Podobnou ale v závěru roku měli i hráči Košťálova, kteří se z dolních pater tabulky nakonec propracovali až na čtvrtou příčku! Z ní naopak postupně klesl Bozkov až na deváté místo.

Krajský přebor
Lomnice – Sedmihorky
0:5 (0:2)
Hosté šli do derby v roli papírového favorita, ale nováček nechtěl končit podzim v dolní polovině tabulky. Přesto bylo od začátku patrné, který ze soupeřů bude mít navrch. Druhý nejlepší celek soutěže šel do vedení už po šesti minutách, kdy Vaníček nabil Kodrovi, a ten otevřel skóre. Posléze mohl vyrovnat Hrnčíř, ale byli to znovu hosté, kteří ve 33. minutě zvýšili svůj náskok trefou Marcela Špíny.

Nařčení o bláznovi rozhodčí nepřijal
„Ty seš ale fakt blázen," zaznělo už v 11. minutě z úst bozkovského Pavla Astera směrem k rozhodčímu zápasu Michalu Horáčkovi. Žluté kartě se hostující borec nemohl divit. K k jeho smůle ale ve 34. minutě obdržel ještě jednu za předčasný návrat na hřiště bez souhlasu sudích. Výsledkem bylo brzké vyloučení.

Stejný hráč hned po devíti minutách druhé půle vstřelil i třetí gól Sedmihorek a když po chvíli nejlepší střelec týmu zkompletoval hattrick, rodil se debakl. Konečnou podobu mu dal v 82. minutě Petrlák a hosté se svými příznivci mohli slavit hodně vydařenou podzimní část.

Fakta – branky: 6. Kodr, 33., 53. a 60. Marcel Špína, 82. Petrlák. Rozhodčí: Špidlen. ŽK: 0:1. Diváci: 120. FC Lomnice: Zachoval – Vohnout (64. Fišar), Gaubman, Šteffan, Drábek – P. Janata, Korček, Košťák, Hrnčíř (80. Kraus) – Drahoňovský, Zboroň (46. Vávra). FK Sedmihorky: Martin Špína – Mach, Zonyga, M. Marek, Pařízek – Škréta (70. Rada), Kroupa (57. Červinka), Petrlák, Vaníček (81. J. Marek) – Kodr, Marcel Špína.

Velké Hamry – Bozkov 1:0 (1:0)
Souboj dvou tabulkových sousedů přinesl šachovou partii, během níž šlo oběma soupeřům o co nejlepší umístění po podzimní části. Bozkov bohužel výkonem i výsledkem navázal na nepovedený závěr kalendářního roku.

Vždyť svěřenci trenéra Mayera dokázali vyhrát naposledy 19. září na hřišti Frýdlantu. A to už je pořádná doba. O jejich šesté porážce v sezoně se rozhodlo po půlhodině hry. Nejprve se nechal hloupě vyloučit Aster a hned po dvou minutách využili domácí přesilovku trefou Žitky. Šlo o jediný gól utkání.

Fakta – branka: 36. Žitka. Rozhodčí: Horáček. ŽK: 2:6. ČK: 0:1 (34. Aster). Diváci: 120. Sokol Bozkov: Kanaval – Vrchovský (79. Mazánek), Hykman, Hejtmánek, Červený – Lakatoš, Vanc, Prousek, Bejda – Aster, Plátek.

Mšeno – Košťálov 2:3 (2:1)
Také v městské části Jablonce nad Nisou připravily oba celky hrstce diváků pětigólové představení, zde se na něm ale podíleli oba soupeři. Z utkání neuplynulo ani sto vteřin a gólman Průcha už lovil míč ze sítě. Nepřekonal jej však nikdo z domácích hráčů, nýbrž spoluhráč a dokonce kapitán Karel Janata. Naštěstí už po deseti minutách napravil smolný okamžik Koldovský a za chvíli už mohli hosté vést, to kdyby na ránu Sádka nedosáhl brankář Mšena Kobachidze. A tak udeřilo na straně druhé. Ve 28. minutě potrestal hrubku košťálovské defenzívy Švorc a domácí podruhé vedli.

Hned zkraje druhé půle hosté přežili soupeřovu šanci díky nastřelenému břevnu, v 56. minutě ale po zásluze vyrovnal Houžvička a oba týmy na tom byly rázem stejně. Za výhrou šel ale důrazněji Košťálov a odměny se dočkal v 73. minutě, kdy potřetí domácího gólmana překonal Piry.

Fakta – branky: 2. vlastní (Janata), 28. Švorc – 10. A. Koldovský, 56. Houžvička, 73. Piry. Rozhodčí: Havel. ŽK: 5:1. Diváci: 20. FK Košťálov: Průcha – Mečíř, Huráň, Klazar, Hradecký – K. Janata, Piry, Sádek, Liška – Koldovský (89. Klaban), Houžvička.