Milíčeves 6:0 (1:0).

Po dvou porážkách si chtěli domácí fotbalisté spravit chuť a proti snaživému soupeři se jim to nakonec dokonale podařilo. V prvním poločase Milíčeves kladla odpor a Sokol se těžko prosazoval. Z mnoha šancí udeřilo jen jednou, to když faul na J. Hažera potrestal z pokutového kopu Josef Kubelka – 1:0.
Hned po pár vteřinách druhé půle se krásnou ranou do šibenice prosadil David Kubelka a stejný hráč po chvíli zakroutil do sítě míč přímo z rohového kopu – 3:0. Domácí hráči se bavili fotbalem a za vytrvalého povzbuzování svých příznivců nešetřili ani dalšími góly. V 62. minutě obral beky o míč Otradovský a umístěnou střelou zvýšil na čtyřbrankový rozdíl. V závěrečné desetiminutovce se nejprve krásně trefil sváteční střelec Bělina a třešničku na dort přidal dorostenec Jákl. Ten vymetl horní roh brány nádhernou ranou z trestného kopu – 6:0. Kubelkovi svěřenci tak udrželi druhé místo v tabulce a za týden jej budou hájit v přímém souboji na hřišti Staré Paky.

Janské Lázně – Mladé Buky 6:1 (3:1).

Také velké derby Trutnovska přineslo hromadu branek, a tak musela být stovka fanoušků maximálně spokojena. Prim v gólové náloži hrály dva trefy. Hejna se dokázal prosadit krásnými nůžkami, starší z Dvořáků zase ukázal, jak se dávají góly přímo z rohového kopu. První poločas přinesl vyrovnaný průběh, domácí ale měli na své straně střelce Hejnu, a ten vytvořil mezi oběma týmy dvougólový rozdíl. Ve 12. minutě otevřel skóre umístěnou ranou, ve 22. minutě předvedl již zmiňovanou akrobacii a ve druhé minutě nastavení se prosadil i hlavou. Hattrick Hejny narušil ve 26. minutě jen Brhel, jehož branka byla nakonec čestným úspěchem hostů. Po pauze se již fotbalem bavili jen domácí, kteří rivalovi na cestu přibalili další tři branky. A trefovali se zkušení borci. Nejprve Němeček, po něm technicky Dvořák a nakonec v 77. minutě Koblížek upravili na konečných 6:1. Pro Janské Lázně znamenal tento výsledek skok na pěknou pátou příčku.

Žacléř – Trutnov B 2:4 (1:3).

Třetí víkendové okresní derby v I. B třídě již skončilo úspěchem hostujícího celku. Trutnovská rezerva posílila svůj kádr o divizní borce a již v 6. minutě ji poslal do vedení aktivně hrající Groer – 0:1. Baníkovci prohráli poslední tři duely, a tak nechtěli soupeři darovat nic zadarmo. Již ve 14. minutě vyrovnal z pokutového kopu Baše a domácí měli i další příležitosti. Hosty ale v těchto momentech výrazně podržel gólman Mahrla a navíc Trutnovští dokázali trestat soupeřovy chyby. Ve 22. minutě Knap a chvíli po něm znovu Groer navýšili náskok svého týmu na 1:3, za tohoto stavu se šlo i do kabin.
Brzy po pauze snížil pohotově Lukáš Vít, místo aby ale domácí mohli myslet na vyrovnání, inkasovali hned za čtyři minuty další gól z kopačky Maňucha – 2:4. Utkání přineslo vcelku vyrovnaný fotbal, produktivitu ale předvedli mnohem lepší hosté.

Rudník – Sobotka 2:0 (0:0).

V Rudníku se hrál v první půli vyrovnaný fotbal především mezi šestnáctkami. Do šancí se oba celky takřka nepouštěly, a tak se nemohl nikdo divit, když o poločasové přestávce svítil na ukazateli skóre bezbrankový stav. Hosté potvrzovali své kvality a po pauze chtěli strhnout vedení na svoji stranu. Při té snaze ale stále častěji otevírali zadní vrátka, a to byla voda na mlýn svěřencům kouče Matěny. V 55. minutě se do gólovky snadno prodral „májový střelec" Havránek a díky jeho trefě domácí vedli 1:0. Neuběhly ani dvě minuty a se Sobotkou to vypadalo ještě hůř. Tentokrát zamířil přesně Hloušek, jenž poslal svou ránu do jedné tyče, od té se míč odrazil do druhé a teprve pak do sítě – 2:0. Ve zbylých minutách se hosté pokusili o zvrat, v domácí brance ale všechny jejich šance zneškodnil gólman Stránský a i s jeho přispěním uhájil Rudník dvoubrankové vítězství.