Vítězství Jablonce na hřišti ústecké Jiskry lze směle označit za výsledek kola, překvapením je rozhodně vysoká porážka Trutnova v Letohradu.

Divize C

Dvůr Králové – Živanice 0:1 (0:0)

Dvoráci sehráli s favoritem ze druhé příčky tabulky vyrovnanou partii. První poločas byl zcela vyrovnaný a jedinou vážnější příležitost měli domácí po hlavičce Rejla.

Po přestávce pokračovalo čekání soupeřů na chybu a tu zásadní udělali domácí, když váhání gólmana Vaníčka s odkopem využil dotírající Hundák, od něhož se míč odrazil do opuštěné branky. Jinou šanci hosté neměli, naopak domácí si jich v závěru vytvořili dostatek, všechny ale ztroskotaly na gólmanu Volšíkovi.

Semily – Turnov 0:5 (0:3)

Derby mělo jednoznačného favorita, a ten také svoji úlohu potvrdil. Úvodní dvě šance sice patřily domácímu Ježkovi, Hykovi však jednou pomohla tyč a s druhou možností soupeře si poradil sám. Hosté byli přesnější. Už v 11. minutě Koudelku propálil Moravec a před uplynutím půlhodiny hry zvyšoval na 0:2 Havel. Nováčka soutěže a jistého sestupujícího uzemnil gól Šustra do šatny a bylo zřejmé, že po přestávce se derby bude jen dohrávat.

I přes snahu svého soupeře přidali ve druhé půli hosté ještě dva góly, Hurt s Horákem tak upravili na konečných, ale zasloužených 0:5.

Fakta – branky: 11. Moravec, 29. Havel, 43. Šustr, 71. D. Hurt, 76. Horák. Rozhodčí: Vaňkát. ŽK: 0:3. Div.: 150. SK Semily: Koudelka – Hradecký (46. Štyrand), Brett, Vlach, Kočí – Bína, Liška – Vancl (67. Motejlek), Suk, Pácalt (46. Morávek) – Ježek. FK Turnov: Hyka – Tvrzník (80. Matoušek), Kordík, Šustr, Petřík – Hurt, Novotný, Dlouhý (64. Cigánek), Havel (55. Tvrdý) – Horák, Moravec (80. Papoušek).

Ústí n. O. – Jablonec n. J. 1:2 (1:1)

Duel na hřišti ústecké Jiskry byl přímou bitvou o záchranu a lépe ji zvládli hosté z Jablonečku. Skóre se poprvé měnilo už po šestnácti minutách, kdy využil Štemberk zaváhání domácí obrany a hlavou poslal hosty do vedení – 0:1. Z náskoku se ale Sokol radoval necelé dvě minuty. Domácí totiž bleskově vyrovnali trefou Nágla a výsledkem 1:1 skončil i první poločas.

Ústí podle očekávání po přestávce zvýšilo obrátky, hostující defenzíva ale pracovala spolehlivě. V šancích se objevili jen Souček s Vaňousem, Farský byl však pokaždé na místě. A tak udeřilo na straně druhé. V 70. minutě se krásně trefil Šulc a Jablonečtí znovu vedli. Tentokrát navíc náskok uhájili do úplného konce a mohli slavit ohromně cenné tři body.

Fakta – branky: 18. Nágl – 16. Štemberk, 70. Šulc. Rozhodčí: Hrkal. ŽK: 2:3. Diváci: 145. TJ Sokol Jablonec nad Jizerou: Farský – Sedláček, Macháček, Halama, Karásek – Krejčík, Rozkovec, Soukup, Šulc (75. Žitka) – Chropůvka (61. Hrbek), Štemberk.

Letohrad – Trutnov 5:0 (1:0)

Trutnov se v Letohradu dočkal krutého výsledku. Ač byl soupeři herně minimálně vyrovnaným sokem, góly padaly jen do jeho sítě.