Osm vítězství, dvě remízy a pět porážek. Taková je podzimní bilance fotbalistů ze hřiště Pilišťata. Ano, jde o naprosto stejný výsledek jaký předvedli v loňské sezoně. Ale přece jen s dvěma změnami. Před rokem totiž Jabloneček přidal navrch dva vydařené penaltové rozstřely, zatímco letos oba prohrál. Ironií je, že podzim 2014 tým s 28 body zakončil na šesté příčce, tentokrát je s 26 body čtvrtý.

I s touto pozicí však musí být trenér EMIL ŠAFÁŘ spokojený a potvrdil to i v obsáhlém rozhovoru pro Krkonošský deník. Prostor k němu dostal jako kouč o chlup nejúspěšnějšího kolektivu v pojizerském regionu.

Turnovští předvedli skvělý „penaltový" finiš

Ač měly FK Pěnčín-Turnov a SK Semily před sezonou podobné plány, uspěl pouze jeden klub. O dost ostřílenější svěřenci hrajícího trenéra Petříka zvládli podzimní část s bravurou, ačkoliv rozjezd měli pozvolný.

Pěnčín-Turnov
Při pohledu na výsledky Turnova lze jasně vidět, že za pomalejším startem stál hlavně „šílený" los úvodních dvou kol. Vždyť v tom prvním přijel do Českého ráje nejsilnější účastník soutěže Olympia Hradec a v dalším dějství se Papoušek a spol. museli popasovat s duelem na hřišti podobně ambiciózních Živanic. Nulu na bodovém kontě zahnala až povinná, leč v té době náročná výhra 2:1 proti Litoli.

A teď několik důvodů, proč je potřeba turnovský podzim hodnotit jako velice úspěšný. V domácím prostředí FKP dominoval a v následujících šesti duelech ani jednou neinkasoval! Ke čtyřem vítězstvím při výsledném skóre 10:0 přidal tým dvě bezbrankové remízy, avšak s vítězným penaltovým rozstřelem. Na venkovních stadionech to zpočátku neklapalo. Po Živanicích opouštěli hráči bez bodového zisku i trávníky v Jablonci, Novém Boru a Kutné Hoře. Ve všech těchto zápasech přitom hosté skórovali.

Zlom přišel v Ústí nad Orlicí, kde mužstvo vydřelo remízu 2:2 a následně urvalo i bonusový bod. Na vlas stejný průběh a i konec měl duel ve Vysokém Mýtě, před tím ještě Turnováci stihli vyhrát na půdě Dvora Králové (4:3). Šestadvacet bodů na kontě je skvělým počinem a týmu se rozhodně na konci podzimu vyplatily čtyři vítězné penaltové rozstřely.

Semily
Velkým zklamáním bylo na podzim účinkování semilského mužstva. Pod vedením trenéra Procházky posílenému týmu uškodila porážka v premiéře proti Vysokému Mýtu. Hned v dalším domácím utkání ale nováček přetlačil favorita ze Živanic (2:1) a rázem se do klubu vrátil optimismus. Jenže šlo o Pyrrhovo vítězství. V Litoli zaznamenali Semilští tři (!) vyloučení během jediného zápasu a hráčské ztráty se podepsaly na dalších duelech.

Přesto tým prohrával často smolně o jediný gól. Proti Novému Boru měl tým na víc než dvoubodový zisk, na Admiře i v Jaroměři Semily vedly, pokaždé ale dospělo utkání k remíze a jen jednou k úspěchu při penaltách. To už byl na lavičce a poté i na hřišti Martin Abrahám, největší osobnost v týmu, která ve druhé polovině podzimu vystřídala odstoupivšího kouče Miroslava Procházku. Na jaře semilský klub čeká „mission impossible".