Hrálo se ve dvou skupinách po sedmi účastnících, když do semifinále postoupily první dva týmy z každé skupiny, ostatní celky hrály o pořadí. Trutnovský kolektiv nastoupil k prvnímu zápasu turnaje po více než čtyřhodinové časné cestě mikrobusem a hned proti loňskému vítězi a favoritu letošního turnaje - výběru Západoslovenského futbalového zväzu. Po vyrovnané hře prohráli Východočeši 2:4.

Až do finále pak následovala samá vítězství. Dramatický semifinálový zápas však sehráli chlapci s mužstvem FK Kolín, kdy ještě pět minut před koncem vedli pohodlně 4:1, přesto soupeř dokázal ještě vyrovnat. V penaltovém rozstřelu rozhodovalo 26 (!) pokutových kopů s výsledkem 12:11 pro Trutnov. O výsledek se zasloužili především „Pája“ Matějka (nejlepší hráč a střelec Trutnova) a náhradní brankář Votoček.

Ve finále se symbolicky setkala mužstva, která turnaj zahajovala. Před zaplněným hledištěm a za účasti ostravské České televize nastoupilo slovenské družstvo v bílých reprezentačních dresech našich východních sousedů, Trutnov oblékl modré dresy OFS Trutnov. Následovalo představování jednotlivých hráčů divákům. Finálový zápas pak ukázal, že se opravdu utkala nejlepší mužstva turnaje.

Po vyrovnaném poločase se hráči Trutnova dopustili několika chyb, které soupeř potrestal brankami a v duelu bohatém na góly zaslouženě vyhrál 9:5. Trutnovští však zanechali v Bruntále velmi dobrý dojem, a to nejen svou hrou, ale i vystupováním. Vzornou reprezentaci Trutnova ocenili pořadatelé, soupeři i diváci.

Pod vedením trenérů Skučka, Matějky a Kasky reprezentovali hráči Daniel Havlina, Ondřej Chráska, Juraj Jankovič, Marek Kancok, Pavel Matějka, Jan Podzimek, Vladimír Smilnický, Jan Švorc, Martin Trnovský, Jiří Turner, Jan Votoček a Tomáš Valeš. Vedoucím družstva byl pan Jankovič.

14. Slovan Černovír

Krátký televizní záznam z mezinárodního halového turnaje bude vysílat Česká televize na svém sportovním kanále ČT4 v pravidelné relaci Sport v regionech, a to buď ve čtvrtek 9. nebo 16. prosince od 16 hodin.