Dobře jarní část zakončili i v Lomnici, ale místní fotbalisté sami vědí, že pouhých 16 jarních bodů je poslalo dolů z druhého místa. Košťálovskou vítěznou jízdu zastavilo až první Mšeno a postupující Jabloneček prohrál před domácími diváky se Stráží nad Nisou.

Jilemnice – Stráž p. R. 4:0 (0:0)

Oba týmy už mohly hrát v klidu a překvapivě produkovaly dobrý fotbal. Už v 1. minutě střílel těsně vedle Princ. Poté nevyužil dobrou přihrávku Sedláka Tuže a dvakrát unikl hostující Pošva, ale ani on brankáře nepřekonal. Po samostatné akci poté nastřelil domácí Sedlák tyč. Ve 28. minutě měli hosté obrovskou šanci – Horáček mířil přesně do šibenice, ale brankář Černý fantasticky vyrazil.

Po několika nevyužitých šancích domácích se dostal do úniku hostující útočník Černý, ale jeho jmenovec v domácí brance byl opět úspěšnější. První branka padla až v 79. minutě – Mach v protiútoku přehodil zkušeně padajícího brankáře. Dvě minuty nato unikl Princ a volný Sedlák napálil z voleje jeho centr do branky – 2:0. Berko poté fauloval Prince a byl po červené kartě vyloučen. V 85. našel perfektní přihrávkou Mach Bergemanna – 3:0 a poslední branku přidal Princ, kterému nahrával Tonar.

Branky: 79. Mach, 81. Sedlák, 85. Bergemann, 88. Princ. Rozhodčí: Kafka, ŽK: 1:2, ČK: 0:1 (83. Berko). Diváků: 50. Jilemnice: Černý – Bartoň, Schauer, Šťastný, Buďárek – Sedlák, Tonar, Mach, Bergemann – Princ, Tuže (46. Paulů).

Lomnice – Hlavice B 4:1 (2:0)

Utkání I.A třídy předcházel benefiční zápas Ládi Beneše, ve kterém se střetly staré gardy Lomnice a Turnova, kde bývalý kanonýr Lomnice bydlí. Ač si dávní borci nic nedarovali, utkání skončilo smírně 3:3. Pozornost diváků poutala především postava 61 leté lomnické brankářské legendy Milana Zikmunda.

V 11. minutě byl v pokutovém území faulován Aster, ale sudí mu ukázal místo nařízení penalty žlutou kartu. O minutu později už ale lomnický útočník slavil, když se prosadil střelou k tyči. Záhy mohli Lomničáci vedení zvýšit – Kalousek poslal míč Pospíšilovi, který parádní centr posadil na hlavu Čapka, ale ten ve stoprocentní pozici minul. Ve 45. minutě ovšem přidal druhý gól Pospíšil, kterému nahrával Jiří Vrkoslav.

Na začátku druhé půle hosté ukázali, že nepřijeli do Lomnice na výlet, a brankář Kos dvakrát po sobě musel významně zasahovat. Zápasovou zápletku zaznamenal v 51. minutě Bulíř, který našel skulinu ve středu lomnické obrany a snížil na 2:1. V 55. neúnavný Jiří Vrkoslav vybojoval míč na půli hřiště, po straně jej zatáhl, a jeho centr Aster hlavou prodloužil až do sítě – 3:1. V 84. minutě kapitán Bernard našel přesně hlavu dorostence Košťáka, který uzavřel skóre na konečných 4:1.

Branky: 12. a 55. Aster, 45. Pospíšil, 84. Košťák – 51. Bulíř. Rozhodčí: Řeháček, ŽK: 2:1. Diváků: 60. Lomnice: Kos – Jan Vrkoslav, Doležal, Mart. Drábek, Michal Drábek – Jiří Vrkoslav, Kalousek, Bernard, V. Čapek (46. F. Košťák) – Aster, Pospíšil (46. Zuzánek).

Mšeno – Košťálov 3:1 (2:0)

Hosté, oslabení absencí gólmana Věrného, špílmachra Karla Janaty a zkušeného útočníka Zboroně, se sice snažili, ale do krajského přeboru postupující domácí potvrdili svou kvalitu. Ve 20. minutě vyhrál Holec běžecký souboj s bekem a naservíroval lahůdku na hlavu Moravce, ale ten se z vyložené pozice netrefil. Chvíli na to zaspala hostující obrana, vyběhnuvší Průcha odkryl kout své branky a domácí šli do vedení. Průcha pak propadl i v dalším souboji, který sudí Hanousek nechal hrát, a Mšeno do prázdné branky skórovalo podruhé.

V druhé půli se po několika změnách v sestavě Košťálov zvedl, což mu vyneslo penaltu, kterou proměnil Korda. Za deset minut už byl náskok domácích opět dvoubrankový. V závěru vystihl Vodrážka nahrávku mšenských stoperů, ale jeho únik zlikvidoval včas vyběhnuvší Zounek.

Branky: 37. O. Hýř, 43. Brož, 75. O. Lietava – 65. Korda z penalty. Rozhodčí: Hanousek, ŽK: 1:0. Diváků: 50. Košťálov: Průcha – Kmínek, Korda, Stránský L., Grafek – Jaroš (60. Stránský J.), Kosina, Cerman, Vodrážka – Moravec, Holec.

Jablonec n. J. – Stráž n. N. 1:2 (1:0)

V posledním utkání v I.A třídě se domácí chtěli rozloučit s diváky vítězstvím a vstoupili i lépe do zápasu, když ve 14. minutě vyrazil Černý Vránovu střelu s velkou námahou na roh. O tři minuty poté už po spolupráci Vrána, Bílek druhý jmenovaný krásným volejem rozvlnil síť hostů. Stráž ale začala hrát mnohem agresivněji a největší šanci si vytvořila po rohu hlavou Skalickým, který orazítkoval břevno.

Jabloneček se snažil přidat uklidňující branku, ale několika přečíslení nedokázal využít. Naproti tomu v 60. minutě po chybné rozehrávce Exnera založili hosté protiútok, na jehož konci Havlíček neminul prázdnou branku – 1:1. V 80. minutě si na trestný kop naskočil Herman a hlavou dokonal obrat v utkání. Domácím se druhý poločas herně nepovedl, ale na jejich postupu do krajského přeboru už se nic změnit nemohlo.

Branky: 17. Bílek – 60. Havlíček, 80. Herman. Rozhodčí: Rais, ŽK: 2:5. Diváků: 180. Jablonec n. J.: Jakub Vrána – P. Vrána, T. Ďoubalík , Exner, Peterka (46. Jelínek) – Hrbek (56. Šír), Prokůpek, Brož, J. Ďoubalík – Bílek (46. Čermák), Jan Vrána.