Na trutnovské umělce se mančaft trenérů Skučka a Matějky střetl s Lokomotívou Trnava a OZNP Jeleniou Górou. Jelikož čtvrtý účastník turnaje, Swidnice, pod Krkonoše nedorazil, zbývající trojice se mezi sebou utkala dvakrát. Trutnovští v žádném ze čtyř utkání nepohráli, pouze s polským výběrem jednou remizovali, což je však o vítězství v turnaji nemohlo připravit. Na druhém místě skončila Jelenia Góra, třetí byla Trnava, která nezískala ani bod.

Titul nejlepšího hráče Trutnov Fotbal Cupu 2009, pořádaného za podpory Královéhradeckého kraje a města Trutnova, si odnesl polský hráč, Lukasz Bursacki. Nejlepšího gólmana, Davida Hrdloviče, měli v brance Slováci a nejlepším střelcem se stal se čtyřmi trefami trutnovský Michal Štemberk. Jeho spoluhráč Jakub Matějka obdržel cenu fair – play. V šesti zápasech, které odřídila trojice rozhodčích Šiling, Fikejz, Havlík, padlo na turnaji celkem šestnáct branek.

Poslední červnový víkend čekala výběr OFS Trutnov výprava na východ. V Trnavě hráči z Podkrkonoší nejdřív museli absolvovat boje v jedné ze dvou základních skupin. Remíza (Výběr ZsFZ), vítězství (Gornik Zabrze) a porážka (FC Spartak Trnava) znamenaly druhé místo a postup do semifinále. V tom Trutnovští svedli dramatickou bitvu s Lokomotívou Trnava, kterou po výsledku 2:2 musel rozhodnout penaltový rozstřel.

Český výběr zvítězil 4:3 a těšil se na finále a odvetu proti Spartaku Trnava ze základní skupiny. Slovenští fotbalisté však i v bitvě o první místo potvrdili svoje kvality a trutnovské mužstvo se po porážce 0:2 muselo spokojit s druhým místem. Jeho nejlepším hráčem v Trnavě byl vyhlášen Lukáš Nývlt.