Jak je to možné? Všechno způsobili účastníci krajského přeboru na Karlovarsku. Ano, v západních Čechách se rozhodlo o tom, že také Vítězná postoupí z okresního přeboru. Tamní mančafty totiž odmítly postup, a tak divize byla v Čechách nabídnuta mužstvům z druhých míst, kde nejlépe dopadl Jičín. Souhlasné kývnutí čerstvého vítěze krajského poháru pak spustila na Královéhradecku fotbalová škatulata, v nichž se dostalo právě i na Vítěznou.

„Na večer jsme rychle svolali schůzi, kde nakonec padlo rozhodnutí, že soutěž přihlásíme,“ uvedl Formánek. Šest členů z výkonného výboru bylo pro a jeden proti. „Já jsem postoupit chtěl. Byla by škoda to nezkusit. Za letošní sezonu si to zasloužíme. S Bílou Třemešnou jsme až do posledního kola hráli o postup,“ pravil stratég Vítězné. „Ale je to klika,“ usmál se.

Hlavní otázkou při středeční schůzi vedení byla finanční stránka, zda je klub schopný utáhnout sezonu. „Vyšší položka v nákladech se dá čekat za rozhodčí. Peníze bychom však do kupy dát měli,“ prozradil Formánek. Za velmi důležité pak také považuje i stav nově budovaného hřiště. Vítězná zatím své domácí zápasy hraje v Pilníkově. „Starosta mi však slíbil, že na jaře už budeme hrát u nás.“

Co se týká hráčského kádru, dají se ve Vítězné očekávat posily. „Dva tři hráče je potřeba sehnat,“ nastínil trenér Formánek a dodal, že nějaká jednání už probíhají. Začátek přípravy má v plánu nováček na 12. července, sezona začíná 7. srpna.