Po nejvyšší fotbalové soutěži Gambrinus lize, která odstartovala již minulý týden, se jako první zítra rozjedou okresní fotbalové soutěže na Semilsku. Dřívější termín byl pojizerským svazem určen zejména kvůli případné kolizi s počasím, jež každoročně zapříčiňuje odkládání posledních podzimních zápasů.Končit se tedy bude už v posledním říjnovém víkendu. Z programu navíc zcela mizí středeční vložená kola, ve kterých často týmy měly problémy se složením kádrů.

S Malou Skálou i postupující Bělou

Okresní přebor vstoupí do sezony s dvěma novými zástupci. Loňský vítěz soutěže z Bělé bude chtít dokázat, že na vyšší soutěž kvalitu má a bude se chtít pohybovat v první polovině tabulky. V úvodním (administrativně třináctém) kole cestuje do Mříčné. Ta v uplynulé sezoně skončila na pátém místě.

Druhým novým celkem v soutěži budou hráči Malé Skály. Ti vzdali po nepovedeném ročníku v I.B třídě účast v krajských soutěžích a díky benevolenci semilského okresního svazu se mohli zapojit do místního přeboru.

„My jsme chtěli hlavně stabilizovat kádr a dát dohromady partu, která u nás nebyla. Nebrali jsme tak téměř nikoho na hostování, chceme do hry zapojit mladší a za dva roky případně zase postoupit. Naše béčko už na Semilsku hrálo a protože jsme na rozhraní okresů, tak jsme chtěli hrát tam. Vyhovuje nám to víc. Dojezdovost je také skoro stejná, a tak když jsme sloučili týmy, chtěli jsme zde pokračovat," řekl sekretář SK Malá Skála Pavel Mikez.

A jaké jsou cíle maloskalského týmu? „Rádi bychom ho vyhráli, ale uvidíme, jak se dá kádr dohromady. Je ale otázkou, zda bychom postoupit chtěli už letos. To bychom se teprve rozhodli."

Po vítězi z Nové Vsi nad Popelkou skončili vloni na druhém místě hráči Libštátu. Nakonec se do vyšší soutěže nepodívají, šanci tak mají letos. Pouť sezonou začínají v atraktivním derby s rezervou Košťálova.

Horka na druhou

V nejnižší semilské soutěži se objeví hned tři nové celky. Na rezervní týmy se bude chodit v Libštátu a na Horkách u Staré Paky. Trojici noviců pak doplní sestupující Zálesní Lhota. Horka do soutěže tedy posílá dva týmy. Podobně jako dříve na Trutnovsku v Prosečném či v Kuksu se tak v obci mohou těšit na nevšední derby A týmu proti rezervě.

Důležitým faktem je, že se počet týmů mění z loňských patnácti na čtrnáct. Tím odpadne jedno volné kolo pro každého z týmů. Mezi favority soutěže letos jistě bude patřit výše zmíněný tým Horek, stálicí je také rezerva Víchové a zpět do přeboru bude jistě chtít i Lhota. Nebo se najde někdo jiný?

OKRESNÍ PŘEBOR

úvodní kolo

Sobota, 17 hodin

Vysoké n. J. - Roztoky

Mříčná - Bělá

Neděle, 17 hodin

Malá Skála - Martinice

Horní Branná B - Stružinec

Košťálov B - Libštát A

Středa, 17.30 hodin

Lomnice B - Mírová B

Odloženo

Studenec - Kruh

OKRESNÍ SOUTĚŽ

úvodní kolo

Sobota, 14.30 hodin

Horka B - Libštát B

Sobota, 15 hodin

Tatobity - Rovensko B

Sobota, 17 hodin

Horka A - Dolní Branná

Zálesní Lhota - Studenec B

Poniklá - Bozkov B

Neděle, 14.30 hodin

Benecko - Nová Ves B

Neděle, 16.30 hodin

Vysoké n. J. - B Víchová B