Derby by se dalo shrnout okřídlenou frází „každý chvilku, tahal pilku". Zatímco v úvodní půlhodině tahal za delší konec sympaticky hrající Trutnov, v závěru první půle a po celý druhý poločas byl jasně lepší Dvůr. Ten vyhrál po zásluze 4:1, všechny své góly ale vstřelil až po přestávce.

V domácí kabině muselo být o pauze pořádně dusno. Vždyť Trutnovští na jaře ani jednou nevyhráli, přesto po 45 minutách vedli v derby 1:0. Navíc byli nebezpečnějším týmem a gólmana Kobose zasypali sprškou střel. „Hosté byli v prvním poločase lepším týmem. My jsme tuto fázi hry úplně prohospodařili," zlobil se na své hráče domácí kouč Miloš Dvořák.

Hostům vyšla skvěle taktika se zhuštěnou obranou. Přes trojici Kejzlar – Kozák – Makovský se dvorští rychlíci nebyli schopni prosadit. Navíc hráli velmi dobře Marks s Groerem, díky nimž byl každý protiútok nebezpečný. Poločasový stav byl zasloužený.

Po pauze ale domácím fotbalistům nejspíš došlo, že si od nich jejich příznivci zaslouží důstojnější rozloučení. Dvoráků bylo od začátku plné hřiště a v posledním domácím poločase sezony nakonec dokázali soupeři nasázet čtyři pěkné branky. „Položily nás slepené góly v 52. a 55. minutě. Po nich domácí v pohodě dovedli zápas do vítězného konce," popsal klíčové momenty utkání vedoucí hostující družstva Petr Brejcha.

Přes porážku 1:4 se Trutnov za svůj nedělní výkon rozhodně stydět nemusel. Celý tým tradičně bojoval a pokud vše zopakuje i v sobotní domácí derniéře proti Náchodu, mohl by myslet i na bodový zisk.

.. na slovíčko s hráčem utkání Kristiánem Samlerem

„Šli jsme hrát s tím, že se Trutnov porazí sám"

Nastupuje v záložní řade, presto si hledá místo mezi obávanými kanonýry divizní soutěže. Mladíček KRISTIÁN SAMLER nastřílel v celostátní soutěži letos deset branek, přičemž dvě stihl v nedělním okresním derby proti Trutnovu (4:1).

Kristiáne, jak byste popsal své dva góly, kterými jste nejprve vyrovnával na 1:1 a poté upravoval na 4:1?
Abych řekl pravdu, tak jsem byl z první branky trochu překvapen. Nečekal jsem, že po faulu na Péťu Motyčku nechá rozhodčí hru plynout dál, a proto jsem téměř přestal hrát. Jakmile jsem ale viděl, že Fanda Fejk pokračuje v akci, tak jsem si naběhl na přední tyč a po jeho přihrávce se štěstím dostal míč do sítě. Při svém druhém gólu jsem dostal parádní kolmici mezi beky o Radka Gorola, ale před gólmanem jsem trochu nešťastně volil přihrávku na Honzu Čecha. Od trutnovského stopera se balón dostal opět ke mně a já poté střílel do prázdné branky.

V derby jste byli favoritem, ale zápas se pro vás dlouho nevyvíjel dobře. V čem se lišily první poločas s druhým?
Přijde mi, že jsme šli na hřiště s tím, že se Trutnov porazí sám. Opak byl ale pravdou. Nastoupilo proti nám bojovné mužstvo. Po nevydařené první půli naštěstí přišla vzpruha v podobě poločasové přestávky a my vyrazili do druhého poločasu s úplně jiným přístupem. Více jsme běhali, nabízeli se a naštěstí jsme se prosadili i v koncovce.

Do jara měl váš tým povedený start, pak ale přišla šňůra šesti utkání bez vítězství. Čím si vysvětlujete tak mizernou bilanci?
Spadla na nás klasická deka. Stejný problém jsme zažívali i na podzim. Nedařilo se nám herně a pohoda v týmu byla s přibývajícími ztrátami bodů horší a horší. Navíc jsme v této fázi sezony narazili na silné soupeře. Myslím, že to byla kombinace obojího.

Poslední dva duely vám ale už vyšly. Porazili jste 4:1 Jablonec B i Trutnov. Nemrzí vás proto, že zrovna při zlepšené formě týmu pro Dvůr sezona už tuto neděli skončí?
Samozřejmě je škoda, že jsme se opět do herní pohody dostali až k závěru sezony, ale po pravdě se už docela těším na fotbalové volno (usmívá se).

Vy sám patříte mezi několik hráčů, kteří přes týden s týmem netrénují kvůli studiu. Jak je těžké držet si fyzičku, abyste držel se spoluhráči krok?
Určitě to není ideální stav, když se nemůžu zúčastnit všech tréninků. Nicméně na podzim jsem jednou týdně trénoval v Praze a nyní již stíhám jak čtvrteční, tak i páteční trénink ve Dvoře. Když se k tomu přidá pár zápasů Fifi s Fandou Fejkem na koleji, tak jsem i po taktické stránce připraven (s úsměvem).

V neděli jste zaokrouhlil svůj letošní divizní střelecký účet na deset branek, celkem jich za dvě sezony máte na svém kontě 13. Považujete se za kanonýra?
Kanonýr je poněkud silné slovo. Párkrát jsem se nachomýtl na správné místo a gólman zrovna neměl svůj den (úsměv).

Přesto, mezi dospělými jste na začátku kariéry. Věříte, že ve Dvoře Králové svou střeleckou bilanci ještě rozšíříte?
V to samozřejmě doufám. Prioritou však zůstává, aby se dařilo celému našemu týmu.

Divizní derby se možná na delší čas hrálo naposledy. Nemrzí vás ztráta velkého rivala? Co vůbec říkáte na fakt, že proti Trutnovu teď bude hrát vaše rezerva?
Je to velká škoda. Přestože jsem hrál derby jenom třikrát, tak atmosféra je o poznání lepší, než při normálním utkání. Můžeme jen doufat, že Trutnov nedal divizní soutěži definitivní sbohem, ale také že ho naše „béčko" v krajském přeboru náležitě přivítá.

Dvůr letos s největší pravděpodobností skončí v divizi na pátém místě. Berete to jako úspěch nebo jste měli v kabině vyšší ambice?
Po raketovém startu na začátku sezony jsme možná pomýšleli na vyšší příčky, ale vzhledem k celkovému průběhu soutěže je podle mého názoru pátá příčka zasloužená.