DIVIZE C

Oba divizní duely hostil umělý trávník v Trutnově. V sobotu zde domácí fotbalisté přivítali rezervu ligového Hradce a soupeři se rozešli bez branek. Svěřenci kouče Petra Kozáka nakonec remízu brali. Zápas totiž dohrávali bez své gólmanské opory Jana Šťastného. Ten byl vyloučen v 62. minutě a hosté ke všemu po jeho faulu zahrávali pokutový kop. Střela Hofmana naštěstí skončila na tyči a jelikož už v první půli zachránilo Šťastného břevno, mohli Trutnovští tentokrát děkovat štěstěně.

Ta ale přeje připraveným a těm, kdo si ji zaslouží. A takovým týmem domácí v sobotu rozhodně byli. Proti tabulkově lépe postavenému soupeři předvedli výkon na hranici nejvyšší bojovnosti a ziskem jednoho bodu se přiblížili předposlednímu Novému Bydžovu na čtyři body.

Právě největší konkurent přijel do Trutnova hned o den později. Pozvali si jej sem královédvorští fotbalisté. Ti v tabulce záchranářské problémy nemají a na jejich hře to bylo hlavně v prvním poločase vidět. Místnímu publiku Dvůr nabídl pestrou škálu ofenzivních triků, mezi nimiž vyčnívala oblíbená přehazovačka Kilevníka nebo dělová rána Motyčky. Jen gólů bylo před přestávkou málo. I ten jeden ale stál za vidění. Ve 43. minutě jej vsítil parádní střelou přes hlavu Řežábek. To už hráli hosté v deseti, když se za faul na unikajícího Čecha nechal vyloučit Pavlásek.

Po přestávce ale tempo hry výrazně opadlo, „domácí“ nechali iniciativu na soupeři a ve dvou případech mohli za slabý výkon ostudně pykat. Bastin ale dvě velké šance neproměnil, a tak se závěr změnil ve dvorskou exhibici. Nejprve uklidnil družstvo i jeho příznivce v 79. minutě Gorol, na 4:0 pak skóre navýšil dvěma povedenými trefami střídající Kořínek.

KRAJSKÝ PŘEBOR

Rezerva Dvora v silně oslabené sestavě nezvládla utkání na půdě juniorky Nového Bydžova a přivezla si hodně nečekaný debakl 0:6.