Vedle několika třicátníků sbírají zkušenosti v týmu i mladí hráči. Tým se navíc mohl už tradičně spolehnout na podporu domácích fandů.

Skvěle pracovala hlavně útočná fáze, 40 vstřelených gólů je nejvíc v podzimní části za posledních 10 let klubu. Jen 17 obdržených branek zas svědčí o dobré práci obrany. Jednou z hlavních postav týmu je nesporně hrající trenér a jeho kapitán Petr Vágenknecht, který odpověděl na několik otázek.

Jak se cítíš v nové roli hrajícího trenéra?
Nebývá to právě ideální pozice pro vedení týmu, je s tím spojeno mnoho rizik, proto jsem měl z počátku obavy z této změny. Ale jak hráči, tak vedení klubu mě svým přístupem podpořili, takže mohu říci, že se cítím dobře.

Když si v úvodu podzimu přebíral trenérské kormidlo od Peškara, jaké jsi měl představy a ambice s týmem?
V době, kdy byl hlavním trenérem Jarda Peškar, jsem mu občas asistoval. Naše společné představy byly kombinační a útočná hra, která se divákům líbí. S mým současným zápasovým asistentem Bohoušem Vágnerem pokračujeme dál tímto směrem. Chceme hrát dobrý fotbal.

Co Stružinec a případný postup?
O postupu do vyšší soutěže zatím nepřemýšlíme. V této chvíli chceme dělat dobré výsledky v okresním přeboru.

Z čeho máš největší radost?
Radost mám z poctivé práce celého týmu. Výborná tréninková i zápasová morálka, hráči mají snahu plnit to, co je po nich na hřišti žádáno. Právě naše současné umístění v tabulce je pro nás všechny odměnou.

Naopak najde se i nějaké negativum v tak dobře rozehrané sezoně?
Žádná zásadní negativa jsem nezaznamenal. S podzimní částí sezony jsem spokojen.

Co bys vzkázal fanouškům?
Fanoušci vytvářeli především na našem hřišti skvělou atmosféru, kterou vnímali i hráči. Po delší době to na ochozu opět vřelo. Za to patří všem našim příznivcům velké poděkování. My se na oplátku budeme snažit předvádět takový fotbal, aby byli fanoušci spokojeni i v jarní části sezony.

Sokol Stružinec