Největší podíl na vysokém vítězství mužstva trenéra Formánka mělo exdvorské duo Růžička – Vágner. To se pod debakl oslabené Bílé Třemešné podepsalo pěti góly.

Úspěšně do sezony vstoupil také nováček ze Svobody, jemuž vítězství nad Kunčicemi 4:2 vystřílel hattrickem Doležal. Druhý loňský účastník III. třídy, Radvanice, uhrál doma remízu s Kocbeřemi. Mladé Buky zachraňovaly alespoň bod s Libčí až ve druhém poločase. Bod si také z Dolní Kalné překvapivě odvezli fotbalisté Pilníkova.

Po sestupu z 1. B třídy vstoupili rázně do okresního přeboru hráči Hostinného. Tým kouče Jelínka rozstřílel Poříčí. Hodně gólů viděli i diváci ve Starých Bukách, kde domácí zdolali vrchlabskou rezervu 4:3. Účet zápasů úvodního kola zkompletovala domácí pořážka Podhůří, odkud si tři body odvezla Rtyně.

EXE REALITY - OKRESNÍ PŘEBOR

Bílá Třemešná – Vítězná 2:6 (1:5). Branky: Marek, Hažer z pen. – Růžička 3, Vágner 2, Pohořelý. Rozhodčí: Machata. ŽK: 1:2. Diváků: 70. V rušném utkání byla na domácích citelně znát absence sedmi hráčů základní sestavy. Hosté tak vyhráli zaslouženě.

Radvanice – Kocbeře 2:2 (1:1).
Branky: Beránek 2 – Zaydlar, Zlámal. Rozhodčí: Teichmann. ŽK: 0:2. Diváků: 180. Lepší domácí se o premiérovou výhru připravili sami, když dvakrát hrubě chybovali v obranné fázi.

Svoboda – Kunčice 4:2 (1:1). Branky: Doležal 3, M. Brejcha – Jeřábek, Míč. Rozhodčí: Mahrla. ŽK: 2:2, ČK: 1:1 (Doubek - ?). Diváků: 50. Po úvodní převaze hostů se hra vyrovnala, a poté co hosté neproměnili penaltu měli převahu domácí a zaslouženě zvítězili.

Mladé Buky – Libeč 2:2 (0:2).
Branky: Síč, Mikolajczyk – Laštovička, Milan Odl. Rozhodčí: Přiklopil. ŽK: 3:2, ČK: 1:0 (Moravec). Diváků: 50. Domácí v prvním dějství úplně propadli, naopak hosté dvě šance proměnili. Ve druhém poločase se domácí zlepšili a nakonec i v deseti vyrovnali.

Dolní Kalná – Pilníkov 2:2 (1:1). Branky: Sobotka, Tauchman – Mihálka, J. Kratochvíl. Rozhodčí: Rolf. Bez karet. Diváků. 120. Utkání začalo minutou ticha na uctění památky prezidenta klubu Štefana Ryšálka, který ve středu zemřel po těžké nemoci. Hosté se ujali již ve 3. minutě po chybě gólmana vedení, za domácí vyrovnal ještě do půle krásným lobem Sobotka. Ve druhém poločase šli do vedení zaslouženě domácí, ale Pilníkovským se podařilo dvě minuty před koncem po zaváhání obrany vyrovnat.

Hostinné – Poříčí 5:0 (1:0). Branky: Harvančák, Slavík, Šus, Geletič, L. Kracík. Rozhodčí: Dytrych. ŽK: 1:1. Diváků: 50. Hosté přijeli do Hostinného poctivě bránit, a to jim vydrželo až do 40.minuty. Ve druhém poločase však odešli fyzicky a domácí si s chutí zastříleli.

St. Buky – Vrchlabí B 4:3 (2:2). Branky: Vilám 2 (1 z pen.), Kaplan, Korec – Svoboda 2, Gazi. Rozhodčí: Seidel. ŽK: 5:1. Diváků: 60. V neurovnaném zápase byli hosté po všech stránkách lepší, a to hlavně ve druhé půli a asi by si zasloužili i vyhrát. Starobučtí se nakonec ale radovali z výhry, protože vstřelili o jeden gól více. Za zmínku stojí u domácích výkon gólmana Dvořáka a zraněného Kaplana.

Podhůří – Rtyně 1:3 (1:1).
Branky: E. Zdržálek – Garček, Krátký, Bareš. Rozhodčí: Louda. ŽK: 0:1. Diváků: 90. Hosté zcela zaslouženě zvítězili, a to ještě pět vyložených šancí trestuhodně zahodili. Pravdou ale je, že výsledkový zlom přišel po jejich druhé brance na 1:2, kdy osamocený brankář domácích pokrýval míč, hostující útočník ho „žlutě“ fauloval loktem a arbitr mlčel, resp. zapískal až branku. Asi to ze středového kruhu kde se většinu času pohyboval neviděl.