Vyloučení v prvním utkání museli skousnout také Vysočtí. Ti však i přes oslabení dokázali Čermákem vsítit jediný gól a připsali si tak první tři body. Celkově se na úvod dařilo domácím týmům. S výjimkou rezervy Horní Branné, která nestačila na Stružinec, domácí naplno bodovali ve všech zápasech.

Okresní přebor

Vysoké – Roztoky 1:0 (0:0)
Před pěknou diváckou kulisou bylo k vidění vyrovnané utkání s pěknými akcemi na obou stranách. Ve druhém poločase se hra přitvrdila, na což doplatili domácí jedním vyloučením. Přesto dokázali vstřelit branku a v hektickém závěru vítězství udrželi.
Fakta – branka: Čermák. Rozhodčí: Mašek. ŽK: 3:5. ČK: 1:0. Diváků: 260.

Mříčná – Bělá 6:1 (1:1)
Domácí byli v utkání favoritem, ale nováček předvedl sympatický výkon. Přestože tomu výsledek neodpovídá byli vyrovnaným soupeřem i když hráli od 30. minuty pouze v deseti. Rozdíl mezi soupeři byl pouze v proměňování šancí. Hráči Bělé v koncovce zcela selhali a konečná podoba skóre je pro ně až příliš krutá.
Fakta – branky: T. Holec 2, Onak, Spanilý, V. Malý ml., Jaroš – Vorel. Rozhodčí: Rympler. ŽK: 2:2. ČK: 0:1. Diváků: 150.

Malá Skála – Martinice 2:1 (1:0)
V prvním poločase měli mírnou převahu domácí, vytvořili si několik šancí, ale dokázali proměnit pouze jedinou. V úvodu druhého hosté vyrovnali, domácí ale vzápětí vstřelili druhou branku a v závěru si výhru zkušeně pohlídali.
Fakta – branky: M. Makula 2 – Horáček. Rozhodčí: Procházka. ŽK: 2:2. Diváků: 50.

H. Branná B – Stružinec 1:2 (0:1)
Pěknému utkání se šancemi na obou stranách by spíše slušel nerozhodný výsledek, ale hosté byli šťastnější a odvážejí si tři body.
Fakta – branky: M. Hanč – Ševců, Heřmanský. Rozhodčí: Šubrt. ŽK: 4:3. ČK: 1:0. Diváků: 150.

Košťálov B – Libštát 2:0 (0:0)
V tradičním derby byli v prvním poločase lepší hosté, ale brankově se neprosadili. Do druhého vstoupili lépe hráči Košťálova, kteří se ujali dvoubrankového vedení. Následně měli hosté šanci utkání zdramatizovat, ale Podlipný neproměnil pokutový kop a závěr už domácí zvládli velmi dobře takticky.
Fakta – branky: Zboroň 2. Rozhodčí: Špidlen. ŽK: 4:2. Diváků: 150.

Lomnice B – Mírová B
Hraje se dnes od 17.30 hodin.

Studenec – Kruh
Odloženo na 27. září 2012.

Okresní soutěž

Hned v prvním kole se utkali nejlepší kanonýři loňské sezony. Výkon horeckého Borůvky, který se trefil třikrát a zajistil všechny branky svého týmu, však nestačil na Dolní Brannou. V jejím dresu hned čtyřikrát přesně zamířil Forbelský!

Zálesní Lhota – Studenec B 1:4 (1:1)
V prvním poločase měli domácí mírnou převahu, ale nedokázali ji vyjádřit brankově. Ve druhém ovšem odpadli fyzicky a posílení hosté toho využili k vysokému vítězství.
Fakta – branky: J. Pacholík – L. Stránský, Kočárek z pen., Čech, Bartoň. Rozhodčí: Procházka. ŽK: 0:4. Diváků: 60.

Vysoké B – Víchová B 1:5 (1:1)
V prvním poločase se ještě domácím dařilo držet výsledkově i herně krok. Ve druhé části už favorizovaní hosté měli převahu, kterou vyjádřili čtyřmi brankami a zaslouženě vysoko zvítězili.
Fakta – branky: Havel – Faistaver 2, Šablatura, P. Hartig, Bujárek. Rozhodčí: Janda. ŽK: 2:2. Diváků: 60.

Poniklá – Bozkov B 0:1 (0:1)
Hráči Poniklé měli v utkání převahu, vytvořili si několik brankových příležitostí, ale zklamali při jejich zakončení. Hosté šli v 1. poločase do vedení po rychlém útoku a s dávkou štěstí si odvezli tři body.
Fakta – branka: Charvát. Rozhodčí: Přikryl st. ŽK: 2:0. Diváků: 80.

Benecko – Nová Ves B 4:2 (3:1)
V pohledném a slušně hraném utkání si domácí vypracovali více příležitostí a zaslouženě získali tři body.
Fakta – branky: Kraus 3, Doubrava – Saliga, Čížek. Roz.: Dytrych. ŽK: 1:2. Diváků: 80.

Tatobity – Rovensko B 3:3 (1:2)
První poločas derby vyšel lépe hostům a do kabin šli s nejtěsnějším vedením. Ve druhé půli domácí zvýšili úsilí a dvěma brankami výsledek otočili. V závěru si hráči Rovenska vytvořili tlak a zaslouženě se jim podařilo vyrovnat.
Fakta – branky: Buček, Pleštil Malý – Handl, Novotný, vlastní. Rozhodčí: Rolf. ŽK: 1:1. Diváků: 40.

Horka A – Dolní Branná 3:6 (2:3)
V pohledném a vyrovnaném prvním poločase měli domácí sice více šancí, ale do kabin šli s jednogólovým mankem. Ve druhé části ve snaze o otočení výsledku otevřeli hru a vytvořili si územní převahu. Hosté ale pozorně bránili a z rychlých protiútoků dokázali přidat další branky.
Fakta – branky: Borůvka 3 – Forbelský 4, Kužel 2. Rozhodčí: Bukvička. Bez karet. Diváků: 50.

Horka B – Libštát B 0:3 (0:2)
Domácí drželi vyrovnaný průběh pouze úvodních dvacet minut. Poté se projevila větší fotbalová vyzrálost hostů, kteří si zaslouženě připsali tři body.
Fakta – branky: Baudyš, Semecký, Kobrle. Rozhodčí: Šarbort. ŽK: 2:0. Diváků: 50.