Dvůr Králové - Letohrad 0:0, penalty 4:3

Milan Ujec starší, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „Bojovné utkání bez velkých šancí. Nikdo nechtěl udělat chybu. V závěru jsme mohli strhnout vítězství na svou stranu, ale velkou příležitost jsme neproměnili."

František Dvořák, trenér FK Letohrad: „Do utkání jsme vstoupili velice vlažně a celý první poločas jsme byli pod tlakem domácích. Na soupeři byla vidět větší chuť se poprat o vítězství, byl agresivnější a my si s jeho důrazem nevěděli rady. Ve druhém poločase jsme se domácím v těchto činnostech trochu vyrovnali a hru postupně vyrovnali. I přes velké šance na obou stranách skóre zůstalo nezměněno. Penalty zaslouženě přisoudily druhý bod Dvoru Králové za větší aktivitu během celého utkání."

Trutnov - Český Brod 2:2, penalty 4:5

Miloš Dvořák, trenér MFK Trutnov: „Sehráli jsme velmi dobrý zápas, byli jsme štice jarní části více než vyrovnaným soupeřem a měli i blízko k vítězství. Soupeř ale ukázal svoji kvalitu. Penalty se nám v této sezoně už tolik nedaří."

Náchod - Ústí nad Orlicí 1:0

Jan Míl, trenér FK Náchod: „Od začátku utkání jsme byli lepším mužstvem, dobře jsme kombinovali a vytvořili si hodně šancí. V zakončení se ale trápíme celé jaro a i tentokrát to bylo podobné. Musíme být rádi i za ten jeden gól, který znamenal tři body. Celkově jsme spokojeni, hráči šli za vítězstvím a  byli po zásluze odměněni. Cesta za záchranou ale ještě bude obtížná."

Vladimír Chudý, trenér Jiskry Ústí nad Orlicí: „Utkání se pro nás od začátku nevyvíjelo dobře. Soupeř začal náporem a horko těžko jsme zachytávali útoky soupeře. V 11. minutě po jednom z útoků byl velmi přísně vyloučen náš brankář Jakub Krátký, když údajně zahrál rukou mimo pokutové území. Od této doby začal mít Náchod stálou převahu, ale naše dobrá obranná činnost Náchod do vážnější příležitostí nepustila. Nástup do druhého poločasu se nám nepodařil. V 49. minutě jsme špatně bránili autové vhazování a zcela osamocený útočník vsítil první gól. Myslím si, že kdyby kluci lépe spolu komunikovali, tak jsme branku nedostali. Poté se hra opticky vyrovnala a začali jsme být nebezpeční i dopředu. V 80. minutě utkání jsme šli do rizika, hráli jsme ve třech vzadu a poslali do hry ještě jednoho útočníka. Náchod se dostal do několika nadějných brejků, ale nevyžil je. My jsme se dostali v závěru utkání do jedné stoprocentní šance, ale skvělý zákrok brankáře nám zkazil radost. Náchod si poté výhru už udržel. Klukům musím za statečný výkon poděkovat, dřeli a bojovali na maximum."

Kutná Hora - Pardubice B 3:0

Pavel Němeček, hrající trenér FK Pardubice B: „Výsledek je pro nás až příliš krutý. Soupeř nám uštědřil lekci z produktivity. Myslím si, že jsme byli v utkání aktivnějším týmem a měli jsme vyšší procento držení míče. Bohužel jsme v prvním poločase obdrželi dvě laciné branky, na které jsme již nedokázali odpovědět. Vytvořili jsme si spoustu slibných šanci k zakončení, ale v tomto střetnutí jsme nebyli schopni dát gól. Je pravda, že rozhodčí někdy svými spornými výroky hru zbytečně kouskoval a my jsme se nemohli dostat do zápasového tempa. Ale i tak se bez vstřelené branky vyhrát prostě nedá."

Turnov - Týniště nad Orlicí 8:2

Vladimír Pacholík, asistent trenéra SK Týniště nad Orlicí: „Podali jsme odevzdaný výkon. Výsledek hovoří za vše."

Dobrovice - Vysoké Mýto 4:0

Roman Oliva, trenér SK Vysoké Mýto: „Narazili jsme na výborného soupeře. Hodinu jsme s ním drželi krok. V šedesáté minutě jsme trefili ze standardní situace břevno. Pak jsme však vytvořili dvě taktické chyby a zápas jsme tím ztratili. Gratuluji soupeři k postupu."

Benátky nad Jizerou - Živanice 0:0, penalty 2:4

Martin Pulpit, trenér TJ Sokol Živanice: „Podali jsme velmi dobrý výkon. Proto je mi záhadou, jak jsme mohli prohrát doma s Vysokým Mýtem a Dvorem Králové. Hráči by si měli sáhnout do svědomí. Teď byla naopak jejich motivace vysoká. A také jsme druhý tým tabulky prakticky k ničemu nepustili. Nicméně znovu jsme vyhořeli v koncovce. Potvrdilo se, že Živanice nemají gólového hráče. Co neproměnili Janecký s Polákem, je už do nebe volající. Malou útěchou nám může být, že jsme alespoň zvládli penalty. "

Jablonec nad Jizerou - Česká Třebová 2:1

Petr Pražák, trenér FK Česká Třebová: „Podali jsme dobrý, bojovný a kolektivní výkon. Bohužel i v tomto zápase jsme se nevyvarovali individuálních chyb, které soupeř dokázal potrestat. Podobně jako minulý týden o výsledku rozhodla 79. minuta, kdy jsme opět inkasovali z 'penalty'."

Divize C

Hvězdy kola

1. Petr Samek (Náchod): Letos čtyřicetiletý šutér táhl Náchod za záchranářskou nadějí. Výborně zahrával standardní situace, hlavně ale pro své spoluhráče neúnavně vymýšlel gólové situace.

2. Radek Gorol (Živanice): Hýřil nápady, bylo ho plné hřiště, spoluhráčům připravoval brankové příležitosti. Živanický playmaker se probral z jarní letargie, nicméně na tři body to nestačilo.

3. Patrik Vízek (Dvůr Králové): Tahle zimní posila se dvorskému klubu hodně vyplatila. Výborný brankář a skvělý člen do party proti Letohradu vychytal další čisté konto a zářil také při penaltách. Sám dokonce jednu proměnil!

Vítěz

Fotbalisté Náchoda: O uchování náchodské naděje na záchranu se jedinou brankou v souboji s Ústím nad Orlicí postaral Tomáš Petr, který si na autové vhazování seběhl z levé strany před branku, odkud propálil gólmana.

Smolař

Jakub Krátký: Gólman Ústí nad Orlicí se v 10. min. zápasu s Náchodem vyřítil mimo vápno proti domácímu Hlavovi, šel mu pod nohy, jenže náchodský hráč ho přehazoval, gólmana  trefil do ruky a ten viděl červenou kartu.

Střelci

I. liga, FNL a ČFL: 1. Kopecký (Chrudim, ČFL) 15 branek; 2. Janda (SK Union 2013, ČFL) 11; 3. – 4. Sedláček (Převýšov, ČFL), Urbanec (Převýšov, ČFL) oba 10.

DIVIZE C: 1. Kabourek (Letohrad) 10 branek; 2. Vaníček (Dvůr Králové) 9; 3. – 5. Ujec (Dvůr Králové), Souček (Ústí nad Orlicí), Matějka (Trutnov) vš. 8.

(Pozn.: Pouze hráči východočeských týmů.)

Střípky z fotbalového víkendu

Rezervě by nepomohl ani Messi s Ronaldem

Pardubice - Že jsou pánem na hřišti fotbalisté? Na to zapomeňte! Ano, za nitky tahají muži v dresech, jenže ty nemají čísla. Své o tom ví pardubická rezerva. Pro další existenční zápas na půdě Kutné Hory si trenéři vypůjčili z áčka gólmana Frydrycha s vykartovaným Jeřábkem. Jenže proti klanu sudích v čele s Vnukem, by nepomohli ani Messi s Ronaldem. Důkazy? Neuznaný (vedoucí) gól Portyše, slepota při evidentním faulu na Dostálka v šestnáctce, jiný metr při posuzování zákroků i ofsajdů.
P.S. V pátek došlo ke změně delegace tria rozhodčích.

Trutnováci prohnali štiku jarní části

Trutnov - „Český Brod je štikou jarní části divize, když jen jednou remizoval, jinak vše vyhrál a dokonce porazil i postupovou Dobrovici." Tato slova si v týdnu před zápasem 28. kola dokola opakoval trutnovský kouč Miloš Dvořák. Vážně vzali bitvu s šestým týmem tabulky i jeho svěřenci. Trutnov předvedl skvělý výkon, oboustranně se hrál výborný fotbal a diváci ze stadionu odcházeli spokojeni. Jistě, byli by radši, kdyby domácí vyhráli, za vděk ale museli vzít i jediným bodem, ačkoliv domácí rozhodně nebyli horším týmem. Ba naopak.

Živanice překazily Svatby v Benátkách

Živanice - Obrácení Ferdyše Pištory. Film pro pamětníky, kdy jde kasař vykrást vilu bankéře. Jenže vypukne požár, on zachrání dvě malé děti a je za hrdinu. Toto slovní spojení se dá převést na živanické fotbalisty. Jeden týden se doma vykašlou na zápas se Dvorem, aby ten druhý podali nadprůměrný výkon. Na půdě favorizovaných Benátek nad Jizerou, které v poslední době proslavil seriál Svatby v Benátkách, byli po celý zápas lepším týmem. Všechny body si neodvezli jen vinou zoufalé koncovky. Vyhráli sice, ale až na penalty.