DIVIZE

Pěnčín/Turnov – Pardubice B 0:1 (0:0)

Dlouhodobý problém se střílením branek v Turnově pokračuje. Domácí si vytvořili dostatečné množství příležitostí ke skórování, ani jednou však míč nenašel cestu do sítě. Také hosté ale hrozili. Oba týmy nastřelily břevno, ale zatímco na straně domácích to bylo maximum, Pardubice nakonec vsítily Vágnerem vítězný gól. V závěru navíc chyboval Hyka, při nápravě fauloval a byl vyloučen.

Fakta – branka: 62. Vágner. Rozhodčí: Vojtěch, ŽK: 5:2, ČK: 1:0 (82. Hyka). Diváků: 200. FKP Turnov: Hyka – D. Hurt, Vít, Horák, Randák (74. Novotný) – Koubek (65. Vavřich), Brett, Petřík, Bernát – Bárta, Zeman (82. Cimbál).

Jan Broschinský, trenér FKP Turnov: „Zápas jsme si prohráli neschopností střílet góly. Dokonce i ze dvou metrů jsme dali břevno! Hráči jsou bez formy, na hřišti se potácí, nedaří se kombinace. Pochvalu zaslouží asi jen Koubek, který duel odjezdil! Naše situace je zvláštní, divná. Byl bych hrozně rád, kdyby se podařilo v závěru sezonu alespoň částečně napravit nejlépe devíti, ale minimálně šesti body."

KRAJSKÝ PŘEBOR

Jablonec n. J. – Pěnčín/Turnov B 10:0 (3:0)

Na jedné straně totální euforie, na druhé neuvěřitelný zmar. Asi tak se dá charakterizovat zápas krajského přeboru. Deset branek v síti jednoho soupeře se často nevidí ani v okresních zápasech, natož v krajských. Domácí tým měl utkání jasně pod kontrolou. Domácí soupeře převyšovali zejména díky individuálním kvalitám a technické vyspělosti. Kuriozitou je, že o deset branek se podělili jen tři hráči.

Fakta – branky: Rudolf 4, Brezar 3, Kouřil 3. Rozhodčí: Brož. ŽK: 2:0. Diváků: 245. Jablonec n. J.: Farský – VránaP., Šilhán, Kouřil, Daniel – Brezar, Zonyga, Hrbek (60. Pastor), Paldus (80. Peterka) – Holman (46. Hájek), Rudolf. Pěnčín/Turnov B: Šrajer – Tvrdý, Nahodil, Čermák, Šteffan – Havel, J. Škréta, Zdražil, Jaček – Korček, Bezemek (60. D. Škréta).

David Holman, vedoucí Sokola Jablonec n. J.: „Hosté se pokoušeli hru vyrovnat, což jim bylo osudné a díky neskutečné střelecké pohodě Jablonce dosáhli na historický debakl v krajském přeboru. Výsledek je pro hosty krutý, jelikož se pokoušeli hrát fotbal. Ale na svou nezkušenost doplatili neskutečným výpraskem."

Radek Kotrman, trenér FK Pěnčín/Turnov B: „Soupeř představil hodně kvalitní tým, který nás porazil ve všech směrech, ale zejména vyučoval z naivity bránění. Vytrestal náš špatný systém hry. Naši mladíci to nezvládli. Mezi mužstvy byl opravdu vidět rozdíl třídy."

Košťálov – Desná 0:3 (0:2)

Fakta – branky: 10. a 83. Jech, 25. Špaček. Rozhodčí: Kadlec. ŽK: 2:1. Diváků: 100. FK Košťálov: Průcha – Grafek (80. M. Janata), Jung, Klazar, I. Móro – Sádek (64. F. Piry), Cerman, Otmar, K. Janata – Zboroň, A. Koldovský.

Michal Baudyš, asistent trenérů FK Košťálov: „Náš největší problém je střílení branek. Do šancí se dostáváme, ale nedokážeme je proměňovat. Tentokrát byl zlomový gól na 0:2, který padl po velké chybě našeho brankáře."

Doubí – Sedmihorky 4:2 (2:0)

Fakta – branky: 5. a 89. Fronc, 11. Haunold, 56. Koťátko – 69. Vávra, 91. Horváth. Rozhodčí: Bohatý, ŽK: 0:3. Diváků: 100. FK Sedmihorky: Špína – Drahoňovský (60. Gregor), Bakeš, Koťátko, Bangha – Kratochvíl, Král, Dvořák, Kroupa – Vávra, Horváth.

Miroslav Kobrle, vedoucí FK Sedmihorky: „Než jsme si stihli zvyknout na umělku, prohrával jsme po laciných brankách 0:2. Hosté se dostali na koně, nám trvalo, než jsme se oklepali. Když se to povedlo, bylo už pozdě."

I.A TŘÍDA

Horní Branná – Hejnice 2:1 (0:1)

Hosté začali velmi dobře a jejich aktivita vyústila v první gól. Pak ale aktivitu přebírali hráči Horní Branné, přidali na tempu a dostávali se do šancí. Vyrovnání přišlo až po změně stran, kdy byl v 62. minutě faulován Fiedler a Nýdrle se z pokutového kopu nemýlil. Rozhodnutí přišlo v 80. minutě, kdy Svoboda vysunul Čermáka, který nadvakrát umístil míč do sítě.

Fakta – branky: 62. Nýdrle z pen., 80. Čermák – 21. L. Kobr. Rozhodčí: Trdla. ŽK: 2:5. Diváků: 150. Sokol Horní Branná: Hrubý – Kocourek, Vašek, Chlup (64. Svoboda) – Zuzánek, Pešina, Nechanský, Fiedler – Šimek (62. Jón), Čermák (88. Novotný), Nýdrle.

Stanislav Klápště, trenér Sokola Horní Branná: „Jsme spokojeni, protože jsme otočili těžké utkání. Bylo to hodně vybojované vítězství, měli jsme toho po konci utkání dost. Jsme šťastní!"

Harrachov – Mimoň 2:3 (1:1)

Fakta – branky: 45. Sedlmajer, 60. Trepera – 22. Špaček, 78. Winzig, 84. Holec. Rozhodčí: Noháč. ŽK: 1:4. Diváků: 80.
Jiskra Harrachov: Kučera – Rieger ml. (50. Kyncl), L. Halama, Horáček (4. Barbořák st.), Trepera – Barbořák ml., Pešat, M. David – Sedlamejer, Chlup (80. P. David), Veselý.

Hubert Rieger, trenér Jiskry Harrachov: „Hosté nám v prvním poločase mohli nasypat pět gólů, my jsme hráli špatně. Pak jsme ale dali vedoucí gól a mysleli jsme si, že už to udržíme. To se ale nakonec stejně nepovedlo."

Mírová – Raspenava 6:0 (4:0).

Fakta – branky: 3. M. Jíra, 35. a 43. Tokan, 6. D. Zelnický, 50. Žabokrtský, 80. Hejduk. Rozhodčí: Kowalik. ŽK: 3:3. Diváků: 60. SK Mírová: J. Jíra – Ráliš, Hejduk, M. Zelnický, Plátek – Horák, Krejčík, M. Jíra, Beneš (70. Marcel Kovář) – D. Zelnický (46. Žaboktský), Tokan (61. Rohatský).

Jiří Kadlec, trenér SK Mírová: „Jsme spokojeni. Raspenava opravdu patří k nejslabším týmům, se kterým jsme se setkali. K jejich cti ale patří to, že i za rozhodnutého stavu se snažili hrát fotbal a nezalezli na vápno."

Lomnice – Stráž n. N. 4:2 (3:1)

Fakta – branky: 10. z pen. a 45. z pen. Kos, 6. Drahoňovský, 75. Koudelka – hosty nevím. Rozhodčí: Huřťák. ŽK: 2:3. Diváků: 60. FC Lomnice: Jezdinský – Michal Drábek, Drahoňovský (46. F. Košťák), T. Ďoubalík, Čapek – Vohnout (80. Fišar), Láska, Kos, Vávra (65. J. Ďoubalík) – Koudelka, Aster.

Zdeněk Baudyš, trenér FC Lomnice: „Hrál se poměrně tvrdý fotbal. Myslím si, že naše výhra je zasloužená. Oproti minulým zápasům se obraz hry změnil o sto procent. Hodně nám pomohl Drahoňovský, skvělý zápas odehrál i Aster."

Jilemnice – Frýdlant 3:0 (0:0)

Fakta – branky: 63. z pen. a 75. Princ, 84. Horáček. Rozhodčí: Nešněra, ŽK: 2:1. Diváků: 80. SK Jilemnice: Černý – Šnorbert, Paulů, Šťastný, Mečíř – Schauer ml., Jež, Tonar, Vancl (64. Faistaver) – Princ (83. Bergemann), Hartych (55. Horáček).

Michael Hradecký, vedoucí SK Jilemnice: „Děkuji klukům za bojovnost a ve druhém poločase i za předvedenou hru. Máme natrénováno, což se ve 2. poločase projevilo. Na hřišti bylo jen jedno mužstvo."

Krásná Studánka – Bozkov 0:3 (0:3)

Fakta – branky: 17. a 34. Coufal, 32. Burnus. Rozhodčí: Tykva, ŽK: 3:2, ČK: 52 Housa (KS). Diváků: 50. Sokol Bozkov: Maňák – Liďák (70. Kubán), Červený, Linek, Kobrle – Prousek, Burnus, Makula, J. Coufal – Havel (76. Landiga), Nesvadba.

Milan Mayer, asistent trenéra Sokola Bozkov: „V první půli měla hra tempo a nasazení. Bozkov byl fotbalovější a zaslouženě vedl. Druhou půli ovlivnil náš třígólový náskok a vyloučení domácího hráče. Hra ztratila tempo, Bozkovu se nedařila kombinace, neproměnil několik šancí a utkání se jen dohrávalo."

I. B TŘÍDA

Železný Brod B – Rovensko 3:1 (2:0)

Nedělní utkání nezastihlo dlouho neporažené Rovensko v ideálním rozpoložení. V zápase hrálo druhé housle a domácí měli jasně navrch. Už v prvním poločase dokázali dvakrát využít zaváhání hostů a ač se zaskakující Vacek mezi tyčemi oháněl, co mohl, nakonec Železný Brod B s přehledem zvítězil. V závěru pak už přišla jen korekce z kopačky střídajícího Paříka.

Fakta – branka hostů: 82. Pařík. Rozhodčí: Vrtal. ŽK: 1:1. Diváků: 60. Rovensko: Vacek – Náhlovský, Houška, Rympler, Maruška – Špína, Vydra, D. Malý, L. Malý (65. Čmelík), Vágenknecht – Vondráček (46. Pařík).

Marek Náhlovský, předseda a hráč Sokola Rovensko: „Zápas se nám vůbec nepovedl. Domácí byli jasně lepší, nás podržel gólman a kdyby to skončilo 6:0, tak by to asi odpovídalo. My jsme se prakticky do ničeho nedostali. Zápas měl hodně laxní úroveň a litoval jsem jen rozhodčí, že na takovou halapáž musí jet."

Rokytnice – Kokonín 4:2 (1:0)

Fakta – branky: 22. Halíř, 57. Hanko, 65. Halíř, 82. Pičman. Rozhodčí: Rympler. ŽK: 1:3. Diváků: 80. Spartak Rokytnice n. J.: Sedláček – M. Martínek, Kuřina, Málek (40. Hanko), Štěpánek – Brož, Pičman, Zahradník, Neumann ml. – Halíř (75. Bareš), Havlíček (85. Hrudík).

Petr Koucký, trenér Rokytnice nad Jizerou: „Soupeř byl nepříjemný a houževnatý, pro nás neznámý a docela překvapil. Ač má Kokonín kvalitní tým, myslím, že jsme si výhru zasloužili. Odehrál se kvalitní zápas z obou stran."

Lučany – Nová Ves 1:3 (1:1)

Fakta – branky hostů: Golis 2, Brendl. Rozhodčí: Ginzel. ŽK: 3:1. Diváků: 70. Nová Ves n. P.: Čapek – R. Nožička, Hadač, Zajíc, Zelenka (46. Crha) – Brendl (75. Čížek), Mizera, Tomášek, Dušta (60. Salyga) – Golis, Fedor.

Jan Fedor, hrající trenér Nové Vsi: „Z předvedené hry a především z výsledku máme obrovskou radost. Na zápas jsem vypsal speciální prémii a je vidět, že to na naše borce platilo. Mohou se tak těšit na zaslouženou odměnu."

Plavy – Víchová 1:1 (1:1)

Fakta – branka Víchové: 1. Špidlen. Rozhodčí: Bláha. ŽK: 2:2. Diváků: 70. FC Víchová: Hamáček – Hanč, Bartoň, Matuš, Z. Hartig – Bujárek, P. Hartig, Plůcha, Lampa – Šablatura (85. Kobr), Špidlen (75. Mikolášek).

Miroslav Kobr, vedoucí FC Víchová: „Na časomíře svítila ještě jednička, když Špidlen prostřelil zástěru domácího gólmana. Bohužel už v páté minutě bylo srovnáno a tím byl vyčerpán příděl branek na utkání. Při některých akcích nám pak chybělo jen trochu štěstí."