V první řadě to bude složení kádru. Odchod tří členů základní sestavy se musí někde podepsat a jména Kuneš, Jiroušek, Hejna určitě budou týmu scházet. Zda se je povede adekvátně nahradit, ukáží až duely v mistrovské sezoně.

Zásadní změnou je také fakt, že se hráči při domácích zápasech vracejí z umělého trávníku na přírodní pažit. Povedlo se zrekonstruovat hřiště, jež v minulé sezoně kvalitou rozhodně neoplývalo. Otázkou zůstává, zda tato novinka mužstvu přijde vhod. Přece jen, do Trutnova spousta soupeřů jezdila s obavami, jak se s „umělkou“, na níž obvykle hrají jen v zimě, vypořádat.

Pro místní fanoušky se ale takřka nic nemění. Pokud tedy odmyslíme, že budou fotbal sledovat z opačné strany moderní tribuny. Co se jich ale dotknout může, je neúčast v prestižním Ondrášovka Cupu. Loni do Trutnova v národním poháru zavítali fotbalisté Mladé Boleslavi (pozdější vítěz trofeje zde vyhrál těsně 2:1 – pozn. aut.). Letos Kozákova parta bohužel vypadla již v předkole, a tak si na měření sil s účastníkem vyšší soutěže musí minimálně rok počkat.

Premiéra přijde v Ústí

„Dalším účastníkem divizní skupiny C je podkrkonošský FK Trutnov a los mu přiděluje číslo 9.“ Tak nějak se na konci června možná rozhodlo o tom, kudy povede cesta svěřenců trenéra Petra Kozáka novým ročníkem fotbalových soutěží.

A nutno dodat, že devítka nebývá v tomto směru zrovna oblíbeným číslem. V šestnáctičlenné skupině totiž znamená, že tým, kterému náleží, zahájí sezonu dvěma duely na hřištích soupeřů. Když k tomu přičteme fakt, že těmi soky budou Jiskra Ústí nad Orlicí a FC Hradec Králové B, nečeká borce z Trutnova vůbec snadný úkol. Prvním duelem na domácím hřišti tak bude až utkání s nováčkem soutěže Admirou Praha, které se odehraje v neděli 28. srpna na nově zrekonstruovaném přírodním trávníku všesportovního stadionu.

„Tuhle pozici jsme si rozhodně nepřáli. Začínat dvakrát venku je hodně nepříjemné, zvlášť když jedeme zrovna k těmto soupeřům. V Ústí to nikdy nebylo snadné a rezerva Hradce bývá tradičně jedním z nejsilnějších celků v soutěži. Na to ale nesmíme myslet. Chceme uspět v každém utkání a nehledíme na to, co přijde dál. Určitě budeme chtít alespoň jeden zápas bodově zvládnout, abychom před dalšími zápasy byli klidnější,“ řekl k dopadu losu trutnovský lodivod Petr Kozák.
Na slovíčko s trenérem Petrem Kozákem

„Při tvorbě sestavy budu mít těžké rozhodování,“ tvrdí kouč

Před dvanácti dny zahájili letní přípravu, za dalších dvanáct je čeká úvodní divizní zápas v novém ročníku. Také kouč PETR KOZÁK dobře ví, že pauza před podzimní částí není dostatečně dlouhá na to, aby tým řádně potrénoval a dohnal fyzičku.

Trenére, asi budete souhlasit s tím, že přes léto se moc natrénovat nedá. Přesto, stihnete do příští soboty alespoň to, co jste si připravil?
Souhlasím, letní přestávka je krátká, amatérům náleží i dovolená. Pohárové utkání pro nás bylo testem, který ukázal, na čem můžeme stavět a kde máme rezervy. Netvrdím, že vše půjde vyřešit během čtrnácti dnů, ale pokusíme se stále zlepšovat.

Kádr trutnovského áčka doznal přes léto velkých změn. Co říkáte na nové tváře v klubu?
Nemyslím si, že změny jsou tak velké. Je pravda, že odešli tři zkušení hráči základní sestavy a ty někdo musí nahradit . Šanci dostávají hráči širšího kádru, kteří mají divizní zkušenosti i mladí odchovanci či hráči z nedalekého okolí. Jejich přístup je zatím dobrý, budu mít těžké rozhodování.

V loňském ročníku jste se prezentovali výrazně ofenzivním a atraktivním pojetím. Změní se nějak způsob hry po odchodu Hejny?
Doufám, že útočné pojetí s Mírou neodešlo.

Velkou novinkou bude i fakt, že domácí duely budete hrát na přírodní trávě. Nepřicházíte tím o výhodu?
Myslím, že v dnešní době již umělá tráva není až takovou výhodou a možná větší vliv má střídání povrchů. Je potřeba se vždy včas aklimatizovat. Závěrečnou část podzimu se na „umělku“ vrátíme.

Divizní skupina C se výrazně obměnila a vy v ní narazíte na šestici nových soupeřů. Jak myslíte, že se změní kvalita soutěže?
To zatím nedokážu odhadnout, poznali jsme doposud jen kvalitu posíleného Převýšova. Divizní skupina C má tradičně dobrou úroveň, kterou si asi udrží.

Prozraďte závěrem fanouškům cíle, s jakými do blížícího se ročníku 2011/2012 jdete?
Chceme hrát pohledný fotbal, dávat víc branek než dostávat, abychom bavili diváky i sebe.