Jak bydlí v hotelu Aurum

Wozniak - Poděbradský
Chleboun - Černý
Kasálek - Karal
Filip - Špidlen
Pilař - Dvořák
Rezek - Pacák
Nemček - Lindr
Fischer - Němeček
Voltr - Holý
Kaufman - Kalousek
Janoušek - Volšík
Groh

V horském prostředí jsou „votroci“ od pondělí. Denní program je vskutku výživný. Dopoledne zpravidla hodinka v posilovně a rychlostně vytrvalostní běh v různých režimech tepové frekvence, odpoledne stodvacetiminutová fáze na hřišti zahrnující techniku, herní cvičení a motivační fotbálek. Vše ve stoprocentním nasazení.

„Hlavně při fotbálku se hraje jako o život. Žádný tým nechce prohrát. Jsou to vyrovnané bitvy,“ pochvaluje si soutěživý duch svých svěřenců Václav Kotal. Příjemnější část spojená s potřebnou regenerací nastává až po jedenadvacáté hodině. Hráči se trousí na masáže, využívají bazén, saunu či vířivé vany. Další den se jede nanovo.

Na soustředění pobývá téměř kompletní kádr. Schází pouze David Přibyl, který byl po zákroku slávisty Kanua převezen v neděli do Fakultní nemocnice v Hradci Králové s podezřením na tříštivou zlomeninu nosu.

„Operoval ho primář Růžička, takže je ve velmi dobrých rukou. Jedná se o nepříjemné zranění, jeho návrat na trávník se dá těžko odhadnout,“ říká Kotal. S týmem se přestal připravovat také Jiří Vít. Ten však z úplně jiných důvodů. „Jirkovi skončila smlouva. Projevil zájem odejít do Čáslavi, kde na jaře hostoval. Na post středního obránce máme dostatek hráčů, takže mu bylo vyhověno.“
Trenér upřednostňuje kvalitu

Po skončení sezony kouč avizoval, že se posílení týmu nebrání. Namísto kvantity však upřednostňuje jednoznačně kvalitu. „Stále hledáme neformálního vůdce, který by určoval kvalitu na hřišti. Takový typ moc sháníme, hodně by nám pomohl. Jinak si nemůžu na nic stěžovat. S přístupem hráčů jsem absolutně spokojený.“

V tvrdém drilu se pojede až do pátečního dopoledne. Žádné úlevy nepřicházejí v úvahu. „Výsledky testů, které hráči absolvovali na FTVS v Praze, byly velmi dobré. Ale pořád je co zlepšovat. Někteří handicapy v kondici mají stále. Tady to mohou dohnat. Určitě nehrozí, že bychom hráče zatavili,“ zdůrazňuje Václav Kotal.

Tečku za náročným blokem udělají „votroci“ v pátek, kdy se ve Lhotě pod Libčany střetnou od 16 hodin s prvoligovým Jabloncem nad Nisou.