Útočník, který se prosazoval v nejnižší krajské fotbalové soutěži nejvíce. Jakub NÝDRLE vstřelil v ročníku 2010/2011 celkem 24 branek a stal se v dresu Sokola Horní Branná nejlepším střelcem I.B třídy Libereckého kraje.

V uplynulé sezoně jste vstřelil 24 branek. To je krásná bilance. Jak je pro vás osobně důležité, že jste se stal králem střelců 1.B třídy?
Tak góly jsou důležité především pro mužstvo. Bez toho bychom se nemohli dostat tam, kde jsme po konci soutěže byli. Z tohoto hlediska je to nejdůležitější. Pro mě osobně je takový počet branek především zadostiučiněním.

Byl jste stejně úspěšným střelcem také v předešlých letech?
To bych neřekl. Spíš jsem se začal prosazovat až od působení v Nové Pace. Předtím jsem nastupoval spíše v záloze.

Kde jste tedy během svého fotbalového života dosud nastupoval?
Když vezmu dospělou kategorii, tak jsem začínal v Roztokách u Jilemnice. Poté jsem byl v Branné, v Nové Pace, Jilemnici a teď hraji opět v Horní Branné.

Nelákaly vás po zdatné gólové porci v sítích soupeřů týmy z vyšších soutěží?
Hlavně mě osobně už vůbec neláká, abych hrál výše. Jednak na to již nemám tolik času kvůli zaměstnání, a za druhé si myslím, že jsem si to odbyl dříve, kdy jsem třeba v žácích nastupoval v Hradci Králové. To už mě stačí.

Horní Branná se především v jarní části soutěže prezentovala hezkým kombinačním a útočným stylem hry. Hodně si trenéři zakládají na této hře?
Myslím, že určitě. Oni nám tento způsob hry vnukli. Předtím to bylo takové rozhádané. Střídali se trenéři i hráči, v kabině se tvořily partičky. Nyní se v šatně vytvořil zdravý týmový duch, což je důležité. Tým je pevný.

S úctyhodným počtem branek bych vás zařadil mezi opory mužstva. Koho byste jmenoval vy?
Vše začíná od brankáře Hofmana, ale jinak bych nerad jmenoval jednotlivá jména. Posledních deset zápasů, které se nám hodně povedly, hrály asi dvě třetiny týmy nadprůměr.

Trenéři Horní Branné se už od skončení uplynulého ročníku I.B třídy netají tím, že by v následující sezoně rádi vybojovali postup do I.A třídy. Co tomuto cíli říká kabina?
Důležité je vědět, že jsme se na tom shodli všichni. Jinak by to trenéři nevyhlásili. Měli jsme po sezoně sezení a tam jsme se dohromady shodli, že do toho půjdeme. Pokud to samozřejmě okolnosti dovolí.

Kdo bude vašim největším soupeřem v následující sezoně?
Abych řekl pravdu, tak zatím nevím. Zatím jsem nesledoval, kdo nový přišel.