Pěnčín-Turnov - Nový Bor 2:0 (0:0)

Liberecký Slovan před sezonou vyhlásil, že by se od své farmy letos rád dočkal postupu do třetí ligy. V úvodu poslední přípravy Turnov však nepřesvědčoval, že by byl horkým kandidátem na čelo tabulky, natož pro ČFL. Domácí nastoupili v takřka kompletní sestavě, chyběl jen zkušený Petr Papoušek.

„Po prvním poločase jsem byl rozčarovaný. Nastoupili jsme v sestavě, která se bude hodně podobat výběru pro první divizní kolo. Kluci to ale pojali hodně laxně. Mysleli jsme si, že soupeři, jenž dorazil jen s jedenácti hráči, dáme pět nebo šest gólů. Musel jsem o přestávce zvýšit hlas a udělat určité změny," řekl hlavní trenér FK Pěnčín-Turnov Pavel Jícha.

Po změně stran hra nabrala na obrátkách. Domácí měli více gólových šancí a vesměs defenzivní hru soupeře začali prolamovat. Nový Bor se prakticky jen bránil a spoléhal se na rychlé brejky. Utkání nakonec rozhodly trefy Bárty a Boušky, kteří rozhodli o dalším přípravném vítězství.

„S výsledkem jsem spokojený. Vyhráli jsme a měli jsme další asi čtyři stoprocentní šance. Hlavně Štěpán Havel se zazděním obrovské tutovky musel kandidovat do rubriky borec na konec s palcem dolů. Hru oživil Tomáš Kunst, líbil se mi jeho presink a pohyb, perfektně zapadl mezi polaře. Musíme se ale vyvarovat určitého podcenění, které jsme tentokrát předvedli. Každý soupeř se proti nám bude chtít v sezoně vytáhnout a podá nadstandardní výkon," dodal k utkání kouč, jenž k mužstvu dorazil v létě.

Branky: Bárta, Bouška. FK Pěnčín-Turnov: Hyka (46. Hübl) - D. Hurt (68. Tvrdý), Korček (46. Novotný), Petřík, Janec (46. Kunst) - Bouška, Randák, Beníšek - Finklár (65. Bernát), Bárta (60. Žabokrtský), Bernát (46. Havel).

Ačkoliv pro první mužstvo zápasem s Novým Borem přípravná část na podzimní půlrok divize skončila, kombinovaná sestava B týmu a širšího kádru „áčka" se ve středu utká se sousedním Rovenskem pod Troskami působím v I. B třídě západ. Tým povede jako trenér Josef Petřík mladší.